Czytaj więcej:
Legendy zamków świętokrzyskich okładka

Średnia Ocena:Legendy zamków świętokrzyskich

"Legendy zamków świętokrzyskich" to ilustrowana księga ludowych i literackich podań pióra Bartłomieja Grzegorz Sali przedstawiająca 24 najciekawsze zamki ziemi Świętokrzyskiej – Gór Świętokrzyskich a także otaczających je pogórz i przedgórz, tj.: zamek w Opocznie, Szydłowcu, Kielcach, Chęcinach, Ujazdowie, czy Sandomierzu.Publikacja poświęcona jest warowniom wyrosłych przed wiekami na tym terenie, w śródgórskich kotlinach albo w okolicy świętokrzyskich wierchów; obiektów do dzisiaj zachowujących własny blask, jak i pozostających w ruinie. Twórca przedstawia pokrótce losy każdego zamku, a następnie związane z nim legendy. Na nowo ożywają duchy i zjawy, święci i diabły, okrutni panowie, namiętni kochankowie i bezwzględni zbójcy.Autor, historyk i etnograf, uzupełnia swe opowieści krótkim zarysem dziejów zamków, a także komentuje wykorzystane motywy w kontekście kulturowym, sięgając do źródeł poszczególnych wątków. Książka ebook ma charakter zarówno popularnonaukowy, jak i edukacyjny, zachowując przy tym literackość przekazu.

Szczegóły
Tytuł Legendy zamków świętokrzyskich
Autor: Sala Bartłomiej Grzegorz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Bosz
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Legendy zamków świętokrzyskich pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Legendy zamków świętokrzyskich Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Legendy zamków świętokrzyskich PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Fantasy-Bestiarium

    „Legendy zamków świętokrzyskich” jest kolejną rewelacyjną książką z serii „Legendarz” autorstwa Bartłomieja Grzegorza Sali. Niniejsza pozycja przenosi nas do magicznej ziemi Świętokrzyskiej, która skrywa dużo tajemnic. Podczas lektury poznamy liczne tajemnice Gór Świętokrzyskich a także otaczających je pogórz i przedgórz. Twórca omówił dużo interesujących historii, chociażby o zamku w Szydłowcu, Opocznie czy Chęcinach. Bartłomiej Grzegorz Sala przedstawia w porywający sposób historię związaną z każdym zamkiem a także związane z nim legendy i podania. Podczas lektury poznamy dwadzieścia cztery twierdze, które posiadają swe mroczne i posępne legendy. Twórca snuje opowieści z nimi związane wyjątkowo ciekawie, wciągając czytelnika w ten malowniczy i fascynujący region. Przeczytamy o posępnych duchach, diabłach czy zjawach a także cudownych księżniczkach i mężnych rycerzach. Książka ebook jest cudownie ilustrowana, czym dodatkowo wciąga w ten fantastyczny i niesamowity świat, a cudowny i bogaty mowa sprawia dodatkowo, że ta publikacja jest jeszcze ciekawsza. Książka ebook jak najbardziej przypadła mi do gustu i sprawiła, że spędziłem z nią przyjemnie czas. Sala zawarł w tej publikacji dużo ciekawostek, które bawią i uczą zarazem. Przeczytamy o burzliwych losach wielu zamków, od czasów najdawniejszych po czasy współczesne. Twórca dzieli się z czytelnikami też swymi przemyśleniami i komentarzami, czyniąc to w sposób lekki i barwny. Regionalne opowieści przeplatają się z informacjami historycznymi, ukazując, jak wielki ogrom pracy musiał włożyć autor, żeby ta książka ebook powstała. Z pewnością sięgnę jeszcze po publikacje tego typu, gdyż są godne uwagi i poświęconego im czasu. „Legendy zamków świętokrzyskich” pozwala przeczytać czasami ciężko dostępne opowieści i poznać z nieco innej strony ziemię Świętokrzyską. Twórca oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną, po którą sięga się z nie małą przyjemnością. Wydawnictwo Bosz też zasługuje na wielki plus, że podejmuje się wydawania tak niesztampowych i interesujących książek. Jest to pozycja warta poznania, w szczególności dla fanów historii a także legend. Serdecznie polecam. http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2017/10/legendy-zamkow-swietokrzyskich.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!