Czytaj więcej:
Wariatka okładka

Średnia Ocena:



Wariatka

"Wariatka" Agnieszki Chrzan to wyjątkowa opowiadanie o wkraczającej w dorosłość Ani. Główna bohaterka jest tuż przed maturą, do której chce się rzetelnie przygotować, lecz musi jednocześnie borykać się z kłopotami osobistymi – nieobecnością ojca, który rozstał się z jej matką i nie utrzymuje z córką kontaktu, a także niełatwą relacją z ukochanym chłopakiem. Pewnego dnia Anna poznaje tajemniczego Wilhelma, wtedy jej świat zaczyna się zmieniać. Coraz bliższa znajomość z mężczyzną, zdająca się przypominać baśniową historię, przynosi całkiem inne zakończenie, niż wszyscy mogliby się spodziewać...Autorka z wyjątkowym wyczuciem omawia trudności związane z końcem dzieciństwa i początkiem dorosłości, lecz jej książka ebook to nie tylko idealna historia o wrażliwej nastolatce – to także genialna opowiadanie o tym, jak radzić sobie z pierwszymi poważnymi życiowymi problemami.

Szczegóły
Tytuł Wariatka
Autor: Chrzan Agnieszka
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wariatka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wariatka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wariatka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Czasami coś nam się nie udaje pomimo naszej idealności, braku jakiejkolwiek niedoskonałości. Czytając opis, a także recenzje ,,Wariatki" zauważyłam, że Agnieszka Chrzan opisała podobną sytuację w własnej książce, to mnie przyciągnęło wraz z charyzmatyczną okładką. Agnieszka Chrzan jest absolwentką Politechniki Warszawskiej, ale przede wszystkim osobą zafascynowaną światem i zwiedzaniem go, odwiedziła już piętnaście krajów, własną debiutancką opowieść ,,Wariatka" pisała wieczorami na Long Island w USA. Przez kilkanaście lat uczęszczała na zajęcia z rysunku i malarstwa. To właśnie jej ilustracje możemy zobaczyć w powieści. Agnieszka Chrzan opowiada o Ani, kobiecie sukcesu, planów i marzeń. Nie możemy o niej powiedzieć, że ma wszystko, gdyż nie ma ojca, ale bardzo dużo osiągnęła zarówno w nauce, jak i w własnych prywatnych sprawach, idealnie maluje, bierze udział w zawodach sportowych . Kobieta sukcesu. Jednak jej życie nie jest idealne, przygotowuje się do matury, musi borykać się z nieobecnością ojca, który zostawił ją i jej matkę, nie układa jej się z chłopakiem. Lecz, może nie wszystko stracone. Może karty miłości się odwrócą? Agnieszka Chrzan w ,,Wariatce" porusza dużo tematów. Jednym z nich jest wychowywanie się bez rodzica co jest ciężkie, mimo iż główna bohaterka ma ojczyma, jednak ich kontakt nie układa się pomyślnie. Poprzez kreację postaci Ani, kobiety którą ojciec porzucił, autorka opowiada o tym z czym muszą borykać się dzieci rozwodników. ,,- Chciałabym móc sobie wyobrażać, że jesteś idealnym ojcem - wyszeptała. - Jednak wiem, że jestem dla ciebie niczym. Nawet zwierzątka zadbają o własne potomstwo." Z perspektywy zwykłego odbiorcy jest to niewyobrażalne, trudno nam powiedzieć jakby wyglądał nasz świat bez dwójki rodziców. Kolejnym bardzo ważnym tematem są choroby psychiczne, na które czasem nawet nie wiemy, że chorujemy; osoby chore, ich najbliżsi nierzadko nie są sobie w stanie poradzić. Należy im okazać bezgraniczną pomoc i wsparcie. Trudne jest to także dla bohaterów książki, którzy nie do końca wiedzą jak sobie radzić z zaistniałą sytuacją. Spodobał mi się wizerunek bohaterów, główna bohaterka mimo własnej idealności jest przedstawiona jako osoba z problemami, ale ma także przyjaciół, na których zawsze może liczyć. Matka i ojczym tworzą prawdziwą rodzinę, kochającą się, a mimo to kłócącą, ale mogą zawsze na siebie liczyć. Mimo tych ciężkich i niełatwych tematów książkę bardzo dynamicznie i miło się czyta. Opowieść jest właściwie jak bajka. Cudowna i krótka, ale treściwa, z przesłaniem. Klimatu dopełniają wspaniałe malunki autorki. Okładka też idealnie się prezentuje, jest refleksyjna i nieco mówiąca o tym, co losy się w książce.

 • Patrycja

  Przyznać muszę, że książka ebook mnie bardzo mocno zaskoczyła. Na początku wydaje się zwykłą przyjemną historią, lecz ukazuje również kłopot dorastania bez ojca, jak i kłopot choroby psychicznej. Miło się czytało i z dużym zaciekawieniem aż do ostatnich stron.

