Czytaj więcej:
Wrocław. Jerozolima. Wrocław okładka

Średnia Ocena:Wrocław. Jerozolima. Wrocław

Wspomnienia Lva Sterna, poza niewątpliwymi walorami literackimi, jakie nadała tekstowi Monika Braun, to bezcenny dokument, który wypełnia lukę dotkliwie odczuwalną na polskim rynku wydawniczym. Do tej pory mogliśmy zapoznać się z licznymi dziennikami z okresu międzywojennego, nieźle opracowana jest także literatura czasów wojny i tzw. „okresu pionierskiego” Wrocławia. Jednak do tej pory nie została wydana w języku polskim żadna pozycja pamiętnikarska będąca świadectwem życia społeczności żydowskiej w powojennym mieście.Pociąg zmniejsza prędkość i monotonnie podskakując na zwrotnicach wlecze się, długo przejeżdżając przez Wrocław oglądany przeze mnie po raz pierwszy po dwudziestu siedmiu latach nieobecności. Widzę szare ściany kamienic, odrapane mury, jakieś magazyny i rudery, place i ulice – krajobraz podróży, powolne zbliżanie się do Dworca Głównego. Wszystko wygląda tak, jakbym wyjechał stąd wczoraj. Z okna wagonu rozróżniam już konkretne miejsca, lecz czuję się trochę tak, jakbym rozpoznawał swój sen, a nie – realność. Patrzę i obserwuję, a zarazem nie jestem pewien czy to możliwe. Moje wzruszenie wzrasta i ostatecznie osiąga szczyt w jednej myśli:- Jednak Wrocław istnieje naprawdę. To nie sen, który śnię już dwadzieścia siedem lat. - Wagony ze zgrzytem zatrzymują się na peronie.

Szczegóły
Tytuł Wrocław. Jerozolima. Wrocław
Autor: Stern Lev
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Via Nova
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wrocław. Jerozolima. Wrocław pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wrocław. Jerozolima. Wrocław Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wrocław. Jerozolima. Wrocław PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!