Czytaj więcej:
Lodówka Zosi okładka

Średnia Ocena:Lodówka Zosi

Zosia i Hania mieszkają w tej samej dzielnicy, bawią się w tym samym parku i chodzą do tej samej szkoły. Coś jednak je dzieli: lodówka w domu Hani jest pełna, a lodówka u Zosi świeci pustkami – stoi w niej tylko kartonik mleka. Rodzina Zosi nie ma wystarczająco wiele pieniędzy, by móc sobie pozwolić na regularne zakupy jedzenia. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Lodówka Zosi
Autor: Lois Brandt
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Lodówka Zosi pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Lodówka Zosi Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Lodówka Zosi PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Ewelina

  W końcu książka, która prezentuje dzieciom, że nie każdy ma wszystko

 • Betka666

  Czy ryby i jajka służą dzieciom? Zdecydowanie tak, lecz nie wiem czy ich plecakom także… Poznajcie cudownie ilustrowaną, humorystyczną książkę o przyjaźni, lecz przede wszystkim o głodnej dziewczynce. Lodówka Zosi jest pusta, da się temu zaradzić? Zosia i Hania to dwie przyjaciółki. Hania dynamicznie biega, za to Zosia idealnie się wspina. Kiedy dziewczynki głodnieją na placu zabaw, idą do Zosi do domu. Tam okazuje się, że w lodówce jest tylko mleko dla jej młodszego brata. Co więc je dziewczynka jak jest głodna? Suchy chleb. Przyjaźń zobowiązuje, a Hania obiecała nie zdradzić sekretu przyjaciółki. Kiedy więc je w domu kolację, myśli o tym, że jej koleżanka jest głodna. Dzisiaj jest ryba, a mama mówi, że ryby są dobre dla dzieci. Pakuje więc jedną dla Zosi. Następnego dnia Zosia ponownie przybiega za Hanią, lecz za to, w przeciwieństwie do własnej przyjaciółki, wspina się na samą górę ścianki wspinaczkowej. Hania pakuje jej po kolacji jajka. A następnego dnia tortillę i fasolę. Lecz czy to wystarczy, żeby Zosia nie była głodna? To piękna książka! Jakże się cieszę, że możemy ją czytać. I jeszcze raz, i po raz kolejny. Z okładki uśmiechają się do nas dwie sympatyczne dziewczynki, a w środku czeka masa równie pięknych (jak nie jeszcze lepszych) ilustracji. Lecz one są tylko miłym dla oka dodatkiem. Dzięki tej historii dzieci mogą zobaczyć, że obok nich mogą być koleżanki albo koleżanki, które są głodne, ponieważ nie wszystkich rodziców stać na pełną lodówkę. Opowiadanie jest lekka, humorystyczna i wyjątkowo ciekawie napisana. Przykuwa uwagę, a lektura jest przyjemnością, choć porusza dość poważny i niełatwy temat. Przy okazji poznajemy moc przyjaźni. Dziewczynki sobie pomagają. Zosia podaje Hani rękę, więc tej udaje się w końcu wspiąć na ściankę, a Hania zwalnia, żeby Zosia mogła biec obok niej. Jest jednak jeden problem, Hania nie dotrzymała słowa. Czasami pomoc dorosłych jest niezbędna, nawet kosztem zawiedzenia zaufania przyjaciółki… Ta książka ebook zachwyca! Poruszaną tematyką, stylem, w jakim została napisana, ilustracjami. Skierowana jest do dzieci w wieku 3-5 lat, lecz mojemu 8-latkowi również się podoba! Koniecznie musicie sprawdzić czy ryby, jajka i tortilla służą plecakom dzieci i kiedy jest raz na jakiś czas, lecz przede wszystkim jak pomóc głodnym koleżankom i kolegom.

