Czytaj więcej:
Mikrotyki okładka

Średnia Ocena:Mikrotyki

W pewnym mieście po prawej stronie rzeki stale stoi bar Stokrotka, w którym profesor Kruk opowiada, jak nokautować tomem Iwaszkiewicza. Anka, uczennica szkoły fryzjerskiej, stale żartuje, starając się nie myśleć o  swej twarzy. Nieopodal niedbale oparty o huśtawkę stoi duży jak hala Marian, co bije własne kobiety, ma nóż i kij bejsbolowy w bagażniku i wszyscy wiedzą, że lepiej go omijać. W tym mieście stale grają Modern Talking, Limahl, Shakin Stevens, Lionel Richie i cała reszta, a chłopaki ćmią sobieki. Opowiadania Pawła Sołtysa "Mikrotyki" są raczej krótsze niż dłuższe, w większości realistyczne, sensacji w nich niewiele, trupów kilka, scen erotycznych nie ma niemal wcale. Są jak piosenki z naszej młodości – nie można ich zapomnieć.

Szczegóły
Tytuł Mikrotyki
Autor: Sołtys Paweł
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mikrotyki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mikrotyki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mikrotyki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Sunny

  Znam twórczość Pawła Sołtysa i wiem, że jego książki nigdy mnie nie zawodzą. Tym razem twórca zaprezentował nam zestaw opowiadań o normalnych ludziach takich jak my. Wszechogarniający autentyzm zabija własną realistycznością. Z każdej omówionej historii brałem coś dla siebie, czasami trochę mniej, a czasami więcej. Jednakże każda dawała mi tak niezbędną chwilę refleksji i zastanowienia. Całkowicie dałem się przenieść do świata wykreowanego przez Sołtysa. Myślę, że do niektórych opowiadań na pewno jeszcze wrócę nie raz.

 • Adrianna

  "Mikrotyki" Pawła Sołtysa to zestaw mikro opowieści o ludziach żyjących w mieście i mieście żyjącym w ludziach. Są trochę jak nierówny chodnik, jeśli pozostajemy w metaforach miasta. Przez niektóre płyty/opowiście przechodzimy bez szwanku, niektóre mają ubytki. Na jeszcze innych możemy się normalnie potknąć. Dla siebie wybrałam cztery opowiadania, do których wrócę i wiem, że z każdą kolejną lekturą dostanę więcej. Reszta jest dobra, czasami bardzo dobra. A czasami za krótka, aby cokolwiek powiedzieć. Pablopavo podarowł czytelnikom książkę, która naprawdę pobudza apetyt!

 • Anonim

  Zalecam każdemu kto jest wielbicielem Pablopavo, książka ebook jest niesamowitym odkryciem. Niesamowity debiut pisarski. Czekam na więcej

 • Michał Maćkowiak

  Doskonały zbiór dla wielbicieli Pablopavo. Specyficzne teksty autora doskonale odzwierciedlają jego trafne spostrzeżenia i ogólny ogląd rzeczywistości. Wiem, że nie do każdego to trafi lecz u mnie to zagrało. Gwarantowana niezła rozrywka.

 • Nozaur

  Czekam z niecierpliwością na kolejne opowiadania, a może powieść?

 • aniutek

  swienie napisana, nie banalna, i co najwazniejsze warszawska! zalecam teskniacym za Warszawa

 • ale.nie.wiem

  Krótkie, przesycone rzeczywistością i czarnym humorem w biały dzień. Historie. Banalne, a jednocześnie przeszywająco trudne. Nagromadzenie treści, porównań, trudnych zwrotów i bohaterowie niczym się nie wyróżniający, a jednak tacy nadzwyczajni. Każda historia jest inna, każda tak samo wciągająca i nie dająca spokoju. Każde zdanie warte przeczytania uważnie dwa razy. Jedno opowieść na dzień. Z każdym musisz się odpowiednio wyleżeć, przespać, przechodzić, zjeść obiad i iść do kibla. Inaczej czytanie tego traci sens. To książka ebook o społeczeństwie, jego problemach, codziennych wzlotach i upadkach. To książka ebook o dostrzeganiu niedostrzeganego, a ocierającego się o nas non stop świata. Nie jest łatwa, lecz warto.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!