HHhH okładka

Średnia Ocena:


HHhH

Historia o czeskich bohaterach i niemieckim kacie. Nagroda Goncourtów 2010. Następna po "Łaskawych" i "Janie Karskim" powieść, która wywołała burzliwą dyskusję we Francji. HHhH – "Himmlers Hirn heisst Heydrich", mózg Hitlera nazywa się Heydrich. Reinhard Heydrich – "blond bestia", "człowiek o sercu z żelaza" jak nazywał go Hitler – uchodził za "najniebezpieczniejszego człowieka w III Rzeszy", "Archanioła Zła". Był jednym z czołowych nazistów, prawą ręką Himmlera, współtwórcą koncepcji Ostatecznego Rozwiązania. Od 1941 roku jako gestapowski namiestnik z zamku na Hradczanach rządził okupowaną Czechosłowacją, zyskując następny krwawy przydomek: "rzeźnik z Pragi". 27 maja 1942 dwóch czeskich spadochroniarzy zrzuconych z Londynu, Josef Gabcik i Jan Kubis przeprowadziło zamach na Heydricha, w wyniku którego poniósł śmierć. Operacja Anthropoid zakończyła się sukcesem, jednakże jej uczestnicy nie zdołali umknąć zemsty Hitlera. "HHhH" jest wierną historycznym źródłom powieściową rekonstrukcją tamtych wydarzeń. Wszystkie postaci w niej opisywane są autentyczne, niektóre żyją do dziś. Wszystkie fakty, o których mowa, zostały drobiazgowo zweryfikowane. Wynikiem jest absorbująca bez reszty powieść, którą czyta się jak sensacyjne książki Roberta Ludluma.

Szczegóły
Tytuł HHhH
Autor: Binet Laurent
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2011
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki HHhH w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

HHhH PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • belmaan

    Książka ebook jest bardzo nieźle napisana, widać dużą pracę i sporą wiedzę autora. Jest to, jak spisane w opisie, "powieściowa rekonstrukcja zdarzeń" z 1942 roku - uważam, że to idealna forma, żeby przekazać wiedzę mniej zorientowanemu i zainteresowanemu tematem czytelnikowi. Czyta się świetnie, mogę zupełnie szczerze polecić.

  • Maksymilian Kozłowski

    Bardzo interesująca wersja historii związanej z II wojną światową. Napisana we wciągającym stylu, sprawnie i brawurowo. Z racji wartkiej akcji książkę czyta się jak dobrą sensację, twórca zręcznie połączył prawdę z fikcją literacką, co jednak zupełnie nie przeszkadza w pozytywnym odbiorze tej pozycji.

  • Fla17

    Zdarzają się książki, w których ego autora dominuje ponad treścią, a bohatera przysłania postać pisarza – oto jedna z nich. Spoglądając na kategorię, do której przyporządkowano HHhH na empik.com, a także dopisek ‘powieść’ na okładce, nie spodziewałam się rzecz jasna historycznego dokumentu. Ku mojemu zdziwieniu, to co otrzymałam, określiłabym jako ‘szkic przemyśleń autora + opowieść gratis’. O parze zamachowców info podano szczątkowe, o Heydrichu niby sporo, niestety sam twórca nie jest do końca przekonany, co jest faktem a co dopisaną fikcją. Zresztą tą i innymi wątpliwościami pisarz dzieli się chętnie. Samemu panu Binet i jego rozterkom poświęcono najwięcej miejsca, poznajemy jego kochanki, datę urodzin, treść rozmów ze znajomymi, rozgoryczenie brakiem zaproszenia na ślub przyszłej szwagierki. Boli fakt, że mimo ogromu pracy włożonego w przygotowanie merytoryczne do napisania debiutu, twórca zdaje się nie być pewnym, co właściwie wie, ani co chce napisać…

  • Dario

    Nieźle się to czyta. Moim zdaniem książka ebook jest naprawdę interesująca, chociaż dla kogoś, kto interesuje się tematem zaskoczeń wielu nie ma. Ciekawa jest postawa autora świadomego własnych słabości, który mimo wszystko zwycięsko wychodzi z konfrontacji z materiałem historycznym. Bravo!