 • z ksiazka w plecaku

  „Lodówka Zosi” to opowiadanie o dwóch przyjaciółkach: Zosi i Hani. Razem spędzają wiele czasu. Huśtają się na huśtawce, zjeżdżają na zjeżdżali. Zosia idealnie wspina się, a Hania szybciej biega po schodach. Pewnego dnia Hania, będąc u koledzy w domu zauważa, ze w jej lodówce znajduje się tylko mleko. Na dodatek jest ono przeznaczone dla młodszego brata. Jeśli Zosi chce się jeść, to ma chleb. Natomiast w lodówce Hani są jajka, ryby, ser, tortilla, a nawet psia karma. Zosia prosi przyjaciółkę by nikomu nie mówiła, że jej rodzice nie mają pieniędzy. Hania, więc usiłuje pomóc w inny pomysł. Przynosi jej rybę i jajka, lecz te produkty niestety, lecz w plecaku zepsuły się i strasznie śmierdzą. Czy Hani udało się w jakiś sposób Zosi? Przekonajcie się sami. „Lodówka Zosi” to książeczka, która uświadamia dzieciakom czym jest kłopot głodu i braku pieniędzy. Jest ona nie tylko cudownie wydana, lecz też jest bardzo mądra. Ukazuje omówiony problem, lecz też bezinteresowną przyjaźń i chęć niesienia pomocy. Chociaż porusza dość niełatwy temat zawiera momenty zabawne, dzięki czemu dzidziuś chętniej słucha, a nawet zadaje pytania. Książka ebook posiada …. Stron, a porusza dużo tematów. Jednym z nich jest kłopot głodu wśród dzieci a także ubóstwo. Innym przyjaźń i chęć niesienia pomocy. Książka ebook pozwoli też na porozmawianie z dzieciakami na temat empatii, wdzięczności, docenienia i zwrócenie uwagi na kłopoty innych. Jest też o tym, że wielka sekret musi być czasami odkryta, by móc udzielić pomocy. Książka ebook posiada wspaniałe, kolorowe ilustracje, które w pełni oddają przyjaźń Zosi i Hani a także i uczucia. Bardzo spodobał mi się sposób w jaki został przedstawiony kłopot głodu a także to, że porusza ta książeczka dużo kluczowych tematów i zagadnień. Jest napisana prostym językiem. Posiada krótkie zdania. To wszystko sprawia, że warto mieć tę mądrą i wartościową książeczkę w własnej bibliotece.

 • Anna

  Uważam, że "Lodówka Zosi" to jedna z ważniejszych ebooków jakie ostatnio przeczytaliśmy. Porusza kilka bardzo kluczowych kwestii. Skłania na przyklad do myślenia o tym jak dużo jedzenia codziennie marnuje się w naszych domach i o tym, że kłopot niedożywienia jest realnym kłopotem nie tylko w Państwach Trzeciego Świata lecz także w Polsce. Bohaterkami książki są dwie dziewczynki: Zosia i Hania. Przyjaźnią się, spędzają razem wiele wolnego czasu i bawią się . Pomimo tylu wspólnych tematów jest także coś co je dzieli... lodówka. Hania zupełnie przypadkiem odkrywa, że lodówka jej przyjaciółki świeci pustkami, jest w niej tylko mleko. Dziewczynka zastanawia się czemu mama Zosi po prostu nie wybierze się na zakupy. Zosia objaśnia Hani, że jej mama nie ma na to pieniędzy. Hania zobowiązuje się do tajemnicy. Objecuje, że nikomu nie powie o problemie przyjaciółki. Stara się jej pomóc tak, jak tylko umie. To co robi, chociaż szczere i cudowne niestety jest nieporadne i na dłuższą metę nie ma możliwości sprawdzenia się. Dlatego Hania zaczyna zastanawiać się, czy nie powinna powiedzieć o wszystkim mamie. I tu pojawia się następny kluczowy wątek. Są takie tajemnice, o których dzidziuś musi komuś powiedzieć. Takie, które dotyczą spraw, z którymi samo sobie nie poradzi. Kontrast między tym co w lodówce Hani i Zosi jest ogromny. Podkreśla go jeszcze fakt marudzenia przy stole brata Hani. Ponownie ryba... Nie będę tego jadł... I tak dalej. Znacie to prawda? Ja również znam. Mam nadzieję, że "Lodówka Zosi" da także moim dzieciakom trochę do myślenia. Na końcu książki znajdziecie info o tym jak można pomóc osobom, które nie mają jedzenia a także garść informacji o Pajacyku - programie dożywiania dzieci w szkołach, który od 1998 roku prowadzi Polska Akcja Humanitarna. @zaczytana.kreatywna

