Czytaj więcej:
Grzechot kości okładka

Średnia Ocena:Grzechot kości

Jeden z najgorętszych tytułów targów książki we Frankfurcie 2015!Brytyjski wydawca przez dwa lata przygotowywał premierę!Polskie wydanie tuż po premierze w Anglii.Prowadzi dwa życia. W jednym z nich jest taki jak my. W drugim to kustosz rodzinnego muzeum makabry. Teraz chce dodać nowe eksponaty do kolekcji…Kolekcjoner Kości wszystko nieźle zaplanował. Jest gotowy nasycić własną obsesję. Jego celem jest dwoje bezbronnych, chorych dzieci...Etta Fitzroy, prowadząca śledztwo młoda detektyw, przed rokiem nie zdołała uratować innego uprowadzonego dziecka... Teraz wpada na makabryczny trop… Razem z ojcem zaginionego chłopca rozpoczynają desperacki wyścig o życie dzieci…„Mistrzowsko budowany, mroczny nastrój. Bogata psychologia postaci, umiejętne przedstawianie skomplikowanych relacji, zwłaszcza w obliczu sytuacji ekstremalnych. I pędząca akcja, pełna szokujących zwrotów”. „The bookseller”„Jeśli miałbyś przeczytać tylko jeden thriller w tym roku, to niech to będzie Grzechot kości”. Macmillan, brytyjski wydawca„Niesamowicie pomysłowy debiut, zmrozi cię do kości”. Simon Beckett, twórca "Chemii śmierci"Fiona Cummins jest nagradzaną brytyjską dziennikarką. Pracowała w „Daily Mirror”, gdzie specjalizowała się w artykułach o showbiznesie.Grzechot kości, jej pierwsza powieść, ukazała się w Wielkiej Brytanii w styczniu 2017 roku i od razu zdobyła entuzjastyczne recenzje. Na jej podstawie realizowany jest już 6-odcinkowy serial telewizyjny.Prawa do wydania książki kupili najwięksi europejscy wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Grzechot kości
Autor: Cummins Fiona
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Grzechot kości pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Grzechot kości Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Grzechot kości PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Marta Zagrajek

    Fiona Cummins stworzyła niezły kryminał, w którym młoda detektyw nie jest sztampową policjantką z thrillerów. Etta Fitzroy, ponieważ o niej mowa, ma własną przeszłość, która rzuca cień na jej obecne działania. Ten wynik nie przesłania jednak wizji fabularnej, którą chciała przekazać Fiona. Dostajemy ciekawą fabułę, z nietypową chorobą w tle (mój konik). To na pewno wymagało dopracowania warsztatu, żeby wyszło przekonująco dla bardziej wymagającego odbiorcy. Dla mnie brzmiało to wiarygodnie, a dla całkowitego laika nie będzie miało żadnego znaczenia. Zalecam jeśli szukasz nietypowego kryminału bez nadętych detektywów.

  • BookDetective

    Gdybym miała określić tę książkę jedynym słowem, to napisałabym CREEPY, lecz takie negatywne. Poza tym dzieci? ”Prowadzi dwa życia. W jednym z nich jest taki jak my. W drugim to kustosz rodzinnego muzeum makabry. Teraz chce dodać nowe eksponaty do kolekcji… Kolekcjoner Kości wszystko nieźle zaplanował. Jest gotowy nasycić własną obsesję. Jego celem jest dwoje bezbronnych, chorych dzieci… Ett a Fitzroy, prowadząca śledztwo młoda detektyw, przed rokiem nie zdołała uratować innego uprowadzonego dziecka... Teraz wpada na makabryczny trop… Razem z ojcem zaginionego chłopca rozpoczynają desperacki wyścig o życie dzieci…” Szczerze, to nie wiem od czego zacząć, więc może napiszę kolejno to co najbardziej rzucało mi się w oczy. Fiona Cummins starała się zbudować złożone postaci, lecz wydaje mi się, że jednak zniweczyła te starania, choćby dlatego, że zachowania niektórych bohaterów stają się wręcz irracjonalne do osobowości jaką wykreowała autorka. Fiona Cummins odnosi się też do pewnej ciężkiej choroby FOP (Fibrodysplasia Ossificans Progressiva) czyli postępujące kostniejące zapalenie mięśni. Ciężka, bolesna i rzadka choroba. Tu zaczyna się mój kłopot i nie wiem czy nie przeważył on w ocenie. Wydaje mi się, że kiedy twórca chce wykorzystać w fabule jakąś chorobę, to konieczne jest, żeby dokładnie się wyedukował w tym zakresie, lub aby chociaż skonsultował pewne fakty. W tym przypadku mam wrażenie że Cummins selektywnie wykorzystuje tylko te fragmenty schorzenia, które chce, ponieważ pasują do historii, a to już jest nie fair. Jeśli ktoś lubi historie spod szyldu Creepy, to może książka ebook mu się spodoba, jednak w tym miejscy wyrażam własną subiektywną opinię i jestem na nie. Na odwrocie książki przeczytacie „Zbrodniarz tak przerażający jak Hannibal Lecter i młoda policjantka, która tak jak Clarice Starling zmaga się ze własną przeszłością” Daily Mail NO WAY ! Dwie różnorakie jakości i jak zwykle marketingowy zabieg wykorzystujący klasykę thrillera. To budzi mój sprzeciw. To niestety nie mój klimat.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!