oblicza geografii 3

Szczegóły
Tytuł oblicza geografii 3
Rozszerzenie: PDF

Jesteś autorem/wydawcą tego dokumentu/książki i zauważyłeś że ktoś wgrał ją bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zabroniony dokument w ciągu 24 godzin.

 

oblicza geografii 3 PDF Ebook podgląd online:

Pobierz PDF

 

 

 


 

Zobacz podgląd oblicza geografii 3 pdf poniżej lub pobierz na swoje urządzenie za darmo bez rejestracji. oblicza geografii 3 Ebook podgląd za darmo w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jest zabronione, więc w takich wypadkach zamiast podglądu możesz jedynie przeczytać informacje, detale, opinie oraz sprawdzić okładkę.

oblicza geografii 3 Ebook transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 JAK SPOWODOWAĆ, BY TWARDE AWOKADO SZYBCIEJ DOJRZAŁO? DOŚWIADCZENIE Strona 2 OBSERWACJA Awokado jest dobre dopiero wtedy, kiedy jest miękkie. Żeby jednak osiągnąć ten stan owocu, awokado musi stać koło tygodnia, aby faktycznie nadawało się do spożycia. Żadko kiedy da się takie awokado kupić w sklepie, pozostaje więc kupienie twardego jak skała owocu i czekanie, aż dojrzeje gdzieś w kącie. Warto wiedzieć, że awokado jest nietypowym owocem, które nie dojrzewa na drzewie, a dopiero kilka dni od zerwania. Strona 3 PROBLEM B A D WA C Z Y Jak przyspieszyć dojrzewanie awokado ? Strona 4 PRÓBA KONTROLNA • Jeden z owoców wkładamy do torebki foliowej wraz z jabłkiem Strona 5 PRÓBA BADAWCZA • Awokado wkładamy do torebki foliowej, a następnie wkładamy owoc do zamrażarki. Strona 6 HIPOTEZA • Awokado w torebce foliowej z jabłkiem, w temperaturze pokojowej dojrzeje w mniej niż 5 dni. • Awokado w torebce foliowej włożone do zamrażarki pozostanie twarde przez 5 dni. Strona 7 OBSERWACJA • Po kilku dniach obserwujemy, że awokado nie wstawione do zamrażarki wyraźnie zmiękło i zmieniło kolor. Natomiast awokado z zamrażarki pozostało twarde tak jak przed doświadczeniem. Strona 8 WNIOSEK AWOKADO Z JABŁKIEM Jabłko wytwarza etylen, który wspomaga dojrzewanie owoców w krótrzym czasie. Na dodatek tempetarura +/- 23oC sprawia, że owoce szybciej odzyskują zdolność dojrzewania, przez co awokado w ciągu niespełna 3 dni było zdatne do spożycia. Awokado po rozkrojeniu (po 5 dniach) wyglądało tak à Strona 9 WNIOSEK AWOKADO Z ZAMRAŻARKI Niska temperatura zapobiega szybkiemu dojrzewaniu owoców. Awokado włożone do zamrażarki po pięciu dniach pozostało twarde, gorzkie i cierpkie. Wyglądało tak à

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!