 • Anna

  Uważam, że "Lodówka Zosi" to jedna z ważniejszych ebooków jakie ostatnio przeczytaliśmy. Porusza kilka bardzo kluczowych kwestii. Skłania na przyklad do myślenia o tym jak dużo jedzenia codziennie marnuje się w naszych domach i o tym, że kłopot niedożywienia jest realnym kłopotem nie tylko w Państwach Trzeciego Świata lecz także w Polsce. Bohaterkami książki są dwie dziewczynki: Zosia i Hania. Przyjaźnią się, spędzają razem wiele wolnego czasu i bawią się . Pomimo tylu wspólnych tematów jest także coś co je dzieli... lodówka. Hania zupełnie przypadkiem odkrywa, że lodówka jej przyjaciółki świeci pustkami, jest w niej tylko mleko. Dziewczynka zastanawia się czemu mama Zosi po prostu nie wybierze się na zakupy. Zosia objaśnia Hani, że jej mama nie ma na to pieniędzy. Hania zobowiązuje się do tajemnicy. Objecuje, że nikomu nie powie o problemie przyjaciółki. Stara się jej pomóc tak, jak tylko umie. To co robi, chociaż szczere i cudowne niestety jest nieporadne i na dłuższą metę nie ma możliwości sprawdzenia się. Dlatego Hania zaczyna zastanawiać się, czy nie powinna powiedzieć o wszystkim mamie. I tu pojawia się następny kluczowy wątek. Są takie tajemnice, o których dzidziuś musi komuś powiedzieć. Takie, które dotyczą spraw, z którymi samo sobie nie poradzi. Kontrast między tym co w lodówce Hani i Zosi jest ogromny. Podkreśla go jeszcze fakt marudzenia przy stole brata Hani. Ponownie ryba... Nie będę tego jadł... I tak dalej. Znacie to prawda? Ja również znam. Mam nadzieję, że "Lodówka Zosi" da także moim dzieciakom trochę do myślenia. Na końcu książki znajdziecie info o tym jak można pomóc osobom, które nie mają jedzenia a także garść informacji o Pajacyku - programie dożywiania dzieci w szkołach, który od 1998 roku prowadzi Polska Akcja Humanitarna.

 • Pi

  LODÓWKA ZOSI nie jest zwykłą książeczką dla dzieci. To historia, która może mieć olbrzymi wpływ na dzidziuś i jego zachowanie. Dzięki takim pozycjom młody człowiek uczy się pomagać i rozumieć, że to co sam posiada i co wydaje się zwyczajne wcale nie musi być takie dla kogoś innego. Lois Brandt napisała prostą historię, która opowiada o dwóch koleżankach, z których jedna ma pustą a druga pełną lodówkę. Hania rozpoczyna akcję pomocy Zosi jednak jej starania nie przynoszą oczekiwanego efektu, bo choć ryba jest niezła dla dzieci, to nie koniecznie dla plecaka. Przed Hanią stoi niełatwa decyzja - czy powiedzieć mamie o problemie koleżanki, czy zachować tajemnicę i dotrzymać danego słowa. Brandt pisze prostym stylem, który bardzo nieźle przyswoi każde dziecko. To opowiadanie niewymyślna i przez to mocna w przekazie. Porusza bardzo niełatwy temat niedożywienia, który przecież jest także obecny w Polsce. Dzidziuś uczy się wrażliwości i podejmowania słusznych decyzji. Dzięki tej książeczce rodzic może porozmawiać ze własną pociechą na wymagające tematy, bolesne sprawy i pokazać drogę słuszną. Kłopoty można rozwiązać, lecz trzeba wiedzieć jak. Ilustracje Vin'a Vogel'a także bardzo mi się podobają. Lubię taką humorystyczną kreskę, którą prosto rozpoznać w tłumie innych kresek. Kolorystyka także świetna, kolory są mimo swej intensywności - spokojne, ponieważ zostały użyte w odpowiedni sposób. LODÓWKA ZOSI, to książka ebook ważna, którą warto pokazać dziecku, ponieważ to historia, która może odmienić czyjeś życie - może nie spektakularnie, lecz chociaż na jeden dzień pełnego brzuszka. Została także ładnie wydana, w twardej oprawie i na eleganckim papierze. Cóż.. wszystko na plus. pełna lodówka - pusta lodówka Wydawnictwo Wilga

