bbb

bbbbb

Szczegóły
Tytuł bbb
Rozszerzenie: PDF

Jesteś autorem/wydawcą tego dokumentu/książki i zauważyłeś że ktoś wgrał ją bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zabroniony dokument w ciągu 24 godzin.

 

bbb PDF Ebook podgląd online:

Pobierz PDF

 

 

 


 

Zobacz podgląd bbb pdf poniżej lub pobierz na swoje urządzenie za darmo bez rejestracji. bbb Ebook podgląd za darmo w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jest zabronione, więc w takich wypadkach zamiast podglądu możesz jedynie przeczytać informacje, detale, opinie oraz sprawdzić okładkę.

bbb Ebook transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Grupa A Klasa .................... Liczba punktów ...... / 15 Imię i nazwisko .................................................... 1 Podaj nazwy elementów układu wydalniczego, których dotyczą podane opisy. ( ... / 4 p.) A. Jest narządem o elastycznych ścianach, magazynuje mocz. B. Jest przewodem wyprowadzającym mocz na zewnątrz ciała. C. Jest narządem, który oczyszcza krew i wytwarza mocz. D. Jest parzystym przewodem odprowadzającym mocz z miejsca jego wytwarzania. 2 Dokończ zdanie. Zaznacz odpowiedź spośród podanych. ( ... / 1 p.) Funkcją układu wydalniczego nie jest A. usuwanie z organizmu mocznika i substancji trujących. B. usuwanie z organizmu niestrawionych resztek pokarmowych. C. usuwanie z organizmu nadmiaru wody i soli mineralnych. D. oczyszczanie krwi ze szkodliwych i zbędnych substancji. 3 Oceń, czy poniższe informacje dotyczące układu wydalniczego są zgodne z prawdą. ( ... / 3 p.) Zaznacz literę P, jeśli informacja jest prawdziwa, albo literę F – jeśli jest fałszywa. Nerki znajdują się w tylnej części jamy brzusznej, w okolicy lędźwiowej. P F Kora nerki jest warstwą wewnętrzną narządu i składa się głównie z ciałek P F nerkowych. W rdzeniu nerki znajdują się kanaliki nerkowe i cewki zbiorcze. P F 4 Wyjaśnij różnicę między defekacją a wydalaniem. ( ... / 1 p.) 5 Przyporządkuj elementom układu wydalniczego (A–C) odpowiednie funkcje (1–4). ( ... / 3 p.) 1. Wyprowadza mocz na zewnątrz ciała. A. Moczowód. 2. Odprowadza mocz z miedniczek nerkowych do B. Cewka moczowa. pęcherza moczowego. C. Kanalik nerkowy. 3. Magazynuje mocz. 4. Modyfikuje skład moczu. A. ................. B. ................ C. ............... 6 Dokończ zdanie. Wybierz odpowiedź spośród podanych. ( ... / 1 p.) Pęcherz moczowy może magazynować dużą ilość moczu, ponieważ A. jego ściany są elastyczne i mogą się znacznie rozciągać. B. jego ściany są zbudowane z tkanki nabłonkowej. C. nie namnażają się w nim bakterie chorobotwórcze. D. jego pojemność jest duża i stała. 7 Dokończ zdanie. Wybierz odpowiedź spośród podanych. ( ... / 1 p.) Podstawową jednostką funkcjonalną nerki jest A. nefron. B. neuron. C. kanalik nerkowy. D. miedniczka nerkowa. Grupa A | strona 1 z 2 Strona 2 8 Dokończ zdanie. Wybierz odpowiedź spośród podanych. ( ... / 1 p.) Dializę wykonuje się wtedy, gdy jest zaburzone funkcjonowanie A. pęcherzyków nasiennych. B. cewki moczowej. C. pęcherza moczowego. D. nerek. Grupa A | strona 2 z 2

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!