Czytaj więcej:
Pytaj w kostnicy okładka

Średnia Ocena:Pytaj w kostnicy

Debiutancka i na poły autobiograficzna opowieść piszącej pod pseudonimem Holenderki, która jeszcze niedawno parała się handlem bronią. Bohaterka książki Eva rozpoczyna pracę jako asystentka Jimmy’ego Liu, Chińczyka z kanadyjskim paszportem, znaczącej postaci na międzynarodowym rynku broni. Kontrakty zawierane są z rebeliantami i terrorystami, puczystami i urzędującymi rządami. Pomimo zawrotnych sum, na jakie opiewają transakcje zakupu Stingerów czy części zamiennych do czołgów, styl życia bohaterów daleki jest od luksusu. Żeby dokonywać sprzedaży, Eva musi udawać się we wszelkie wstrząsane konfliktami rejony globu, takie jak bombardowany Grozny, pełne brutalnych kontrastów Chiny czy do cna skorumpowany Pakistan. Sytuacja utrudnia się, gdy Eva i Jimmy wpadają w pułapkę podczas negocjowania umowy w Pakistanie. Równolegle do tego wątku toczy się historia opowiadana kilkanaście lat później. Objaśnia się przebieg miłosnego związku Evy z Martinem, zwykłym, uczciwie płacącym podatki obywatelem, który początkowo rozstaje się z nią, poznając prawdziwą naturę nowej profesji Evy. Z czasem jednak para łączy się ponownie, a życie przybiera nieoczekiwany obrót. Książka ebook pełna złożonych emocji.

Szczegóły
Tytuł Pytaj w kostnicy
Autor: Staal Eva Maria
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Feeria
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pytaj w kostnicy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pytaj w kostnicy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pytaj w kostnicy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • summer21

  Książka ebook przeznaczona na jedno popołudnie. Potwierdzam, iż wciąga jak kamfora.Niby nic szczególnego: historia handlarzy bronią, którzy ubijają interesy na całym świecie. Wiadomo, że ich życie jest zagrożone, lecz taka karma.Jak się okazuje i tacy ludzie mają własne życie prywatne, zakładają rodziny, posiadają dzieci. Nie jest to właściwe dla ich zawodu. Jeśli mają dzieci, lepiej się do nich nie przyznawać, gdyż zawsze istnieje niebezpieczeństwo szantażu, śmierci najbliższych.Z tym ryzykiem muszą się zmierzyć nasi główni bohaterowie: Eva Maria i jej szef Jimmy.Poznając historię Evy, stale nie mogę zrozumieć jak chęć zarobienia większych pieniędzy nawet na handlu bronią, może wziąć górę i przekreślić wszystko inne. Co kierowało nią, żeby tak ryzykować swoje życie? Czy zdawała sobie sprawę z ryzyka? Może Eva nie była taka opanowana jak Jimmy i przez to częściej wpadała w kłopoty, lecz czy molestowanie i pobyt w więzieniu nie jest wystarczającą nauczką? Bałam się, że rezygnacja Evy Marii z zawodu zakończy się jej śmiercią i to z rąk szefa.Szef Jimmy. Czasem nieobliczalny, lecz zawodowiec w handlu bronią. To on zachęcił Evę do zmiany zawodu, to on nauczył ją wszystkiego o broni, handlu, umiejętności niezbędnych w razie kłopotów. To on nie raz ratował ją przed najgorszym. Mimo, że był homoseksualistą, posiadał dzieci. Wiadomość o rodzicielstwie wcale go nie zadowoliła ku zdumieniu Evy. Jak powiedział Evie: „rodzice i dzieci nigdy nie powinny należeć do tej samej rodziny”. Poza tym miał słabość do Victora, który był bardzo irytującą, bezczelną postacią aż proszącą się o solidne lanie.Świat przestępczości pokazany w książce pdf daje wiele do myślenia, wywołuje emocje w sytuacji gdy chodzi o molestowanie dzieci, handel żywym towarem, gdy mamy do czynienia ze śmiercią. Światem tym rządzą ludzie bezwzględni, dla których nie ma szacunku dla człowieka. Jedyne, co się liczy w życiu, to pranie miliardów brudnych pieniędzy.Autorka książki sama była kiedyś zamieszana w handel bronią. Może ta książka ebook to przestroga, iż nie warto ryzykować dla przestępczości tego, co posiadamy najcenniejszego w życiu. Czyż nie powinniśmy bardziej szanować własne życie?Tytuł może być mylący, lecz zawód naszych bohaterów był na tyle niebezpieczny, że w razie zaginięcia jedynym miejscem poza szpitalem, była kostnica. To było ostatnie miejsce, w którym można było spotkać własnych bliskich.Książka bardzo mi się podobała, mimo że terminy i nazwy dotyczące broni to dla mnie czarna magia. Czytało się bardzo szybko. Sprawia wrażenie jakby to był następny film akcji. Takie książki czyta się jednym tchem.A jak zakończyły się dzieje bohaterów? Czy można zapomnieć o przeszłości i prowadzić spokojne, rodzinne życie, bez obaw przed złem, jakie sami czyniliśmy? To już sami musicie zobaczyć i ocenić.Ewa

