Toruń. Przewodnik okładka

Średnia Ocena:


Toruń. Przewodnik

Dzięki licznym zabytkom gotyckim i idealnie zachowanemu układowi historycznemu miasta 4 grudnia 1997 roku Zespół Staromiejski w Toruniu został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa - UNESCO. W celu ułatwienia korzystania z przewodnika stworzono dwie postaci: Piernikuś, który opowiada ciekawostki (pisane w przewodniku kursywą) a także pomaga szperać w Toruniu. Mikołaj Kopernik, który przybliży fakty i rzeczy kluczowe w historii i oprowadzi po tajemnicach zabytków i tajnikach wiedzy. Bogato ilustrowany przewodnik po Toruniu zawiera : plan Torunia Stare Miasto w skali 1:6 000, plan Torunia w skali 1:12 500, mapę Okolic Torunia w skali 1:140 000, liczne schematy i zdjęcia atrakcji, bogaty opis zabytków i ciekawostek.

Szczegóły
Tytuł Toruń. Przewodnik
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Turystyczne Plan
Rok wydania: 2016
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Toruń. Przewodnik w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Toruń. Przewodnik PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anonim

    Na 60 stronach znajduje się tu aż 91 błędów rzeczowych - informacji nieprawdziwych, dużo nieścisłości, niedomówień, wywodów zupełnie nie na prezentowany akurat temat. Są tez opisy, które mijają się z kontekstem toruńskim, nie precyzują związku tematu z Toruniem i nie wskazują regionalnych odmienności, nie mówiąc o ich wyjaśnieniu. W tekstach rozpoznać można również źródła informacji, którymi posługiwał się autor, a należą do nich przewodniki-wydawnictwa sprzed 40 lat (np. autorstwa M i E. Gąsiorowskich), z których zaczerpnięto info już dzisiaj nieaktualne. Twórca posługiwał się również m.in. Wikipedią, która nie zawsze może być traktowana jako wiarygodne źródło wiedzy i która sama zastrzega: " Wikipedia nie udziela gwarancji co do jakości zawartych w niej treści". Publikacja w opisach zabytków podaje w wielu przypadkach info banalne, nie wnoszące dużo dla poznania wyjątkowości danych obiektów jednocześnie milcząc na temat tych unikatów, które tworzą z danego obiektu miejsce o cennych walorach artystycznych i historycznych. Książeczka swoim opracowaniem graficznym kładzie nacisk na stronę wizualną. Niestety jednak turysta czytając ją nie jest w stanie wyłapać tych 91 błędów merytorycznych i przyjmuje treść za wiarygodną.