Czytaj więcej:
Złoty sen. Rosja w XIX i XX wieku. Sprawy i ludzie okładka

Średnia Ocena:Złoty sen. Rosja w XIX i XX wieku. Sprawy i ludzie

Potęga i szaleństwo. Portret imperium rosyjskiego i sowieckiegoW XIX i XX wieku Rosja, silniejsza niż kiedykolwiek, przeżyła największe ze własnych dziejowych burz. Wstrząsające nią rewolucje, zamachy a także wojny odmieniły historię ludzkości. W nad dwudziestu barwnych odsłonach – ilustrujących przełomowe, niejasne i interesujące rozdziały a także szczególnie kluczowe i fascynujące postaci – historię tę opowiada profesor Andrzej Andrusiewicz, niezrównany popularyzator i wybitny znawca przeszłości Rosji.Rosyjska kolonizacja Ameryki. Zagadka śmierci „żelaznego cesarza” Mikołaja I. Historia budowy i niszczenia największego soboru świata. Prawda o Czarnej Sotni i o buncie pancernika „Potiomkin”. Testament Lenina, żarty Stalina. Niedoszła zagłada Moskwy podczas II wojny światowej i moskiewska walka o władzę 1993 roku. Gogol, Rasputin, Bakunin, Helfman, Machno i inni – owładnięci misją intelektualiści, mistycy, zbrodniarze, awanturnicy.Wartość Złotego snu leży nie tylko w wytrawnym pisarstwie, atrakcyjnym przedmiocie lektury i naukowej rzetelności, lecz także w świeżych odkryciach archiwalnych i niepublikowanych w Polsce dziełach, które przysłużyły się treści książki.

Szczegóły
Tytuł Złoty sen. Rosja w XIX i XX wieku. Sprawy i ludzie
Autor: Andrusiewicz Andrzej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Złoty sen. Rosja w XIX i XX wieku. Sprawy i ludzie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Złoty sen. Rosja w XIX i XX wieku. Sprawy i ludzie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Złoty sen. Rosja w XIX i XX wieku. Sprawy i ludzie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • erka

    Na temat historii Rosji napisano wszystko. Specjalistów, którzy zajmują się tylko Imperium Rosyjskim, a później powstałym, w wyniku przewrotu ZSRR jest mnóstwo. Każdy z nich uznaje się za jedyny autorytet w tym temacie i nierzadko fakty uznane przez większość za nieprawdziwe, stawia za przykład jakiegoś wydarzenia. Na szczęście nie są to nagminne praktyki i nierzadko można trafić na publikacje, od których ciężko się oderwać."Złoty sen. Rosja XIX-XX wiek. Sprawy i ludzie", jest jedną z najciekawszych książek, jakie przeczytałem ostatnimi czasy na dany temat. A wszystko zaczyna się w XIX wieku, kiedy to na całym świecie zaczął się pęd ku świeżym technologiom. Praktycznie wówczas zaczął się upadek dużych mocarstw, w których królowie władali niepodzielnie, praktycznie nie licząc się z nikim ani z niczym. Rosja zapatrzona w własną potęgę, powoli zdążała ku upadkowi. Cały ten etap dużego państwa, które z wyżyn spadło na dno, wyjątkowo ciekawie przedstawił twórca w tej książce. Od carów, po Rewolucję Październikową. Od Stalina po walkę o władzę w początkach lat dziewięćdziesiątych. Jednocześnie, nie jest to encyklopedyczna wiedza, podana w sposób suchy i beznamiętny. Nie!Całą tą opowiadanie czyta się z wypiekami na twarzy. Aż żal że zmierza się ku końcowi. Dodatkowo pełno tu zdjęć, ilustracji które przybliżają daną sytuację. Jest tu także miejsce na liczne anegdoty i ciekawostki. Zalecam i zachęcam do lektury.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!