 • kasandra_85

  Korupcja, naloty bombowe, więzienia, podejrzane towarzystwo, rozlew krwi to tylko ułamek tego, czego doświadczyła Eva Maria Staal. W handlu bronią śmierć może zapukać w każdej chwili i trzeba być na nią gotowym. Jednak autorka zdecydowała się zrezygnować z tej profesji i dzisiaj ma córkę, dobrego męża, cudowny dom na zadbanym osiedlu. Przeszła niełatwą drogę, żeby trafić tu, gdzie jest. Jak się to jej udało? Zapraszam do książki! Bez wątpienia tytuł przyciąga uwagę czytelnika, treść książki wciąga od pierwszych stron a sama historia, zwłaszcza że oparta na faktach, stanowi niezapomnianą opowiadanie wywołującą mnóstwo emocji. Czytelnicy czują się jakby byli dopuszczeni do wiedzy sekretnej, słynnej tylko wybranym ludziom. Wraz z bohaterką poznamy bowiem prawdziwą twarz handlu bronią, dowiemy się jak to wygląda od wewnątrz. Mowa jest przystępny, akcja wyważona a napięcie delikatnie zaznaczone. Ogólnie mam pozytywne wrażenie po tej lekturze, zwłaszcza ze tematyka jest nietypowa. Polecam!

 • Sylwek

  Książka ebook bardzo podobna do scenariusza filmu Pan Życia i Śmierci z Cagem. Tę historię napisała kobieta, która kiedyś była handlarzem bronią. Jest to bardzo wciągająca książka. Znaczna dawka realizmu i tego jak wygląda handel bronią jest bardzo mocnym wrażeniem. Zalecam nie tylko wielbicielom wspomnianego filmu.

 • penthouse

  Wreszcie powiew świeżości na półkach z sensacją. Idealny język, krótkie, mocne zdania, fabuła, która miejscami zapiera dech. Rzut oka na świat handlu bronią, o którym wszyscy wiemy, że istnieje, lecz nie mamy możliwości lub odwagi przyjrzeć się mu z bliska. Rewelacyjne zderzenie brutalnej rzeczywistości i cynizmu z najbardziej podstawowymi ludzkimi uczuciami. No idealnie nakreślona postać głównej bohaterki: matka i handlarka bronią w jednej osobie to wybuchowa mieszanka. A cała książka ebook to gorzkie memento, że za wszystko, co robimy, przyjdzie nam kiedyś zapłacić.

 • Katarzyna

  Pytaj w kostnicy, to mocna, momentami okrutna i wprawiająca w osłupienie książka. Na pewno warto po nią sięgnąć. Jednak od razu zaznaczam, że pierwsze kilka stron książki, to niełatwy początek. Autorka używa bardzo specyficznego stylu, krótkich zdań, które można porównać do..strzałów z broni automatycznej. Takie miałem skojarzenie, bo Eva Maria Staal to pseudonim osoby, która zajmowała się przez dużo lat handlem bronią. Gorąco zachęcam do lektury i przełamania początkowej niechęci jaką może budzić u wielu osób tematyka książki. Każdy kto szuka trzymającej w napięciu lektury, nieźle zrobi sięgając po Pytaj w kostnicy. Tym bardziej, iż książka ebook skupia się nie tylko na sensacyjnym wątku, lecz porusza także kilka ważnych kłopotów społecznych i psychologicznych.

 • Ania Ł.

  Po projekcji filmu SIERPNIOWE NIEBO 63 DNI CHWAŁY wszyscy siedzieli w ciszy, aż do ostatnich napisów. Dlaczego? Pewnie dlatego, że były tam oryginalne fotografie z czasów powstania, pewnie dlatego, że była to autentyczna historia. Nie wiem czy PYTAJ W KOSTNICY to autentyczna historia, lecz autorka działała w świecie handlu bronią i można się tylko domyślać jak dużo z tego co napisała to wątki jej biografii. Zawsze gdy czytam coś co traktuje o kluczowych sprawach, a jednocześnie wiem, że zdarzyło się choć w części naprawdę, angażuję się lekturę w stu procentach. Tak również było w tym przypadku. Podobno wojna nie ma w sobie nic z kobiety, a jednak i one (tak jak w książce) znajdują się w miejscach i sytuacjach, które teoretycznie zarezerwowane są dla mężczyzn. Ten kto szuka klasycznej sensacji z pewnością nie będzie zawiedziony, choć w samej książce pdf odszukać można dużo wątków, które ten tematyce mogą być obce. Lektura również dlatego jest ciekawsza niż inne pozycje z tej tematyki.Polecam każdemu

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!