Czytaj więcej:
Podróż po miłość. Tom 2. Maria okładka

Średnia Ocena:Podróż po miłość. Tom 2. Maria

Emilia wiedzie bezpieczne życie u boku tureckiego męża, póki napięte stosunki między imperium osmańskim, a Rosją nie doprowadzą do wybuchu wojny krymskiej. To burzy spokój rodziny. Zakir postanawia bowiem przyłączyć się do walk, a małżonka podąża za nim, choć oznacza to rozstanie z ukochanym synem. Jak potoczą się dalsze dzieje Emilii? Czy jej dorastająca w Rosji córka Maria pozna prawdę o własnych tureckich korzeniach a także starszego brata? Czy dorosły już Kemal wybaczy matce, że go porzuciła jako dziecko, wybierając swobodne życie poza haremem? Dorota Ponińska umieszcza własne bohaterki w wielonarodowościowym środowisku pośród prześlicznego krajobrazu Półwyspu Krymskiego, którego uroda stanowi inspirację dla poetów i malarzy. Zabierze czytelnika także do Petersburga, Paryża i Stambułu. Przy okazji przedstawi sylwetkę Iwana Ajwazowskiego, wybitnego malarza marynisty z końca XIX wieku, a także innych autorów jego pokolenia.

Szczegóły
Tytuł Podróż po miłość. Tom 2. Maria
Autor: Ponińska Dorota
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Podróż po miłość. Tom 2. Maria pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Podróż po miłość. Tom 2. Maria Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Podróż po miłość. Tom 2. Maria PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • markietanka

  "Podróż po miłość" to fantastycznie napisana saga o wyjątkowych kobietach z rodziny Konarskich. Autorka przenosi nas w dzikie miejsca i odmalowuje barwne krajobrazy, które przemawiają do wyobraźni. Dorota Ponińska idealnie operuje piórem, zabierając czytelnika w fascynująca podróż w okresie i przestrzeni. Wyjątkowe dzieje dwóch dziewczyn wzruszają czytelnika i sprawiają, że podąża się za nimi jak cień, chcąc poznać ich dalsze losy. Bardzo jestem ciekawa, jakie dzieje czekają córeczkę Marii, Liliannę :)Czekam więc z niecierpliwością na trzeci tom !

 • Maximum Książek

  Tym razem opowiadana jest tylko jedna historia, jednak z wielu perspektyw i różnorakich lat. Element książki jest wspomnieniami Emilii z czasów wojny krymskiej, kiedy pracowała w szpitalu polowym w pobliżu Sewastopola. Powodem jej przyjazdu do Rosji, jest rzecz bardzo prosta, jej mąż zgłosił się do wojska, a Emilia chce być jak najbliżej niego. Niestety jest to równoznaczne z rozstaniem ze swoim synkiem Kemalem. Cóż Emilia, która ułożyła sobie w końcu życie, traci kogoś ważnego- własnego męża. Dziewczyna decyduje się zostać w Rosji z Nadire, a wkrótce dowiaduje się, że spodziewa się drugiego dziecka. I dochodzimy do kluczowego momentu. Gdy drugie dzidziuś Emilii staje się większe, książka ebook zaczyna być pisana także z jego perspektywy, właśnie główną bohaterką tej części jest Maria, Masza, Marie. Tym razem historia losy się w Rosji, na Krymie. Mieszkają tam muzułmanie, Tatarzy, katolicy i prawosławni. W tym tomie również przewija się wątek religijny, jest on jednak nieznaczny. Tym razem książka ebook skupia się na narodowościach. Maria, która nie wie, że ma ojca turka, nie potrafi określić kim jest dokładnie. Polką, czy Rosjanką ? Przez to kobieta ma nieprzyjemności, dzieci nazywają ją zdrajczynią, ponieważ jest z Polski. Jednak nie wszyscy z Teodozji, jej rodzinnego miasta, mają o niej złe zdanie. Ira jej brat i rodzice, akceptują pochodzenie i wyznanie Marii, wręcz się z nią przyjaźnią, a Dajdżan chciał się nawet z nią ożenić. Niestety Masza nie miała prostego życia, bardzo dynamicznie dorosła po przeżyciach z Pietią, straceniu dziecka.W tej książce pdf nie mogło zabraknąć miłości. Emilia nawiązuje romans , który może skończyć się t wręcz tragicznie dla niej i jej córki. Rosjanin żądza prócz dorosłej Emilii, także jej córki Maszy. Marie natomiast własną pierwszą miłość przeżywa z Pietią, był to duży błąd. Na szczęście udaje jej się znaleźć miłość własnego życia. Kemal przyjeżdża do Rosji, a tam.... znajduje żonę. W tym tomi niemal każdy łączy się z kimś, jest to tak spisane jakby książka ebook miała się skończyć i po prostu wszystkim udaje się znaleźć sympatię, jednak będzie przecież 3 element w maju???, więc o co chodzi, to było trochę dziwne.Pani Dorota ponownie pokazała, że potrafi idealnie pisać, zna się na ty. Pokazała zasób słownictwa, a także wyobraźnię jaką posiada. Jest to drugi tom, który pod żadnym pozorem nie jest gorszy od poprzedniego. W dalszym ciągu pełno jest niespodziewanych wydarzeń, postaci jest dużo, lecz wszystko jesteśmy wstanie zrozumieć. Tym razem nie trzeba czekać, aż akcja się rozwinie. Zalecam Wam gorąco książki Z trylogii " Podróż po miłość"