 • Beata Matuszewska

  „Wariatka” to opowieść o dorastaniu, podążaniu za swoimi marzeniami i wybaczaniu. Autorka w bardzo interesujący sposób chce nam przekazać wiele kluczowych rzeczy. Muszę jeszcze wspomnieć o tym, iż Agnieszka Chrzan w własnej książce pdf porusza bardzo ciężkie tematy, jakimi są: rozwód rodziców, uczucie odrzucenia i choroby psychiczne. Choć to krótka opowieść, lecz bardzo pouczająca. Książkę z chęcią zalecam młodzieży, lecz i każdej osobie, która lubi czytać powieści obyczajowe. https://zaczarowana-ksiazka.blogspot.com/2018/02/agnieszka-chrzan-wariatka.html

 • zaczytanapatka

  Anna Hańska to młoda, utalentowana artystycznie, niezła uczennica, która właśnie wkracza w dorosłość. Musi mierzyć się z wieloma problemami. Jej biologiczny ojciec o niej nie pamięta, już od dawna nie miała z nim kontaktu, jej chłopak dostał ciekawą propozycję pracy we Włoszech i chce ją zostawić a w domu czekają na nią ciągłe awantury z ojczymem. Ania ciągle czuje się samotna i opuszczona. Wydaje się jej, że sama musi mierzyć się z swoimi kłopotami i nikt jej nie rozumie. O jej samotności z powodu braku ojca świadczą listy, które kobieta pisze. Nagle poznaje w klubie Wilhelma, mężczyznę ze własnych snów. Od tej pory jej świat zaczyna przypominać baśniową historię. Wyłącznie przez krótki czas. Agnieszka Chrzan bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Niełatwy temat poruszony w historii został przedstawiony w łatwy sposób. Pomimo, że "Wariatka" zawiera jedynie 160 stron jest w niej dużo kluczowych wątków. Porzucenie przez ojca w dzieciństwie ma wielki wpływ na dalsze życie dorastającej dziewczyny. Ania nosi w sobie ogromne pokłady żalu i braku zrozumienia. Autorka poruszyła też inny, bardzo kluczowy wątek, który wypłynął zupełnie nagle i ogromnie mnie zaskoczył. Jaki? Musicie dowiedzieć się sami! "Wariatka" to historia o odrzuceniu, samotności, problemach rodzinnych, miłości, maturze a także innych sytuacjach z którymi młodzi ludzie spotykają się w swoim życiu. Książka ebook jest wprost doskonała dla młodzieży, ale nie tylko. Powinien po nią sięgnąć nie jeden dorosły, który posiada dzieci. Każdy wyniesie z niej coś dla siebie, bo jak wiadomo nie wszyscy potrafią poradzić sobie z swoimi emocjami. Polecam! http://zaczytanapatka.blogspot.com/2018/01/tytu-wariatka-autor-agnieszka-chrzan.html

 • CzytanieNaszymZyciem

  "Wariatka" to bardzo specyficzna książka, którą ciężko określić mianem powieści. Autorka na zaledwie 160 stronach zawarła najistotniejsze dla niej wątki, których naprawdę nie ma wiele. Główna bohaterka, Ania, to dziewiętnastolatka rozpaczliwie potrzebująca ojca. Nie jest w stanie zaakceptować nowego partnera własnej matki. Awantury domowe to dla niej rutyna... I choć Ania ma wielu znajomych, paru najlepszych przyjaciół i kochającą mamę, to ciągle czuje się samotna. Ową samotność potęguje rozstanie z chłopakiem, który nagle nie chce utrzymywać z Anią kontaktu. Główna bohaterka jest wzorową uczennicą, prawdziwą artystką, żyje wizją własnej przyszłości. Z pozoru doskonała kobieta musi codziennie zmagać się z przeciwnościami losu... Książka ebook Agnieszki Chrzan jest w moim odczuciu zwróceniem uwagi na tematy tabu. Nie mogę w tej chwili zdradzić Wam dokładnie tego, co autorka zawarła w własnej powieści, bo jest to ważne i nadaje sens całej fabule. Mogę powiedzieć tylko tyle, że naprawdę warto sięgnąć po "Wariatkę". I choćbyście w trakcie czytania uznali, że nie wiadomo, o co tutaj chodzi i dlaczego fabuła niespodziewanie zaczyna robić się kiczowata, a niektóre sceny są jakby żywcem wyciągnięte z baśni, to przeczytajcie ją do końca. Tylko wówczas zrozumiecie refleksje autorki i być może sami przemyślicie kilka spraw. Choć nie przepadam za tak króciutkimi utworami, to jednak są wyjątki, które mogę z czystym sercem Wam polecić. "Wariatka" zalicza się do takich właśnie książek. Konkretne wydarzenia, krótka opowieść, nierozbudowana i skupiona na dosłownie dwóch głównych wątkach. Myślę, że spodoba się wszystkim osobom, które są w stanie docenić tego typu utwory. Na pewno nie jest to książka ebook odpowiednia dla osób lubiących wielowątkowe, rozbudowane powieści, w których jest mnóstwo bohaterów i relacji międzyludzkich. W "Wariatce" tych relacji jest o dużo mniej, bo fabuła skupia się na jednej bohaterce. Polecam. :)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!