zeszyt lekturowy

Szczegóły
Tytuł zeszyt lekturowy
Rozszerzenie: PDF

Jesteś autorem/wydawcą tego dokumentu/książki i zauważyłeś że ktoś wgrał ją bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zabroniony dokument w ciągu 24 godzin.

 

zeszyt lekturowy PDF Ebook podgląd online:

Pobierz PDF

 

 

 


 

Zobacz podgląd zeszyt lekturowy pdf poniżej lub pobierz na swoje urządzenie za darmo bez rejestracji. zeszyt lekturowy Ebook podgląd za darmo w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jest zabronione, więc w takich wypadkach zamiast podglądu możesz jedynie przeczytać informacje, detale, opinie oraz sprawdzić okładkę.

zeszyt lekturowy Ebook transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Aleksander Puszkin Bajka o ryEaku i ryEce 1. Poniższe ilustracje przedstawiają stałe związki wyrazowe, czyli związki frazeologiczne (frazeologizmy). Odgadnij, o jakie związki chodzi, a następnie wyjaśnij ich znaczenie. Skorzystaj ze słownika języka polskiego. 115 Strona 2 Aleksander Puszkin Bajka o rybaku i rybce 2. Uporządkuj podane wyrazy, tak aby powstały sentencje (złote myśli) o marzeniach. słów. ● to ● Marzenia ● od ● odpoczynek niezmącona ● życie. ● rozkosz, ● Marzenia ● się ● to ● a ● aż ● niczym ● oczekiwanie, ● to ● spełnią, ● prawdziwe nie ● spełniają, ● Marzenia ● ale ● zwykle ● się ● nie ● tak ● wtedy, ● i ● chcemy. ● tego ● kiedy przyszłości ● nie ● tak ● marzenia. ● Nic ● jak ● tworzy życie ● Nasze ● to ● a ● wieczny ● między ● rozbrat ● rzeczywistością. ● marzeniami ujawnia, ● Symptomem, ● zabijamy ● który ● że ● brak ● jest ● czasu. ● marzenia, 3. Poniższa tabliczka z cyframi i literami to rodzaj klucza do odczytania zaszyfrowanej informacji. Ustal sposób postępowania i ją odczytaj. 6 7 8 9 10 1 o n i k r 2 j y b z e 3 d k r l u 4 a p c b a 5 y b z a ł 28 46 26 19 410 16 38 56 49 59 37 310 18 110 27 57 48 210 116 Strona 3 4. O co rybak poprosił złotą rybkę? Zapisz w dymkach wypowiedzi bohatera. 5. Czym zajmowali się bohaterowie bajki? Przyporządkuj postaciom odpowiednie rekwizyty. 117 Strona 4 Aleksander Puszkin Bajka o rybaku i rybce 6. Uporządkuj podany plan zdarzeń, a następnie zilustruj wybrane wydarzenie. Ostatnie życzenie. ● Spokojne życie rybaka i jego żony. ● Przepędzenie rybaka przez służbę. ● Bezowocne połowy. ● Przemiana żony w królową. ● Złowienie złotej rybki. ● Pobyt staruszka w stajni. ● Opowieść o złotej rybce. ● Wyczarowanie nowego domu. ● Złość żony i wysłanie rybaka po koryto. ● Bezinteresowne wypuszczenie rybki. ● Żona rybaka szlachcianką. ● Baba, stara lepianka i rozbite koryto. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. Ilustracja wydarzenia: 118 Strona 5 7. Nazwij cechy charakteru rybaka i jego żony. Zapisz po osiem określeń. 8. Jakie pouczenie wynika z Bajki o rybaku i rybce? 9. Na drogach rybaka do łodzi ukryły się dwa przysłowia. Odgadnij je, odczytując co drugą literę. Zacznij od zacieniowanych kamieni. E Z R A T D Y O U W I C D N O Ż S T A A O P F G I E C O R B L W H K O Z Z J D Pierwsze przysłowie: 119 Strona 6 Aleksander Puszkin Bajka o rybaku i rybce A E F S G Z H I A B J F O T N B Z U P O I D U M A I H H S K C Ł I E P A O P E D F Z A W Drugie przysłowie: Które przysłowie mogłoby stać się pouczeniem wynikającym z treści bajki? Uzasadnij swoją wypowiedź. 10. Wyobraź sobie, że złapałaś / złapałeś złotą rybkę, która spełni twoje trzy życzenia. O co poprosisz? Uzasadnij swoją wypowiedź. 120

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!