Upload dokumentów - promocja książek - darmowy hosting pdf - czytaj fragmenty
Nie ma dnia, by na portalach społecznościowych nie pojawiał się dramatyczny apel rodzin proszących o pomoc w odnalezieniu zaginionych bliskich. Jedni wychodzą z domu bez słowa i znikają. Drudzy nie wracają z wakacji. Inni od lat pracują za granicą i tam ślad po nich się urywa. Co się stało z Beatą Radke – najdłużej poszukiwanym dzieckiem w Polsce, które zaginęło w 1975 roku w Poznaniu w drodze na lekcję religii? Dlaczego nigdy nie rozwiązano najgłośniejszej sprawy z czasów PRL-u – zaginięcia braci Palasik, ani sprawy rodziny Bogdańskich, którzy zniknęli w kwietniu 2003 roku? Dlaczego do tej pory nie udało się odnaleźć Barbary Chrzczonowicz, łódzkiej dziennikarki, która zniknęła niedługo po swoim ślubie? Czy Kasia Mateja, wykradziona ze szpitala w wieku siedmiu miesięcy, żyje za granicą i jest szczęśliwa? Każda z przestawionych w tej książce pdf opowieści jest inna. Lecz łączy je jedno: dramat i rozpacz rodziny. Oto tragiczne historie osób, których – mimo poszukiwań policji, komunikatów w mediach, rozwieszonych tysięcy plakatów – nigdy nie udało się odnaleźć. Relacje rodzin ludzi, którzy zniknęli bez śladu, zostały uzupełnione głosami ekspertów: przedstawicieli fundacji ITAKA a także fundacji Janusza Szostaka, specjalisty z policyjnego Archiwum X, Michała Fajbusiewicza z telewizyjnego „Magazynu kryminalnego 997” oraz… znanego jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego. Opowiadają oni o tym, jak wygląda sytuacja rodzin osób zaginionych a także jak starają się im pomagać. Bez fikcji Seria literatury faktu Wydawnictwa RM Poruszające reportaże, wywiady z niezwykłymi ludźmi, wciągające relacje z autentycznych zdarzeń – to wszystko odnajdziesz w nowej serii naszego wydawnictwa. Ludzie i ich dzieje są w centrum tych opowieści. To historie, których nie da się zapomnieć. Autorzy wchodzą w świat opisanych ludzi, przedstawiają ich przeżycia. Eksperci rzucają nowe światło na głośne tematy i pokazują nieznane zagadnienia. Książki z serii Bez fikcji to pozycje dla każdego, kto chce wiedzieć więcej i lepiej rozumieć otaczający świat. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Zaginieni. Historie ludzi którzy przepadli bez śladu |
Autor: | Anna Gronczewska |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Wydawnictwo RM |
Rok wydania: | 2024 |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
PDF Upload - Zapytania o Książki - Dokumenty © 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Recenzje
Daj znak Zaginieni. Historie ludzi, którzy przepadli bez śladu Anny Gronczewskiej to następny interesujący i kluczowy reportaż wydany przez wydawnictwo Mięta w serii Bez fikcji. Poprzednie opowiadały o kuratorach sądowych i osobach chorych na otyłość. Tak tak. Nie pomyliłam się. Otyłość to choroba. W tym tomie serii autorka pisze nie tyle o ludziach, którzy zaginęli, ile o ludziach, którzy ich szukają, czasami latami. Anna Górska omawia ich ból i wyobrażenia o tym co się mogło stać, ich nadzieję, że zaginiona osoba żyje gdzieś tam szczęśliwie i czekanie na powrót zaginionych bliskich. Każdy telefon z nieznanego numeru budzi nadzieję, osoba widziana z daleka przypomina tę co zaginęła, wyjście do skrzynki pocztowej niesie nadzieję na list. Najgorsze są rocznice i święta. Najbardziej dokuczliwa jest bezsenność. Zaginięcia są niespodziewanie i niespodziewane. Ktoś jest a za chwilę go nie ma. Czasami są to ucieczki z domu, czasami porwania a czasami zabójstwa. Nie zdawałam sobie sprawy że kłopot zaginięć jest tak duży. Że mówimy o tysiącach zaginionych kobiet, facetów i dzieci. Autorka podaje, że w 2022 roku było ich 12800! Poszukiwaniem zaginionych zajmuje się policja, liczne stowarzyszenia, fundacje jak ITAKA, jasnowidze i ludzie zrzeszeni w grupach na facebooku. Były również programy telewizyjne Ktokolwiek wie, Alarm czy magazyn kryminalny 997 Michała Fajusiewicza. Prócz licznych przypadków zaginięć w reportażu znalazło się również miejsce na wypowiedzi ekspertów, policjantów, psychologów a także pracowników stowarzyszeń pracujących na rzecz zaginionych i ich rodzin. To smutna, prawdziwa i nieźle napisana książka, o czekaniu na znalezienie najbliższych i wierze, że oni żyją. Wszak nadzieja umiera ostatnia.
„Zaginieni” to bez wątpienia jedna z najsmutniejszych książek, jakie miałam okazję przeczytać. Przepełniona jest tęsknotą, czasem nadzieją, lecz przede wszystkim olbrzymią niewiadomą dotyczącą ludzkich losów. W Polsce co roku ginie kilkadziesiąt tysięcy osób. Większość, ponieważ około 95%, się odnajduje, jednak reszta przepada bez śladu. Książka ebook ta opowiada właśnie o tych ludziach i przypadkach, które pozostały nierozwiązane. Nie wiadomo, czy osoby opisywane na kartach książki zostały porwane, zam0rd0wane, czy może same zdecydowały się odciąć od rodziny i rozpocząć nowe życie. Książka ebook jest przesiąknięta emocjami rodzin, które czekają na znalezienie własnych bliskich. Autorka przybliża nam liczne przypadki z różnorakich lat, zarówno te najnowsze, jak i te starsze. Przedstawia okoliczności zaginięcia, podjęte tropy, niestety wszystkie kończące się brakiem odnalezienia zaginionej osoby. Niektóre z omówionych historii już znałam – nierzadko są to sprawy medialne, które co jakiś czas pojawiają się w głównych mediach. W książce pdf znajdziemy też wywiad z najsłynniejszym polskim jasnowidzem, Krzysztofem Jackowskim, który wielokrotnie skutecznie pomagał policji i rodzinom zaginionych osób. Jest również rozmowa z wiceprezes zarządu fundacji ITAKA a także innymi ekspertami. „Zaginieni” to lektura, która przypomina, że każda zaginiona osoba to czyjeś dziecko, rodzic, przyjaciel - ktoś, kto zasługuje na to, by go szukać i pamiętać o nim. To trudna, lecz niezbędna książka.
Zacznę od gratulacji dla autorki! Historie najbliższych osób, które opowiadają o zagubieniu najbliższych, kolejnych dniach poszukiwań, tworzenia domysłów i ogromnej tęsknoty. Trudnością w pisaniu reportaży jest utrzymanie bezstronności, nie przekazywanie własnych uczuć, myśli. Wywiady z osobami zaangażowanymi w poszukiwanie zaginionych są klamrą kończącą książkę. Pierwsza Dama o ebookach