Czytaj więcej:
Trylogia Śiwy. Tom 1. Nieśmiertelni z Meluhy okładka

Średnia Ocena:Trylogia Śiwy. Tom 1. Nieśmiertelni z Meluhy

Rok 1900 p.n.e. Kraina, którą w dzisiejszych Indiach nazywa się cywilizacją doliny Indusu. Ówcześni mieszkańcy zwali ją Meluhą. To idealne państwo stworzył przed wieloma stuleciami Pan Rama, jeden z największych władców w dziejach.Dumne ongiś cesarstwo a także władający nim Surjawanśi mają jednak problemy. Ich największa rzeka, otaczana czcią Saraswati, powoli wysycha. Surjawanśi stoją także w obliczu niebezpiecznych ataków z położonej na wschodzie krainy, którą władają Ćandrawanśi. Co gorsza, sprzymierzyli się oni z Nagami, złowrogą, otoczoną ostracyzmem rasą zdeformowanych ludzi, wyjątkowo biegłych w walce. Surjawanśi całą swą nadzieję pokładają w starożytnej legendzie: Gdy zło osiągnie wielką moc i będzie się wam wydawało, że wszystko stracone, a wasi wrogowie z pewnością zatriumfują, nadejdzie bohater.Czy nieokrzesany uchodźca z Tybetu, Śiwa, może być tym bohaterem?I czy rzeczywiście pragnie nim zostać?Czy prowadzony przez przeznaczenie i miłość Śiwa wypełni własny los i poprowadzi Meluhan do triumfu ponad złem?"Nieśmiertelni z Meluhy" to pierwszy tom trylogii o Śiwie – zwykłym człowieku, którego karma uczyniła Mahadewą, Bogiem Bogów.

Szczegóły
Tytuł Trylogia Śiwy. Tom 1. Nieśmiertelni z Meluhy
Autor: Amish
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Czwarta strona
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Trylogia Śiwy. Tom 1. Nieśmiertelni z Meluhy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Trylogia Śiwy. Tom 1. Nieśmiertelni z Meluhy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Trylogia Śiwy. Tom 1. Nieśmiertelni z Meluhy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • recenzent.com.pl

    (...)Amish czerpie całymi garściami z mitologii indyjskiej. Sama postać Śiwy to jedna z najbardziej złożonych istot boskich w hinduizmie, na temat której krąży szereg legend, a dużo z jego przedstawień zawiera w sobie dużo sprzeczności (gdy zainteresujecie się tematem, okaże się, że pewne wydarzenia w powieści są dość przewidywalne). W dodatku na końcu powieści twórca zamieścił słownik objaśniający wszelkie niejasności, wyrazy związane z ową mitologią a także przybliżający postaci bóstw.http://recenzent.com.pl/1/7-dobry/recenzja-ksiazki-niesmiertelni-z-meluhy-pierwszego-tomu-trylogii-siwy-amisha-meluhanski-bog-bogow/

  • martynawoj

    Niezła książka, czekam na kolejne. Uważam, że warto!

  • Indianin94

    Ta książka ebook rozpoczyna cykl trylogii Śiwy, którego autorem jest Amish Tripathi, nazwany jako pierwsza gwiazda indyjskiej literatury popularnej. Opowieść ta sprzedała się już w nad 1mln egzemplarzy, co nie zdarza się tak często, a może jednak jest ich trochę, ale ja akurat za mało znam takich tytułów, ponieważ nie kieruję się modą na daną książkę czy gatunek, lecz nie o tym tu i teraz mowa.Głównym bohaterem jest Śiwa. Zostaje on wybrany, naznaczony przez to, że jego gardło staje się niebieskie po spożyciu somrasu czyli napoju bogów, co sprawia, że legenda staje się prawdziwa. Pomaga ludziom Meluhy zapanować ponad czyhającym złem. Sami ludzie z Meluhy żyją wiecznie, prawdopodobnie że zostaną na przykład zamordowani. Tak w prawdzie to Śiwa jest obecnie jednym z ważnych dewów w hinduizmie. Pojawia się też w mitologii indyjskiej, a do tego dzieła postać ta została specjalnie wykorzystana.http://zapomniane-zapiski.blogspot.com/2015/09/recenzja-niesmiertelni-z-meluhy.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!