Czytaj więcej:
Pan Wyrazisty okładka

Średnia Ocena:Pan Wyrazisty

Twarz Pana Wyrazistego natychmiastowo zapada w pamięć. Jest rozpoznawany błyskawicznie – wystarczy, że pojawi się na ulicy i wszyscy z daleka się do niego uśmiechają. Kiedyś zagrał nawet w reklamie – gratulowano mu sukcesu i chwalono, że jego twarz tak nieźle sprzedała produkt. "Pan Wyrazisty" bardzo podoba się sam sobie. Kupił supertelefon i z upodobaniem robi tysiące selfie. Jego niepoliczalne wizerunki wędrują po sieci. Pewnego dnia staje jednak przed lustrem i z przerażeniem zauważa, że jego rysy się zatarły, a twarz nieustanna się rozmytą plamą. Z każdym kolejnym zdjęciem blednie wyrazistość Pana Wyrazistego. Czy Pan Wyrazisty odzyska własny utracony skarb – nieskazitelnie piękną twarz? Czy ci, których spotka w mrocznych zakamarkach dzielnicy na przedmieściu pomogą mu znaleźć rozwiązanie? Czy świat będzie na powrót go podziwiał, a on sam będzie ponownie dla siebie jedyny i wyjątkowy? W własnej nowej opowieści Olga Tokarczuk i Joanna Concejo (znane jako współautorki "Zgubionej duszy”, wyd. Format 2017) zabierają nas w fikcyjny świat, do złudzenia przypominający czasy, w których przypadło nam żyć – z rozbuchanym "ja”, natręctwem autoprezentacji, kultem młodości, imperatywem szczęścia i obsesją lansu. Czy wyjdziemy z tego świata cało? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Pan Wyrazisty
Autor: Tokarczuk Olga , Concejo Joanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Format
Rok wydania: 2023

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pan Wyrazisty pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pan Wyrazisty Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pan Wyrazisty PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Iwona

  Książka ebook jest niesamowicie genialna z przesłaniem dla każdego z nas. To jest właśnie jesna z tych pozycji o których się musi nie oceniaj po okładce. Niby łatwa i krótka, lecz wcale taka nie jest. Trzeba nieźle wczytać się w tekst i zrozumieć ilustracje aby zobaczyć to co najważniejsze.

 • Anonim

  Cudownie wydana książka ebook

 • Anonim

  Uwielbiam P.Olgę

 • kinga

  Rozczarowanie. Szkoda, że to takie banalne. Tyle zła na świecie, realnych kłopotów a Noblistka zajmuje się kulturą selfie. Dawno opisaną, w literaturze socjologicznej, też w pismach kobiecych. W sferze języka brakuje mocy i oryginalności. Smutne. Liczyłam na więcej - to podobno najlepsze pióro w Polsce.

 • Kamila

  W pędzącym świecie coraz mniej czasu znajdujemy na zatrzymanie się i rozejrzenie dookoła. Jedyne na czym skupiamy wzrok na dłużej to odbicie w lustrze. Twarz widujemy też na ekranach smartfonów, w których mamy ogromne ilości swoich zdjęć. Tkwimy w tej koncentracji wokół wyglądu, gubiąc gdzieś w tym wszystkim siebie. Zatracamy zdolność odczuwania przyjemności, a później wydajemy oszczędności życia, by dbać o urodę. Wszystko kręci się wokół kultu piękna, kultu młodości czy kultu powierzchownej miłości do siebie, by na koniec zostać z niczym. Tego dotyczy fabuła „Pan Wyrazisty“ i wokół tego krążą moje myśli po lekturze. Olga Tokarczuk a także Joanna Concejo stworzyły historię o mężczyźnie, który tak skupia się na własnej twarzy, tak dużo zdjęć sobie robi, że traci kontury. Staje się coraz bledszy, coraz mniej wyraźny. Gotowy jest poświęcić wszystko, by odzyskać własną wcześniejszą urodę, lecz wyniki jego działań wcale nie dają mu satysfakcji. To, co raz utracone, już nigdy ma nie powrócić do własnego wcześniejszego stanu, a skoro nic innego w naszym życiu nie miało znaczenia, zostajemy z niczym. Czego zabrakło mi w tekście Tokarczuk, dostałam w ilustracjach Concejo. Dopiero po połączeniu ich pracy dostajemy pełnowymiarowe dzieło, które ma przesłanie i może zachwycić, lecz nie mogłabym mówić o tym tytule i nie zachwycać się najmocniej jego stroną wizualną. Ale. Z pracami tej artystki już tak najwyraźniej mam. Jej ilustracje bardzo mocno do mnie przemawiają i rozkładają mnie na kawałki. Następny „Pan“* w jej dorobku jedynie mi to udowodnił. *W pamięci i sercu stale bardzo wyraźnie mam jej „Pan NIKT“.

 • okulary_do_czytania

  "Pan Wyrazisty" pod kątem wizualnym i graficznym to cudo. Uwielbiam ilustracje Concejo, jest w nich głębia, realizm i świadomość w jakim stopniu mogą oddziaływać na odbiorcę. "Pan Nikt" był zauroczeniem a "Pan Wyrazisty" jest już świadomym uczuciem do prac tej autorki. Połączenie Tokarczuk i Concejo jest idealne, tworzą idealnie skonstruowaną historię. Oszczędna w słowach, a te które są to słowa trafne z podwójnym dnem, tym które zmuszają do myślenia. Nieraz obraz ma wiekszą moc niż słowo, w tym przypadku prowadzone równolegle, współgrają i uzupełniają się. Pan Wyrazisty to narcyz, zakochany w sobie, jego doskonała twarz stanowi dopełnienie jego postawy. Jest sławny, rozpoznawalny i łapie garściami zachwyty, które pozwalają mu żyć w przeświadczeniu o swojej doskonałości. Do czasu gdy jego twarz, produkt wręcz reklamowy zaczyna znikać. Tokarczuk doskonale ujęła zatracenie, pogoń za doskonałością i konsekwencje jej utraty. Wszystko to można interpretować według swojego stopnia wrażliwości. "Pan Wyrazisty" to współczesna, wielopłaszczyznowa i przede wszystkim realistyczna historia. To książka, do której można wracać i za każdym odkrywać ją na innym poziomie.

 • Zofia Zaremba

  Zachwycająca publikacja!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!