Czytaj więcej:
Świat Zofii okładka

Średnia Ocena:Świat Zofii

Tej pozycji nie trzeba nikomu przedstawiać. "Świat Zofii" to książka ebook kultowa w wielu krajach, m.in. w Skandynawii, Niemczech, Japonii itd. Czytają ją zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Jest to pasjonująca opowieść o piętnastoletniej dziewczynce. Zofia (bo tak ma na imię bohaterka) w zagadkowych okolicznościach odkrywa historię europejskiej filozofii. Książka ebook integruje literaturę piękną z najprostszym z możliwych przekazem filozofii dla niefilozofów. Poprzez tę prostą i głęboką zarazem lekturę odkrywamy na nowo dawno jeż zapomniany lub nigdy nie poznany świat. Dzięki mistrzowskiemu przewodnictwu norweskiego nauczyciela filozofii, podążając śladami Platona, Sokratesa i Heideggera docieramy do SIEBIE SAMYCH otwierając się na niewyczerpane zasoby swojej mądrości i wrażliwości. Zainteresowanie tą filozoficzną powieścią nie maleje. Na świecie sprzedano już nad 20 milionów egzemplarzy (w samych Niemczech sprzedano jej nad 2,5 miliona egzemplarzy, w Polsce jej nakład przekroczył już 200 000 egzemplarzy!) Książki Josteina Gaardera dostały w maju 1997 roku nagrodę Wielkiego Donga Fundacji Świat Dziecka. Jak to się stało, że powieść, którą norweski nauczyciel filozofii spisał dla własnych dzieci, nieustanna się w ciągu roku bestsellerem, wydawanym w wielu państwach wszystkich kontynentów, zaś w ciągu miesiąca - książką czytaną przez młodzież i dorosłych w całej Polsce? Czy zdecydowała o tym tylko pasjonująca fabuła, pełna sekretów i niespodzianek?

Szczegóły
Tytuł Świat Zofii
Autor: Gaarder Jostein
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Rok wydania: 2006

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Świat Zofii pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Świat Zofii Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Świat Zofii PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Paulina

  Ponadczasowa. Dla każdego. Książka, która prostym mową omawia istotę bytu. I niebytu;-)

 • Adrianna

  Ślicznie wydane. Co prawda jest kilka błędów (z reguły interpunkcyjnych), lecz nie rzucają się w oczy, więc dość miło się czyta.

 • Ania1213

  bdb

 • Moniz

  Bardzo interesująca, oby dzieci tez ją czytać chciały. W każdym razie polecam! Dla każdego :-)

 • edyta konopko

  W bardzo przystępny sposób opowiedziano o najistotniejszych filozofach

 • Katarzyna Glinka

  Idealna wędrówka w świat filozofii z tytułową Zofią. Wyprawa dla małych i dużych.

 • Justyna Hrywniak

  Pozycja obowiązkowa dla wszystkich których nurtują zapytania o sens życia, istnienie Boga, wartości którymi warto kierować się w życiu. Prosto i przystępnie przekazane poglądy największych myślicieli w historii filozofii, bogactwo z którego można czerpać garściami...Piękna książka.

 • Magdalena Pawlak

  Ambitna literatura dla młodego czytelnika. Sama objętość może trochę przestraszyć, lecz napisana lekko i przystępnie - zważywszy na powagą tematu FILOZOFIA. Polecam, ponieważ satysfakcja gwarantowana.

 • Anna Stachyra

  Pozytywna książka, dla tych co interesują się filozofią, pokaże jak można ją cudownie przedstawić w prosty, lecz i trudny sposób. Tym którzy filozofie traktują jak czarną magię, pokaże, że można ją zrozumieć, można się nią zachwycić, poznać ją choć trochę. Książka ebook nie tylko dla młodzieży. Niezły pomysł na upominek

 • Zuza0610

  Książka ebook niezła dla każdego, napisana zrozumiałym językiem. Momentami człowiek się czuje, jakby żył w czasach dużych filozofów ;)

 • Urszula Sarota

  Idealna lektura, zalecam każdemu, kto zastanawia się sobą i światem, w którym żyje.