 • anonymous

  Barwna i ciepła opowiadanie o ludzkich losach, na tle zawiłej historii Krymu (!), Polski, Turcji i Rosji - a jakże! Objaśnia kulisy polityki, międzynarodowych sporów i szerokie tło historyczne, lecz wciąga również w rodzinną sagę "multi-kulti". Idealna książka ebook na lato, lecz można również podsunąć młodzieży w roku szkolnym - znaczna dawka wiedzy o religii i historii podana lekko i bezboleśnie ;-)

 • sasia

  To jedna z tych książek, o których długo się nie zapomina. Historia Emili to przede wszystkim historia o rodzinie i miłości i o tym jak kluczowa ona jest gdy przeciwności losu spadają na nas jak grom z nieba. Dramatyzmu i wzruszeń w tej książce pdf nie brakuje. Ja na długo będę pamiętała o tej książce pdf i na pewno nie raz jeszcze do niej wrócę.

 • Arielca

  Mnie "Podróż po miłość" bardzo wzruszyła. Jest to cudowna historia o tragicznej potyczce dziewczyny o utrzymanie i ochrone jej rodziny, jest to dla niej najistotniejsze na świecie. Moim zdaniem takie książki bardzo pozytywnie wpływaja na poukładanie sobie priorytetów w życiu. Gorąco zalecam każdej matce i żonie.

 • kama

  Doskonała książka! Obydwie części przeczytałam bardzo szybko. Przekonałam się do naszych rodzimych pisarzy. Pani Ponińska jest rewelacyjna.

 • Kenita

  Po udanym debiucie literackim z niecierpliwością oczekiwałam kolejnej powieści pani Doroty Ponińskiej. Podróż po miłość. Maria, to arcyciekawa książka, Idealna opowieść o miłości, polityce, o wielonarodowości i wielokulturowości. Cała historia urzekła mnie do tego stopnia, że czekam na kolejną. Polecam!

 • Paula

  Po pierwszej części cyklu „Podróż po miłość” ciekawiło mnie, jak Dorota Ponińska rozwinie dzieje własnych bohaterów. Następny raz zamieszała w międzynarodowym tyglu i stworzyła wielokulturową mieszankę. Rosja, Turcja, Francja, Ameryka, a w nich Polacy, Rosjanie, Tatarzy, Ormianie: dzieje krajów i ich mieszkańców przeplatają się, łączą z zdarzeniami historycznymi, jednym słowem: znów wiele się dzieje. Dodatkowo narracja opiera się na dwóch warstwach czasowych i dwóch perspektywach – z jednej strony stajemy się świadkami dojrzewania Marii, z drugiej śledzimy perypetie Emilii teraźniejszej, dojrzałej matki, i tej z przeszłości, która podejmuje decyzję zmieniającą życie całej familii. Jeśli dołożyć do tego spojrzenie obecnego w ich egzystencji Iwana Ajwazowskiego, dostajemy kapitalny kolaż emocji. Tym lepszy, że dla mnie w tym tomie to one wysuwają się na plan pierwszy. W „Emilii” mogliśmy zanurzyć się w pełnym przepychu, bogactwa, kolorów i aromatów świecie Orientu; „Maria” dostarczyła mi raczej swego rodzaju napięcia związanego z ciągłym wrzeniem pomiędzy zwaśnionymi krajami, dążeniem Rosji do imperializmu i podporządkowania sobie Europy a także z tym, jak oddziaływało to na zwykłych ludzi.Mocnym akcentem fabuły jest sama Maria, która poszukuje nie tylko swojej drogi życiowej – w II połowie XIX wieku duże marzenie kobiety raczej nie miało szans na powodzenie z uwagi na stanowisko mężczyzn, ciągle jeszcze pojmujących rolę dziewczyn w konserwatywny sposób. Lecz przede wszystkim Marysia musi się dowiedzieć, kim tak naprawdę jest. Polką? Rosjanką? Turczynką? Co w jej sytuacji decyduje o przynależności narodowej? To, jaka w niej płynie krew? Miejsce zamieszkania? Wychowanie i poglądy? Wiąże się to też z wybaczeniem matce, która zataiła przed nią prawdziwą wersję ich rodzinnej historii.Nie mam wątpliwości, że Dorota Ponińska potrafi pisać tak, by zaciekawić czytelnika. Strony jej powieści przewraca się z przyjemnością, ochotą na więcej i refleksjami, co będzie dalej a także jakie jeszcze nazwiska wplotła ona w własną opowieść. Nie ukrywam też, że zakończenie tej części serii wzbudza moje ogromne nadzieje i przeczucie, że to właśnie kolejna, „Lilianna”, trafi do mnie najmocniej, z uwagi na bliskość realiów, w jakich najprawdopodobniej będzie się toczyć. Lecz nawet jeśli by tak nie było, jestem przekonana, że autorka utrzyma wysoki poziom i trzecim tomem postawi wyrazistą kropkę ponad i.

 • wilia33

  Książka ebook prócz ciekawej okładki ma w własnej treści same wspaniałości. Bardzo interesująca wielokulturowa mieszanina, z której wyszła całkiem zgrabna i porywająca historia. Każdy z tomów, to kawał dobrej literatury i pod żadnym wobec nie rozczarowuje. Uwiodły mnie te historie i cieszę się, że trafiłam na te książki.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!