Czytaj więcej:
Z cienia okładka

Średnia Ocena:Z cienia

Ktoś, kto kontroluje ruchy świata, ukrywa się w miejscu, na które nikt nie zwraca uwagi. Damián czuje się zagubiony po utracie pracy. Pewnego dnia dokonuje drobnej kradzieży na targu staroci i ukrywa się przed ścigającym go ochroniarzem w starej szafie. Nim zdąży ją opuścić, mebel zostanie sprzedany i przetransportowany do domu na przedmieściach Madrytu, w którym mieszka Lucía, Fede i ich córka. Damián postanawia pozostać w szafie i z ukrycia obserwować rodzinę. Stopniowo poznaje rytm życia własnych „gospodarzy”, ich kłopoty i tajemnice. Staje się kimś w rodzaju niewidzialnego anioła stróża Lucíi, a odgadując jej obawy i marzenia, czuje się w końcu doceniony i odnajduje sens w życiu.

Szczegóły
Tytuł Z cienia
Autor: Millas Juan Jose
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Z cienia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Z cienia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Z cienia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Northman1984

    Wciągająca opowiadanie w iście kafkowskim stylu. Zamarłem nie raz i nie dwa w trakcie lektury... Pomysł autora na tę książkę - genialny! Z pozoru błahy początek, fabuła "na rozkręcenie" jakich wiele, po czym bum! - zaskoczenie, nagły zwrot akcji i... zaczyna się całkiem inna powieść. Niepokojąca, prawdziwa... O ludziach, relacjach rodzinnych, o życiu i o poznaniu samego siebie... Dobra, naprawdę bardzo niezła książka! Fascynująca jest po lekturze kwestia tego, do jakiego stopnia może przemienić się spojrzenie człowieka na ludzi, świat i na samego siebie. I że takie przewartościowanie może nastąpić z przyczyn, jakich wcześniej do siebie nie dopuszczaliśmy, w okolicznościach, które w czystej teorii są dla zwykłego zjadacza chleba abstrakcją... Przemiana spojrzenia na rzeczywistość dokonująca się w głównym bohaterze jest w powieści Millsa zjawiskiem, które jest de facto balansowaniem na granicy schizofrenii. Wniosek jednak płynie z tego nieco inny, a mianowicie taki, że zmiany samego siebie można dokonać... Podejrzewam, że przyjęta przez autora konwencja (ukrywanie się w szafie, podglądanie cudzego życia) ma jedynie, poprzez pewnego rodzaju wstrząs, zwrócić na tę sprawę uwagę czytelnika, jednak sens jest właśnie taki jak napisałem: zmiany siebie można dokonać. Jest możliwa. I każdy z nas, nawet skrajnie negatywnie oceniając na dzień dzisiejszy samego siebie, jest do takiej zmiany zdolny. To raczej bardzo pozytywny wniosek, prawda? :) ... Gorąco polecam. Książka ebook jest niepozorna, ma jednak w sobie mnóstwo wartościowych treści. I tych napisanych wprost, i tych ukrytych. Millas pisze stylem, który bardzo przypadł mi do gustu. Mam nadzieję, że Wam też się on spodoba. Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za udostępnienie egzemplarza do recenzji! Recenzja znajduje się także na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2017/04/z-cienia-juan-jose-millas.html Zapraszam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!