Czytaj więcej:
Życie i śmierć Anny Boleyn okładka

Średnia Ocena:Życie i śmierć Anny Boleyn

Publikacja ta to najlepsze i najdokładniejsze studium Anny Boleyn, jakie kiedykolwiek ukazało się na światowym rynku wydawniczym. Autor, Eric Ives, zagląda dosłownie „pod każdy kamyk”, starając się dotrzeć do prawdy. Nigdy jeszcze historia Anny Tysiąca Dni nie została sportretowana z taką pieczołowitością. Największą siłą publikacji jest zrozumienie dla finezji, z jaką XVI-wieczne arystokratki wpływały na politykę i jak ten wpływ wyglądał w praktyce. Ivesowi udaje się ukazać pełnię ludzkiego dramatu, jakim przesiąknięta jest historia Anny, naświetlając przy tym zarówno wewnętrzną dynamikę dworu Tudorów, jak i jego miejsce w największych zdarzeniach związanych z reformacją i polityką europejską. Tworzy wiarygodny portret bohaterki, prezentując spójną i przejrzystą wersję wydarzeń, które doprowadziły do śmierci Anny Boleyn.

Szczegóły
Tytuł Życie i śmierć Anny Boleyn
Autor: Ives Eric
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Astra
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Życie i śmierć Anny Boleyn pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Życie i śmierć Anny Boleyn Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Życie i śmierć Anny Boleyn PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Mateusz Dudek

  Według mnie książka ebook bardzo nieźle omawia dzieje Anny pomimo iż czytałem oryginał po angielsku, który jest trochę lepszy, jednakże stale uważam że jest warta przeczytania. Jako wielbiciel historii dynastii Tudorów zalecam ją do przeczytania każdej osobie chcącej zgłębić nieco temat.

 • Joanna

  Książka ebook jak dla mnie zbyt chaotyczna- twórca skacze to z roku 1500 na 1536, zaraz omawia lata 1510 itd. Jeśli byłaby to pierwsza książka ebook z tej tematyki którą bym czytała to trudno byłoby się połapać o co chodzi :)

 • MatKon13

  Anna Boleyn od zawsze fascynowała ludzi. Legenda opiewająca jej osobę przetrwała pomimo upływu wieków. Pan Eric idealnie omówił koleje losu królowej, która wpierw zaznawszy zaszczytów, dynamicznie upadła w czeluście śmierci.

 • Frolla

  Zwykle sceptycznie podchodzę do tego typów polskich przekładów. Okazało się, że jest to bardzo dobre wydanie z angielskiej wersji. Książka ebook jest historią bogato opisującą życie nieprzeciętnej kobiety, która za własne ambicje zapłaciła najwyższą cenę. Pełen obraz życia tej wyjątkowej kobiety, a także okresu w jakim żyła.

 • Lidia

  Książkę Ivesa czytałam już wcześniej (oczywiście angielski oryginał), i muszę przyznać, że polskie wydanie, pomimo iż znałam tematykę, było dla mnie równie atrakcyjne. Ujęła mnie ogromna ilość szczegółów i drobiazgowość opisów, przykłady poezji i ryciny, które mają własny równie interesujący opis w tekście. Obok samej postaci Anny Boleyn, książka ebook przemyca dużo interesujących niuansów dotyczących samej epoki Tudorów, i o to przecież chodzi! Zachęcam do lektury!

 • bazylekk

  Długa czekałam na polskie wydanie tej książki z uwagi na fakt, iż uznana jest za najlepszą biografię Anny. Tym bardzie rozczarowało mnie mało przystępne tłumaczenie a także niedociągnięcia w korekcie (mnóstwo błędów interpunkcyjnych i literówek). Komplikuje to czerpanie przyjemności z lektury, lecz i zaskakuje, bo spodziewałam się lepszej jakości wydania przy tej cenie i randze książki. Ocenę samej treści pozostawiam osobom, którym udało się z nią zapoznać w oryginale, bo nie chciałabym jej dokonywać przez pryzmat nieudanego przekładu.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!