Czytaj więcej:
Pobojowisko okładka

Średnia Ocena:Pobojowisko

Czy w miłości i zawiści istnieją jakiekolwiek nieprzekraczalne granice?Michael Crummey, twórca rewelacyjnego "Dostatku", powraca z kolejną powieścią rozgrywającą się na chłodnej Nowej Fundlandii. Tym razem śledzimy dzieje dwojga ludzi połączonych w młodości gorącą miłością, potem natomiast rozdzielonych mocą zawiści wsączającej się w ich życie na różnorakich płaszczyznach.Nowa Fundlandia, rok 1940. Młody katolik Wish Furey zarabia na życie, podróżując z objazdowym kinem po północnym wybrzeżu wyspy. W Cove, jednej z protestanckich osad rybackich, chłopak zakochuje się z wzajemnością w Sadie Parsons, kobiecie zdającej się nie przystawać do oczekiwań purytańskiego środowiska, w którym dorasta. Narastający konflikt pomiędzy Wishem a rodziną Parsonsów – uprzedzoną względem katolickiego zalotnika – ostatecznie sprawia, że chłopak ucieka z Cove jako złodziej i niedoszły morderca, zaś Sadie opuszcza rodzinną osadę, by odnaleźć ukochanego w stolicy wyspy, St. John's. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, jak dużo lat przyjdzie jej czekać na kolejne spotkanie z Wishem…Snując fascynującą historię wyklętej miłości, Crummey zaplata misterną sieć powiązań pomiędzy pozornie nieistotnymi szczegółami, a czyniąc wydarzenia II wojny światowej jedną z osi fabuły, wyjątkowo przenikliwie zwraca uwagę na kwestię osobistej odpowiedzialności człowieka za otaczające go zło. Czy można wywieść związki pomiędzy złą myślą a wybuchem bomby w Nagasaki? Okazuje się, że tak.

Szczegóły
Tytuł Pobojowisko
Autor: Crummey Michael
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wiatr od morza
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pobojowisko pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pobojowisko Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pobojowisko PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Allan

    Z niecierpliwością czekałem na kolejną opowiadanie o Nowej Funlandii. Niewielu twórców potrafi pisać tak jak to czyni Michael Crummey. Surowość tekstu, środowisko nie do końca przyjazne ludziom. I nie tylko krajobrazy są wrogami ludzi, o czym czytelnik się przekonuje. Pisarz opowiada nam historię, mającą własne początki w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Świat jest pogrążony w chaosie za przyczyną szalejącej wojny. Rybacka wioska Cove do której trafia Furey z kinem objazdowym okazuje się nie być najlepszym schronieniem dla przybysza, na dodatek katolika, co jest niedopuszczalne dla lokalnej społeczności. Dla zamieszkujących osadę protestantów jest kimś gorszym, człowiekiem którego należy się dynamicznie pozbyć. Wish Furey ma własne sposoby na zdobycie serca młodej dziewczyny, będącej rodzinny zacietrzewionej w zawiści do takich jak on. Mercedes odwzajemnia jego uczucie. Twórca serwuje nam romans, morderstwo, oskarżenia, rozdarcia bohaterów i olbrzymią miłość. Ich drogi się rozdzielają, aby…tego nie mogę powiedzieć. Crummey prezentuje ich dzieje na przełomie niemal całego życia. Styl językowy jest szorstki, doskonale wpasowujący się w klimaty opowieści. Nie mamy tutaj wylewającej się słodkości, co nierzadko jest praktykowane w tekstach. Dostajemy kawał mocnej i co ważniejszej mądrej literatury, która zaspokoi wybredne gusta literackie. „ Pobojowisko” nie czyta się za jednym zamachem. To jedna z tych opowieści, którymi trzeba się delektować, smakować kolejne dialogi i opisy. Czytelnik jest obserwatorem, analizatorem i uczniem. Jestem przekonany, że twórca za kilka, może kilkanaście lat będzie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. To historia, która nie ustępuje „Wichrowym Wzgórzom”. Wyważony styl, interesujące dialogi tworzą w głowie czytelnika cudowne obrazy i pozwalają mu poszybować w odległe czasy i miejsca. Takie historie zakotwiczają na dłużej w umysłach czytelników, pozwalając na swoje przemyślenia dotyczące cech człowieka, jego ciemnej strony. „Pobojowisko” to podróż w samego siebie, odkrywanie ciemnych cech ludzkiej natury. Lektura pełna niepokoju, bólu, lecz i nadziei. Twórca prezentuje przemianę świata, lecz prezentuje też ludzi nie pozwalających sobie na uleganie presji i walczących o własne marzenia.Czy warto? Moja odpowiedź jest trzy razy na TAK!!! Na rodzimym rynku jest zbyt mało literatury tego typu. Idealna lektura dla ludzi myślących, ceniących idealny kunszt literacki. Kardy, kto czytał pierwszą opowieść autora pod tytułem "Dostatek", ten wie, co mam na myśli. Polecam.

  • Sylwuśka

    Opowieść o dwójgu kochajacych się ludziach rodzielonych z powodu róznorakich nieszczęśliwych uwarunkowań na dużo lat. To też historia życia ludzkiego nakreślonego perspektywą przypadku i zawiłości losu. Kulminacja rzeczy pozornie nieistotnych, nieznaczących wydarzeń potrafi nieraz brutalnie pokierować czyimś życiem..o tym właśnie jest ta powieść.

  • wilia33

    Po genialnym "Dostatku" przyszedł czas na równie genialne "Pobojwisko". Jest to powieść, którą zakwalifikowałabym do poczytnego tytułu wyciskacza łez. Ta cudowna historia, pięknej miłości , która z góry skazana jest na niepowodzenie. Miłość wyklęta, ponieważ to o niej język w tej książce, dotyka dwoje młodych ludzi, a ich zagmatwane dzieje wzruszają do łez. Cudowna historia, piękna książka ebook - polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!