 • Z e-bookiem pod rękę

  Mieliście kiedykolwiek do czynienia z brakiem jedzenia? Musieliście oszczędzać, ledwo starczało na podstawowe produkty? Ja nie przypominam sobie takiej sytuacji, zazwyczaj niczego mi nie brakowało, jeśli chodzi o jedzenie. Nawet na studiach nie musiała zbytnio oszczędzać. Mojej rodzinie obecnie też niczego nie brakuje, dlatego uważam, że książka ebook LODÓWKA ZOSI autorstwa Lois Brandt z ilustracjami Vin Vogela od wydawnictwa Wilga to bardzo kluczowa pozycja! Głównymi bohaterkami są Zosia i Hania. Dziewczynki chodzą razem do szkoły, a po lekcjach chętnie wybierają się do parku, żeby pobawić się w swoim towarzystwie. Pewnego dnia Hania odkrywa tajemnica Zosi. W jej lodówce nie ma zbyt dużo do jedzenia. Poza mlekiem dla młodszego rodzeństwa, lodówka świeci pustką. Zosia prosi koleżankę o dotrzymanie tajemnicy. Jednak od tego momentu Hania pragnie z całego serca pomóc Zosi i jej rodzinie, zwłaszcza kiedy zdaję sobie sprawę z kontrastu pomiędzy ich rodzinami. Hani nie brakuje niczego, po powrocie do domu może liczyć na ciepły obiad i sytą kolację, a jej lodówka zawsze jest pełna. Powiem Wam, że ta historia naprawdę mną wstrząsnęła. Człowiek w swoim zabieganiu zapomina o tym, że komuś innemu może być ciężej, że osoby z naszego otoczenia mogą mieć problemy z pieniędzmi, a co za tym idzie - z jedzeniem. Przepiękne w tej książce pdf jest to, że mimo młodego wieku, koleżanka chciała pomóc Zosi, że nie odsunęła się od niej, nie odwróciła od problemu. Mimo młodego wieku potrafiła dochować tajemnicy, a potem odpowiednio pomóc. Czytałam tę historię z córką, zwracałyśmy uwagę na te kluczowe aspekty. Sięgniemy jeszcze nieraz, żeby uczulać na podobne problemy! Wam również polecamy! Z całego serca!

 • gabizuzia

  Ubóstwo i głód wśród dzieci są obecne i wcale nie trzeba daleko szukać. To losy się także wokół nas. "Lodówka Zosi" to książka, która w sposób prosty, momentami nawet zabawny uwrażliwia dzieci na potrzeby innych. Brak pieniędzy, a co za tym idzie, ograniczona ilość jedzenia to tematy, o których się nie rozmawia, a już na pewno nie chwali przed innymi. Zosia i Hania to dwie przyjaciółki, które lubią spędzać ze sobą czas. Razem się bawią, chodzą do szkoły. Pewnego dnia Hania zauważa, że lodówka Zosi jest pusta. Dziewczynka, nieco skrępowana, mówi, że nie mają pieniędzy. Prosi również Hanię, by nikomu o tym nie mówiła. Hania dotrzymuje słowa, lecz cały czas myśli o własnej przyjaciółce. Postanawia jej pomóc. Zabiera z domu jedzenie i zanosi Zosi. Niestety, nie wszystko udaje się donieść. Przychodzi wreszcie taki moment, że Hania postanawia złamać daną obietnicę i mówi o wszystkim mamie. Ten wyjątkowy gest prezentuje dzieciom, że czasami daną obietnicę trzeba złamać, by pomóc najbliższej nam osobie. Są również i takie sytuacje, gdy rozmowa z osobą dorosłą będzie najbardziej odpowiednia. Ta wyjątkowo ciepła, lecz i poruszająca kluczowy temat książka ebook uzmysławia nam, jak kluczowe jest, by uczyć dzieci empatii, wrażliwości. Warto czasem rozejrzeć się wokół, by dostrzec kłopoty innych. Wyjątkowo cudowne i ujmujące ilustracje dodają książce pdf uroku i jeszcze bardziej zachęcają do lektury. Na końcu znajdziecie także informacje, jak można pomagać potrzebującym dzieciakom a także link do strony Pajacyk, pomagającej dożywiać dzieci.

