Czytaj więcej:
Raj tuż za rogiem okładka

Średnia Ocena:Raj tuż za rogiem

Pełna pasji opowiadanie o dwóch niespokojnych duszach. Paul Gauguin, wybitny malarz, ucieka od życia paryskich koterii artystycznych i jedzie na Tahiti. Liczy na to, że życie z daleka od Francji, pełne seksu a także najbardziej pierwotnych emocji, pozwoli mu zdrapać nalot cywilizacji i powrócić do korzeni sztuki. Flora Tristan to rewolucjonistka, pisarka i agitatorka, która wierzy, że dobroć, miłość i seks mogą zbawić świat. Opuszcza męża i wyrusza na misję tworzenia utopijnego społeczeństwa wśród bohemy i robotników francuskich miast. Oboje są uciekinierami. Oboje mają wizję dużego przeobrażenia. Łączy ich gorączkowy upór i wiara w to, że człowiek znów może być autentyczny. Jednak utopii nie sposób stworzyć… Ale czy można się zbawić na swój rachunek? W swej przesyconej erotyką powieści o dwóch autentycznych postaciach XIX wieku Llosa szuka odpowiedzi na zasadnicze zapytania nurtujące współczesnych czytelników: czy można wyrwać się z szarzyzny życia i naprawdę przemienić świat, choćby wokół siebie?

Szczegóły
Tytuł Raj tuż za rogiem
Autor: Llosa Mario Vargas
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2010

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Raj tuż za rogiem pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Raj tuż za rogiem Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Raj tuż za rogiem PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Helena Gizińska

  Idealna literatura z najwyższej półki, Noblisty M V Llosy, jak zwykle kształcąca, prócz bardzo ciekawej fabuły , dowiadujemy się o życiu malarza ,twórczości i o trudnościach dnia codziennego. O jego indjańskich korzeniach, jego sławnej babce Florze Tristan. Książkę czyta się jak jakąś sensacyjną rzecz a jest to jednocześnie wielka literatura i to jest sztuka

 • Grzegorz Żółtański

  Ciekawa, wciągająca, refleksyjna literatura - podobnie jak pozostałe pozycje Vargas Llosy. Opowiadanie o tym jak znaleźć swoją tożsamość, jak być innym w świecie pełnym konformizmu - warta polecenia.

 • AMBION

  Ktos kto pisal recenzje tej ksiazki i umiescil ja na okladce mowiac, ze jest przesaczona erotyzmem moze sprawic kompletnie mylne wrazenie dla czytelnika ponieważ sugeruje istnienie tego w potocznym znaczeniu. Erotyzm jest tu symbolem, waznym fragmentem dla opisania roznic i wplywu cywilizacji, a w zyciu Paul Gauguin wyrazem wolnosci, ktora niezbędna jest w tworzeniu. Rownolegle opisywanie dziej babki Paula, Flory Tristan, jest swietnym wyborem dla pokazania potyczki o wolnosc wewnatrz tej cywilizacji. Przykro stwierdzic, ze ktos moze pisac, ze ta ksiazka jest nudna ponieważ tylko potwierdza niski poziom percepcji ważnych elementow zycia.

 • bety7

  Dwukrotnie zabierałam się do tego dzieła noblisty zachęcona wcześniejszą Jego lekturą-"Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki."Niestety.Za każdym razem dotrwałam do paru początkowych rozdziałów. Znudzenie nie dało mi dokończyć.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!