Czytaj więcej:
Southern Reach. Tom 2. Ujarzmienie okładka

Średnia Ocena:Southern Reach. Tom 2. Ujarzmienie

Strefa X stale broni własnych tajemnic. Southern Reach, podupadająca rządowa agencja, do kolejnej próby zbadania terenu przydziela Kontrolera. Dla Johna Rodriqueza, śledczego po przejściach, to ostatnia zawodowa szansa. Poczynania nowego szefa nadzoruje zagadkowy Głos domagający się regularnych raportów. Okazuje się, że nie tylko w Strefie X działają siły zmieniające ludzki umysł. Czy facet będzie w stanie je ujarzmić?Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego.„Ujarzmienie” to druga element bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera. Literatura grozy i typowa fantastyka najwyższej próby. Już pierwszy tom – „Unicestwienie” – został doceniony przez wielbicieli i zyskał entuzjastyczne recenzje krytyków na całym świecie.

Szczegóły
Tytuł Southern Reach. Tom 2. Ujarzmienie
Autor: Vandermeer Jeff
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Southern Reach. Tom 2. Ujarzmienie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Southern Reach. Tom 2. Ujarzmienie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Southern Reach. Tom 2. Ujarzmienie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Adriana Bączkiewicz

  Przyszło mi się wreszcie skonfrontować z drugą częścią dość przerażającej serii Jeffa VanderMeera. Pomimo iż poprzedniej części nie oceniłam wysoko, to jednak w głowie przypomniał mi się strach, który towarzyszył mi podczas czytania tej książki. Czy i tym razem włosy stawały dęba?Czasem ślepo podążam za kontynuacjami, nawet nie zwracając uwagi na to, o czym będzie kolejna część. Tym razem było tak samo. Chciałam poczuć te dreszcze, które niechybnie się pojawiają podczas wieczornego czytania. Jednak tym razem wkroczyłam w kompletnie inną odsłonę Southern Reach. W poprzedniej części poznajemy od podszewki Strefę X, gdzie wszystko jest inne, mroczne i niespotykane. Natomiast w Ujarzmieniu, jak sam tytuł na to wskazuje, poznajemy organizację i śledczego, który stara się rozwiązać zagadkę owej strefy.Przyznam, że i w Ujarzmieniu nie brakowało momentów, gdy strach było odwrócić się za siebie albo gdy mroczki wpływały do świadomości. Właśnie tak działają na czytelników dzieła Pana Jeffa. Ma to własny niesamowity klimat, lecz jednocześnie czegoś tutaj brakuje. Coś, co sprawia, że przemierzam strony niemal na bezdechu, a jednak ocena mówi sama za siebie. Czego więc zabrakło? Nie wiem, możliwe, że to Southern Reach tak na mnie wpływa i nie potrafię racjonalnie myśleć i odpowiednio analizować danej pozycji. Jest w niej jednak ten pierwiastek, który sprawia, że szybciej albo potem po zakończenie trylogii sięgnę. Nie wyobrażam sobie też sytuacji, w której miałabym pochłaniać jedną element za drugą. Ona musi własne odstać. Przynajmniej w moim przypadku.W tej części jesteśmy zasypywani innymi zagadkami, kompletnie inną odsłoną tego problemu. Tym razem wchodzimy w organizację. Czy jest to możliwe, by i ona została zainfekowana? Pan Jeff to doskonały manipulant. Własnymi ebookami sam tworzy w umysłach czytelnika istną Strefę X. Z jednej strony pragniesz odłożyć książkę, lecz z drugiej, musisz wiedzieć jak się historia zakończy. Kompletna dezorientacja.Tak, jeżeli pragniesz się poczuć zmanipulowany, zdezorientowany i kompletnie wydzielony z tego świata, sięgaj po tę serię raz dwa. Pozwoli ci wniknąć w przerażający świat, który bardzo trudno objąć umysłem.

 • helio

  Mocna powieść, a dokładniej moim osobistym zdaniem jedna z najlepszych ebooków z tego gatunku jakie czytałem. W ogóle mnie nie dziwią tak dobre opinie na temat tego tytułu. Twórca dopóki co wysuwa się u mnie na czoło najznamienitszych pisarzy science fiction. Niektórzy pisarze powinni brać z niego przykład!

 • Elena

  Widzę w komentarzach same pozytywne opinie.. Wcale mnie to nie dziwi, ponieważ ,,Ujarzmienie" rzeczywiście wyróżnia się na tle innych pozycji sci-fi. Jest przede wszystkim trylogią, a to wydłuża czas lektury, a co za tym idzie pozwala bardziej wgłębić się w historię i do niej przywiązać. Nie przypominam sobie jakiejkolwiek innej trylogii science-fiction, dlatego tym bardziej jestem zaskoczona dziełem VanderMeera. Twórca idealnie operuje napięciem - umie je nagle stworzyć na kanwie ciągłego niepokoju jaki odczuwamy podczas czytania. Fantastyczne dialogi i ogólny zamysł po prostu świetne. Naprawdę warto.

 • Superman

  Science fiction ostatnimi czasy przędło baaardzo kiepską wełnę literacką. Jak dla mnie, jej czasy świetności skończyły się w latach 90', kiedy to klasycy wydali własne największe dzieła. Musiałem czekać niemalże 20 lat, by pojawiła się trylogia VanderMeera i uratowała fantastyczny świat przed zgubą. Sci-fiction to nie tylko wizja przyszłości, to przede wszystkim komentarz rzeczywistości, a przynajmniej tak powinno być - i tak jest właśnie w ,,Ujarzmieniu" Nareszcie! Dzięki!

 • Bernard

  Ta książka ebook odpiera mózg! Istotnie! Zmienia sposób postrzegania świata i w sposób diametralny odmienia nas. Nie ma w tym cienia przesady, ponieważ jeśli przeanalizować fabułę, to konwencja science-fiction jest tylko pretekstem dla analizy społeczeństwa. Brak empatii, dążenie po trupach do celu i nienawiść to powszechne zjawiska jakie obserwujemy dzisiaj pomiędzy ludźmi. To przykre, lecz prawdziwe, tak jak przykra, lecz prawdziwa i szalenie niezła jest tak książka. Dodam tylko, że by czytać drugą element nie trzeba koniecznie znać pierwszej części. To jest to!

 • Felek

  Czuję się pokonany zawiłością i wnikliwością, jakie emanują z treści tej książki. Choć zazwyczaj to ja czuję się wygrany - ponieważ rozgryzam całą historię, to tutaj czuję się kompletnie skołowany i zaciekawiony do kwadratu. To tylko świadczy o świetności tej pozycji, która nie jest zwykłą historią o wyjątkowej Strefie X i próbie jej zgłębienia, lecz jest odzwierciedleniem relacji międzyludzkich i nieskończenie ciekawego globu. Cóż, pokonała mnie i nie mogę doczekać się kolejnej części, by w końcu dowiedzieć się prawdy o zagadce, którą staram się rozwikłać od początku lektury.

 • Pepper

  W książce pdf Vandermeera nie ma tylko fikcji, którą szalenie miło się czyta - jest tu coś więcej, a mianowicie element, który sprawia, że książka ebook jest wybitna, a nie tylko dobra. Korespondencja historii opowiadanej na kanwie thrilleru science-fiction to swoiste odzwierciedlenie rzeczywistości, w której żyjemy. Rzeczywistości przepełnionej nieustanną inwigilacją i śledztwem nas samych - na co bezmyślnie pozwalamy, a nawet do czego dążymy... ,,Ujarzmienie" ma duży potencjał i z niecierpliwością czekam na następny tom.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!