 • An.onim2414

  Czy czytając książkę dla dzieci można się wzruszyć? Owszem. Czy po przeczytaniu takiej książki można mieć kłopot by cokolwiek o niej napisać, ponieważ historia zawarta w środku sprawiła, że ściśnięte gardło nie pozwala Wam zebrać myśli w logiczną całość? Tak, można. I ja ten kłopot właśnie mam. "Lodówka Zosi" zmusiła nie tylko mnie do refleksji, lecz także moją córkę, która podczas czytania zadawała mi mnóstwo pytań. I takie książki się ceni. Takie książki chce się mieć. Takie książki powinny się znaleźć na każdym dziecięcym regale. Ponieważ one uczą nie tylko empatii i wrażliwości, lecz i uważności. Pokazują również na czym polega przyjaźń i jak cenna jest bezinteresowna pomoc i dzielenie się z innymi. Książka ebook porusza wrażliwy temat braku pieniędzy i głodu. Kłopot ten jest jednak nierzadko ukrywany z powodu wstydu, gdyż osoby które się z nim zmagają nie mówią o tym. Dlatego tym bardziej się cieszę, że są takie książki jak ta,która w tym codziennym naszym pędzie karze nam przystanąć i wyostrzyć wzrok. Nam i naszym dzieciom.

 • marzencia117

  Zosia i Hania to dwie przyjaciółki, które razem spędzają czas . Różni je to, że lodówka Hani jest pełna jedzenia natomiast Zosi świeci pustkami. Zosia zawiera pakt z przyjaciółką by nie wpsominala nikomu o problemach finansowych jej rodziny. Hania chcąc pomóc Zosi przynosi w plecaku dla niej jedzenie, lecz okazuje się ,że jajka a także ryba nie służą plecakom. Aromat jaki się wydobywa po jego otwarciu niestety nie przekonuje nikogo to jedzenia. Tortilla natomiast sprawdza się już doskonale i można ją zjeść ze smakiem. Hania nie wytrzymuje i o problemach przyjaciółki mówi mamie. Razem próbują pomoc rodzinie Zosi i zabierają siatki pełne jedzenia do ich domu. To cudowna książka ebook o przyjaźni a także empatii, która przede wszystkim zwraca uwagę na kłopot ubóstwa, który pogłębił się od czasów pandemii coranawirusa. Książka ebook uczy też młodego czytelnika, że czasem warto złamać dane słowo by móc pomoc drugiej osobie 😊

 • motyle_w_glowie

  „Lodówka Zosi” to krótka książeczka z wartościową treścią. Porusza temat głodu wśród dzieci, lecz bez ośmieszania, poniżania czy porównań. Prezentuje natomiast, że ten kłopot jest i podpowiada, jak można pomóc rówieśnikom będącym w gorszej sytuacji. Pojawia się też temat przyjaźni, wzajemnego wspierania się i dopingowania w dążeniu do celu. W tej książeczce nie brakuje również humoru i interesujących ilustracji. Uważam, że „Lodówka Zosi” to genialna książeczka z przesłaniem, którą warto przeczytać z dzieckiem w wieku przedszkolnym.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!