 • ulala202

  Książka ebook przeznaczona dla młodzieży i dorosłych. Wprowadza czytelnika w świat filozofii mową zrozumiałym dla 14 letniej dziewczynki. Nie jest to prosta książka, lecz odpowiada na kluczowe życiowe zapytania i pomaga ukształtować wizję otaczającego nas świata. Od starożytności po życie współczesne przedstawia sylwetki filozofów, którzy mają wspólny cen - znaleźć odpowiedź na egzystencjalne pytania. Idealna książka ebook by pokierować młodzież w momentach ich buntu, czyli szukania swojej drogi.

 • Joanna Kaczor

  Ksiażka, która okazała się dla mnie dużym zaskoczeniem. Naprawdę spodziewałam się czegoś innego, lecz muszę powiedzieć, zę ksiażka bardzo mnie do siebie przekonała. Przede wszystkim sam pomysł na wplątanie fragmentów filozoficznych jest ciekawy. Ksiażka uczy i bawi jednocześnie. Rewelacja.

 • Patrycja Bielecka

  Książka ebook była dla mnie inspiarcją do poszukiwania odpowiedzi na niektóre pytania. Dzięki niej udało mi się na nowo zgłębić zagadnienia filozoficzne, ani przez chwilę się nie nudząc, co więcej prócz tej strony edukacyjnej książka ebook jest świetną przygodą , którą śmiało można przeżywać z główną bohaterką.

 • Antoni Dziedzic

  Ksiażka, która szczególnie przpadła mi do gusty, ze względu na własną interdyscyplinarność, która polega na łączeniu ciekawej fabuły opartej na przygodach pięnastoletniej dziewczynki, lecz w to wszystko mądrze zostały wplecione treści historyczne jak też filozoficzne, o których coraz częściej zapominamy.

 • Radosna

  Lektura, która pozwala zastanowić się ponad samym sobą. Dzięki niej, człowiek zaczyna dostrzegać, co jest w życiu naprawdę ważne. Zaskakujące, jak zwykła dziewczynka odbiera świat. Zaskakujące, że można w tym odbiorze odnaleźć tak dużo dla siebie.Polecam!

 • dalissime

  Recenzje typu "najwspanialsza książka", "najpiękniejsza książka" i tak dalej w tym samym stylu, są delikatnie mówiąc lekko infantylne. Z drugiej strony prawdziwym "mistrzostwem świata i okolic" jest stworzenie powieści o 15 letniej dziewczynce w której to powieści, w sposób wyjątkowo przyjemny i prosty poznajemy w zasadzie całą historię filozofii. Lekkim stylem i sympatyczną opowieścią twórca przeprowadza nas przez dzieła i myśli wszystkich znaczących filozofów, którzy stworzyli naszą cywilizację. Czyli, jednym słowem do przeczytania koniecznie, ponieważ da się to czytać w każdym miejscu i każdej sytuacji bez nabożnego skupienia. Warto.

 • Joanna Lis

  Książka ebook , którą powinien przeczytać każdy, kto interesuje się filozofią, a nie udało mu się zapamiętać co któy filozof powiedział i skąd pochodzi. W łatwy sposób prowadzi małą dziewczynkę Zofię przez świat filozofii i czytelnik przy okazji w łatwy sposób sobie tę wiedzę przyswaja. Nie jest to rozprawa naukowa, lecz w przystępny sposób przekazywana wiedza. Ksiązka powinna być lekturą obowiązkową na zajęciach z filozofii, zamiast rozpraw naukowych przeładowanych wiedzą.

 • Trango

  Ta książka ebook jest dla mnie swoistym zaskoczeniem. Dużo o niej słyszałem, więc postanowiłem sam sprawdzić czy jest tak niezła jak mówią. Okazało się, że jest. W sposób łatwy i prosty do przyswojenia twórca opowiada o filozofii w taki sposób, że aż chcę się czytać dalej. W życiu bym nie przypuszczał, że ta dziedzina może być taka ciekawa.

 • elfa

  Uwielbiam tą opowieść i cieszę się, że moja nastoletnia córka też się w niej zadurzyła. W tej historii każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie zawiedziony. Uwielbiam tę książkę, która sprawia, że można choć na chwilę się zatrzymać i zagłębić w filozoficznych dywagacjach. Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!