Inny. Eseje o spotkaniu okładka

Średnia Ocena:


Inny. Eseje o spotkaniu

Co to znaczy – spotkać innego? Czy inność jest tym, co oddziela mnie od drugiego, czy przeciwnie? Co jest potrzebne, aby inny stał się bliskim? Na te i tym podobne zapytania poszukiwał odpowiedzi ks. Józef Tischner. Pod koniec życia zaczął pisać nową książkę – kontynuację "Filozofii dramatu" i "Sporu o istnienie człowieka". Nie skończył, lecz pozostawił fragmenty, które dają do myślenia. W świecie, w którym ludziom – nawet podobnym do siebie, należącym do jednej wspólnoty, ukształtowanym przez tę samą tradycję – coraz trudniej się spotkać, Tischnerowska refleksja o spotkaniu nabiera wyjątkowego znaczenia. Tym bardziej, kiedy spojrzymy szerzej, na punkty zapalne w różnorakich miejscach naszego globu, warto posłuchać głosu myśliciela, któremu chodziło przede wszystkim o to, by zrozumieć człowieka i jego dramat."Tischner był stróżem człowieka. Nie zaganiającym do stada, ale zapuszczającym się na manowce i pustkowia, by człowieka odnaleźć. Stróż musi być czujny, jego praca nigdy się nie kończy. Stróżowanie to ciągłe zaczynanie od nowa, poszukiwanie dróg i sposobów. Szybkość myśli Tischnera, ciągle krążącej wokół człowieka, idealnie to pokazuje." Dobrosław Kot

Szczegóły
Tytuł Inny. Eseje o spotkaniu
Autor: Tischner Józef
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2017
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Inny. Eseje o spotkaniu w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Inny. Eseje o spotkaniu PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anka

    Przystępny język, tematyka fundamentalna dla zagadnień filozofii dialogu - powiedziałabym, że takie teksty to fragment pracy u podstaw. Eseje obejmują podstawowe pojęcia charakteryzujące relacje interpersonalne w takim wymiarze, który nierzadko w dzisiejszych czasach umyka ludziom. Zachęcam do przeczytania zwłaszcza, że są to teksty pisane pod koniec życia przez Tischnera. Refleksja tego człowieka otwiera umysły i serca na nieskończoność, obecną w Innym. Warto przeczytać!