Czytaj więcej:
Sapiens. Opowieść graficzna. Część 2. Filary cywilizacji okładka

Średnia Ocena:Sapiens. Opowieść graficzna. Część 2. Filary cywilizacji

Światowy megabestseller Sapiens. Od zwierząt do bogów w graficznej odsłonie. Epicka, cudownie ilustrowana i pełna humoru historia ludzkości. A gdybyśmy tak 12 000 lat temu wpadli w pułapkę i nigdy nie zdołali się z niej wymknąć? To wówczas Homo sapiens przestał być koczownikiem i zaczął prowadzić osiadły tryb życia. Ciężka praca nie sprawiła jednak, że jego życie stało się lepsze. Wkrótce później powstały pierwsze imperia, a wojna, głód, choroby a także nierówność nieustanny się częścią ludzkiej kondycji. Brzmi ponuro? Nie z obsadą zabawnych postaci biorących udział w ekscytującej wyprawie w przeszłość. Yuval, Zoe, profesor Saraswati, Cindy i Bill, detektyw Lopez i Lekar Fikcja starają się dociec, w jaki sposób rewolucja neolityczna na zawsze przemieniła ludzkość. Przebiegły Mefistofeles podpowiada, jak usidlić ludzi, król Hammurabi stanowi prawo, a Konfucjusz wyjaśnia, na czym polega harmonia społeczna. Gościnnie występują Thomas Jefferson, Scarlett O’Hara, John Lennon a także Margaret Thatcher. Dla tych, którzy nieźle znają książki Harariego, i tych, którzy nie zajmują się na co dzień nauką czy historią, lecz cenią dowcip i inteligentną rozrywkę. Każda z części czterotomowej serii może być czytana osobno. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Sapiens. Opowieść graficzna. Część 2. Filary cywilizacji
Autor: Harari Yuval Noah
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Sapiens. Opowieść graficzna. Część 2. Filary cywilizacji pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Sapiens. Opowieść graficzna. Część 2. Filary cywilizacji Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Sapiens. Opowieść graficzna. Część 2. Filary cywilizacji PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Tomasz Kosik

    Nie ukrywam, że historia ludzkości budzi moją ciekawość. Nierzadko zastawiam się jak żyli nasi przodkowie. Nie mam tu na myśli tylko dziadków, ale przodków z początków historii naszej cywilizacji. Ciekawi mnie jak tworzyła się nasza historia, jak wyglądało życie, codzienność. I choć dzisiejsze kłopoty są całkiem inne od strapień ludzi pierwotnych, wiem, że nasi przodkowie radzili sobie z nimi w oparciu o swoje doświadczenia i umiejętności. Ale nie o problemach będzie to recenzja, tylko o publikacji autorstwa Yuvala Noaha Harariego opatrzonej rysunkami Davida Vandermeulena i Daniela Casanavego. Harari jest izraelskim historykiem, którego wcześniejsze publikacje osiągnęły milionowe nakłady. David i Daniel są twórcami powieści graficznych. „Sapiens. Opowiadanie graficzna. Filary cywilizacji. Tom 2” to bogato ilustrowana publikacja, która z humorem i mądrością w formie opowieści ukazuje historię ludzkości. Poznajemy historię rewolucji agrarnej. Czytając tę książkę możemy dowiedzieć się jak bardzo osadnictwa ewoluowało, jak kształtowało się pod wpływem łowieckiego trybu wielu plemion. Możemy przekonać się jaki wpływ miało rolnictwo na kształtowanie się życia naszych przodków? Czy ich życie uzależnione było od rolnictwa? A może to właśnie rolnictwo uzależnione było od życia naszych przodków? „Sapiens. Opowiadanie graficzna. Filary cywilizacji. Tom 2” to książka ebook jakże ciekawa, przedstawiająca dużo kluczowych zdarzeń historycznych. To bardzo ciekawa lekcja historii. Nie tylko ze względu na interesujący temat, ale też dzięki formie komiksu. Dzięki temu książka ebook ta uczy i bawi, bawi i uczy. A taka forma nauki jest niezmiernie ciekawa. Nie nudzi, ale budzi zainteresowanie, rozwija wyobraźnię, zachęcając czytelnika do zgłębiania własnej wiedzy. Yuval Noah Hararii ukazuje nam dużo kluczowych i interesujących informacji o naszych przodkach. Natomiast David Vandermeulen i Daniel Casanave zilustrowali tę wiedzę, sprawiając, że chłoniemy ją jeszcze bardziej, dzięki czemu w naszej fantazji powstają obrazy naszych przodków – jakże prawdziwe, realne – na wyciągnięcie ręki. Książka ebook „Sapiens. Opowiadanie graficzna. Filary cywilizacji. Tom 2” ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego

  • Magdalena Wojnicka

    Idealna pozycja dla dzieci i młodzieży. Ładne opracowanie graficzne i interesujące przedstawienie historii cywilizacji. 10-latek chętnie sięga do tej pozycji - zadaje przy tym dodatkowe pytania, tak więc warto się orientować albo przygotować do wspólnej lektury, zapoznawszy się zawczasu z pozycją o tym samym tytule w odsłony niegraficznej. Zalecam także i tę pozycję Harariego.

  • andorja

    Wyjątkowa podróż w przeszłość.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!