Leksykon Polactwa w Niemczech okładka

Średnia Ocena:


Leksykon Polactwa w Niemczech

Kontakty polsko-niemieckie na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej i kulturalnej żywe były już od czasów średniowiecza. Niemcy nieustanny się celem polskiej emigracji w XVIII w. Początkowo miała ona charakter elitarny (działacze polityczni, artyści, studenci). Po 1870 r. do uprzemysłowionych regionów Niemiec zaczęły przy bywać za chlebem dziesiątki tysięcy polskich migrantów zarobkowych tak ze wschodnich prowincji Prus, jak i z zaboru rosyjskiego, a nawet austriackiego. Obecność Polaków w tych regionach Niemiec zaczęła nabierać cech zjawiska masowego. Największe skupiska polskie powstały w Nadrenii i Westfalii (0,5 mln osób) a także w Berlinie (120 tys.). Ożywioną działalność prowadziły polskie towarzystwa religijne, zawodowe, stanowe, młodzieżowe i in. Powstały polskie placówki gospodarcze i prasa. Polacy pracowali nie tylko w niemieckim przemyśle, ale także w rolnictwie (robotnicy sezonowi we wschodnich Niemczech).

Szczegóły
Tytuł Leksykon Polactwa w Niemczech
Autor: Ruchniewicz Krzysztof, Zybura Marek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Atut
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Leksykon Polactwa w Niemczech w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Leksykon Polactwa w Niemczech PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.