Czytaj więcej:
Świadek mimo woli okładka

Średnia Ocena:Świadek mimo woli

Pasjonujący thriller prawniczy, w sam raz dla fanów Gardnera i Grishama!   Południowe Włochy, schyłek XX wieku. W nadmorskiej miejscowości zostaje zabity dziewięcioletni chłopiec, chyba zbrodni dokonano na tle seksualnym. Dla prokuratury jedynym podejrzanym jest Senegalczyk Thiam Abdou, handlarz obwoźny. Na podstawie poszlak i zeznań świadków można zrekonstruować bieg wydarzeń: czarnoskóry imigrant uprowadził, zgwałcił, a następnie udusił ofiarę i ciało wrzucił do studni. Wyrok właściwie już zapadł. Obrony oskarżonego podejmuje się mecenas Guerrieri. Zaczyna wertować akta. Stwierdza, że w trakcie śledztwa z premedytacją nie przestrzegano procedur. Najwyraźniej komuś zależało na znalezieniu, a właściwie wykreowaniu mordercy – tego „innego”, przybysza z Afryki o wątpliwym źródle dochodów, wykluczonego ze społeczeństwa.

Szczegóły
Tytuł Świadek mimo woli
Autor: Carofiglio Gianrico
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Świadek mimo woli pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Świadek mimo woli Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Świadek mimo woli PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • anonymous

    Od czasu do czasu mam ochotę wrócić do jakichś tytułów po raz następny - czasem, by sobie odświeżyć cykl i bohatera przed przeczytaniem kontynuacji, czasem po prostu dlatego, że książka ebook wpadła mi w ręce. W przypadku kryminałów nie zawsze się to sprawdza - o tym czy powtórna lektura będzie równie dużą przyjemnością (nie ma elementu podstawowego zaskoczenia), stanowi niezły pomysł, interesujący bohater, jakieś tło, czyli jednym słowem mówiąc: coś więcej.Pierwsza opowieść z cyklu o mecenasie Guerinim sprawdza się tu całkiem nieźle. To thriller prawniczy, trochę w stylu Grishama, lecz również interesująca opowieść obyczajowa - z jednej strony o rasizmie, uprzedzeniach względem imigrantów, z drugiej, też o tym jak ciężko wyjść z depresji.Główny bohater to mecenas, który nie raz podejmował się obrony ludzi z półświatka, wydaje się, że nie ma specjalnych skrupułów, lecz czy podejmie się sprawy, w której nie dość, że nie ma niemal szans na wygraną, to jeszcze nie ma w niej pieniędzy? Przecież policja i prokurator są tacy pewni siebie - dość dynamicznie złapali podejrzanego, w jego domu znaleźli fotografia ofiary, jakieś książki dla dzieci... No jak nic pedofil, który zamordował później chłopca. I na nic tłumaczenia, że kiedyś na plaży chłopak sam wręczył mu fotkę, że rozmawiał z nim, gdy Senegalczyk chodził sprzedając podróbki markowych torebek. Czarnoskóry zawsze będzie podejrzanym, szczególnie gdy nie ma dobrego alibi, gdy coś kręci. Jak tu bronić faceta, gdy nie widzi się szans na jego wyciągnięcie? Gdy samemu ma się wątpliwości czy on przypadkiem tego nie zrobił? W dodatku pan mecenas sam ma problemy, po odejściu własnej długoletniej partnerki nie może dość do siebie. I paradoksalnie, w tej z góry wydawałoby się przegranej sprawie odnalazł niespodziewanie coś co dało mu więcej siły, jakiejś chęci do pracy i do życia. Carofoglio, sam zresztą pracujący jako prokurator, nie tylko dobrze zarysował nam procedurę sądową, kruczki jakie można stosować, by złagodzić wyrok, lecz i stworzył w tej niedużej powieści fajne tło. Książka ebook pisana kilkanaście lat temu prezentuje nam obrazki, który prawdopodobnie dopiero teraz jakoś wyraźniej zaczynamy widzieć, zaczynając się interesować losem imigrantów. Czemu ludzie z wyższym wykształceniem, z ambicjami, po przyjeździe do bogatej Europy, lądują na zmywaku, przy najgorszych pracach albo muszą je wykonywać na czarno? Przecież to nie jest kwestia jedynie barier językowych. I jeszcze na każdym kroku są wytykani palcami, jako "brudasy", które tylko się lenią i sprawiając, że "uczciwym" obywatelom żyje się podobno gorzej... Lubi się mecenasa Gueriniego, choćby za odrobinę poczucia humoru, za autoironię, lecz takich interesujących postaci, niby naszkicowanych lekką kreską, ale wcale trudnych jest tu przynajmniej kilka. Mamy więc do czynienia z lekturą dość lekką i będącą niezłym wstępem do kolejnych ebooków tego autora.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!