Czytaj więcej:
Śnieżna siostra okładka

Średnia Ocena:Śnieżna siostra

Wigilijna opowieść, która zostanie z wami na długo! Najwspanialszy dzień w roku – Wigilia! Dom wypełniają aromaty cynamonu i pomarańczy, pierniczków, dymu ze świec i jodłowych gałązek, a pod choinką czekają prezenty. Dla Juliana to podwójne święto, ponieważ w Wigilię obchodzi także urodziny! Tym razem jednak wszystko jest inne. Pogrążeni w żałobie po stracie najstarszej córki rodzice zdają się nie pamiętać, że Boże Urodzenie już za kilka dni. A Julian martwi się, że tego roku nie będzie ani świąt, ani urodzin. Własne smutki topi w basenie, gdzie przychodzi niemalże codziennie, aby popływać. I właśnie tam po raz pierwszy spotyka Hedvig! Ubrana na czerwono od stóp do głów, rudowłosa dziewczynka, z piegami na nosie i perlistym śmiechem jest serdeczna, szczęśliwa i nad wszystko pragnie, żeby Julian został jej przyjacielem. Dzięki niej chłopczyk znów czuje magię nadciągających świąt. Jednak w domu Hedvig jest coś niepokojącego i dziwnego. W pobliżu czai się ponury mężczyzna. Kim jest? Czy Hedvig boi się go? I dlaczego nieustanna się taka tajemnicza? Czy ich przyjaźń przetrwa? "Śnieżna siostra" – idealnie opowiedziana przez Maję Lunde, autorkę światowego bestsellera "Historia pszczół" i odmalowana przez nagradzaną, cenioną ilustratorkę, Lisę Aisato – to piękna, przepełniona ciepłem opowiadanie w 24 rozdziałach, po jednym na każdy dzień adwentu. O smutku, współczuciu, stracie, rodzinie, szczęściu, przyjaźni, miłości i o magii Bożego Narodzenia. "Literacki cud." "Dagbladet" "Co najmniej zachwycająca!" VG

Szczegóły
Tytuł Śnieżna siostra
Autor: Lunde Maja
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2019

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Śnieżna siostra pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Śnieżna siostra Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Śnieżna siostra PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: Lektury na listopad (1).pdf - Rozmiar: 527 kB
Głosy: 0
Pobierz

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • niepoczytalna

    Od "Śnieżnej siostry" nie można oderwać oczu i rąk. Nie sposób się napatrzeć, nawąchać, nadotykać… Książka ebook jest po prostu przepiękna. Ilustracje są wspaniałe i urzekną zarówno starszych jak i najmłodszych czytelników. Przywodzą one na myśl najpiękniej wydane baśnie z dziecięcych lat. Lisa Aisato stworzyła zachwycające tło do niesamowitej historii. "Śnieżna siostra" pozwala dorosłym na moment powrócić do czasów dzieciństwa i z zapartym tchem chłonąć magię z każdej kolejnej strony. Dzieciakom wyjaśnia rzeczy, o których ciężko rozmawiać. Najwieższa opowieść Mai Lunde to pozycja obowiązkowa na, zbliżający się olbrzymimi krokami, czas adwentu. To doskonały pretekst, by każdego dnia w tym zagonionym czasie pobyć chwilę razem i nacieszyć się wyjątkową lekturą i bliskością.

  • Ewelina Bachniak

    IG- inia.recenzuje ///// FB- @inia.recenzuje albo @inia.inia.inia ///// BLOG- iniarecenzuje.wordpress.com Wiem, mamy dopiero połowę października, a tu książka ebook o Bożym Narodzeniu. Lecz za to jaka. Arcydzieło. Nie boję użyć tego określenia. Wybita. Urzekająca. Magiczna. Lecz jeszcze uprzedzając Wasze zdziwienie, że tak wcześnie została wydana, ma to sens, ponieważ to literacki kalendarz adwentowy. Jak zaczniemy 1 grudnia to skończymy akurat w Wigilię. Jestem świeżo po skończonej lekturze, lecz myślę, że to będzie nasz tegoroczny kalendarz adwentowy, 24 rozdziały, doskonale na czas adwentu. Usiądziemy z córką i każdego dnia będziemy się delektować zbliżającymi się świętami. Już nie mogę się doczekać :). Gdy czytamy Śnieżną siostrę to czujemy aromat pierników, cynamonu czy klementynek. Widzimy parujące kakao, migoczące światełka choinki. Czujemy mróz na czubku nosa, a potem ciepło kominka i blask świec. Miłość nas przepełnia i już pragniemy włączyć świąteczne piosenki. Głównym bohaterem opowieści jest Julian. 10 latek, który miłuje święta Bożego Narodzenia. W Wigilię obchodzi też własne narodziny i z utęsknieniem czeka na ten poranek. Lecz w tym roku będzie inaczej, ponieważ najstarsza siostra Juliana, zmarła. A rodzice nie potrafią pogodzić się ze stratą córki i całkiem zapominają o własnych pozostałych dzieciach. Opowiadanie przepełniona jest miłością, lecz i smutkiem. Pełna żałoby, przedstawionej z dwóch perspektyw- rodziców i dzieci. Pewnego dnia Julian poznaje Hedvig. Rudowłosą, zawsze uśmiechniętą dziewczynkę, która chce się z nim zaprzyjaźnić. Hedvig, tak jak Julian miłuje święta i chłopczyk ma nadzieję, że dzięki niej uda mu się przywrócić dawną radość w domu. Lecz Julian nie wie, że dziewczynka ma pewną tajemnicę... „Śnieżna siostra” to doskonały upominek dla każdego. Dzidziuś czy dorosły będą z niej bardzo zadowoleni. Choć najmłodsi czytelnicy, mogą potrzebować pomocy w wytłumaczeniu niektórych poruszanych w książce pdf niełatwych tematów. Lecz to doskonały pretekst, ponieważ porozmawiać z dzieckiem o śmierci i stracie kogoś bliskiego. Czy kwestii wartości i uświadomieniu najmłodszym, co jest najistotniejsze w życiu. Nie tylko prezenty, lecz i kochająca rodzina i przyjaciele. Czy kwestii wartości i uświadomieniu najmłodszym, co jest najistotniejsze w życiu. Nie tylko prezenty, lecz i kochająca rodzina i przyjaciele. Jest to cudowna i ciepła opowieść, ogromnie mnie wzruszyła i wiem, że co roku będziemy do niej wracać.

 

 

Śnieżna siostra PDF transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 WIELKI MARATON CZYTELNICZY – LISTA LEKTUR NA LISTOPAD 2022: 1. Spotkacie nowych przyjaciół (uczniowie klas 2 – 3 szkół podstawowych): Maja Lunde, Śnieżna siostra 2. Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca (uczniowie klas 4 – 6 szkół podstawowych): Justyna Bednarek, Dom numer pięć 3. W lustrze książki (uczniowie klas 7 - 8 szkół podstawowych): Maria Rodziewiczówna, Lato leśnych ludzi 4. Na literackim szlaku (uczniowie szkół ponadpodstawowych): Paweł Wakuła, Björn syn burzy

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!