Czytaj więcej:
Petersburg. Miasto snu okładka

Średnia Ocena:Petersburg. Miasto snu

W delcie Newy ponad Zatoką Fińską leży miasto niezwykłe. Piotrogród. Leningrad. Petersburg. Dla jednych rajska kraina swobody i oaza nowoczesności, dla innych miejsce bolesnych wspomnień, od których nie ma ucieczki.Joanna Czeczott prowadzi nas ulicami Petersburga, splatając przeszłość i teraźniejszość tego niezwykłego miasta. Car Piotr I, żelazną ręką pchający zacofaną metropolię w stronę Zachodu. Dyrektor petersburskiego teatru, który w żółtym trykocie postanawia dołączyć do grupy baletowej. Zrozpaczone matki, odwiedzające własnych synów w areszcie. Bananowe pokolenie lat 80., rozkochane w Putinie i pieniądzach własnych rodziców. "Petersburg" to przewodnik po miejscu, które pomimo niezliczonych klęsk i wojen, zawsze podnosiło się z upadku i z nadzieją spoglądało w przyszłość.

Szczegóły
Tytuł Petersburg. Miasto snu
Autor: Czeczott Joanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Petersburg. Miasto snu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Petersburg. Miasto snu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Petersburg. Miasto snu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Monika Lewandowska

    Jak tylko zobaczyłam w zapowiedziach wydawnictwa Czarne wzmiankę o tej książce, od razu wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Petersburg, to miasto, które w moim odczuciu jest kwintesencją rosyjskiej duszy i Rosji w pojęciu zarówno kraju, jak i narodu. Jest w tym mieście coś magicznego, nieuchwytnego, lecz też surowego i przejmującego do szpiku kości. Takiego ducha tego miasta, przekazuje autorka tej wyjątkowo wartościowej publikacji. Petersburg, San Petersburg, dawniej Piotrogród i Leningrad, jest to drugie co do wielkości, rosyjskie, miasto umiejscowione w delcie Newy, ponad Zatoką Fińską. Nazwa jego wielokrotnie ulegała zmianie i jeszcze częściej na to miasto spadały wszelakie kataklizmy. Duże powodzie nawiedziły to miejsce setki razy. Kilka z nich było niczym armagedon. Miasto zostało całkowicie zalane, zabytki poniszczone, zwłoki leżały na ulicach. Przez setki lat, władni nie mogli poradzić sobie z kłopotem specyficznych prądów morskich, które powodowały te kataklizmy. Dopiero Władimir Putin - rodowity petersburżanin, po objęciu władzy dokończył budowę Petersburskiego Kompleksu Zapobiegania Powodziom - jedną z najbardziej nowoczesnych konstrukcji na świecie. Powodzie to nie jedyne tragedie jakie targały tym miastem i jego mieszkańcami. W latach trzydziestych Towarzysz Stalin przeprowadzał czystki w całym państwie, jednak to w Leningradzie najtragiczniej dotknęły one mieszkańców. Miasto kilka razy przechodziło duże kryzysy. Za cara Piotra II - Petersburg, stał się miastem widmo, po rewolucji październikowej przestał istnieć. Ogrodził się niczym feniks, by podczas blokady w roku 1943 stanąć na skraju wymarcia. W okresie oblężenia Leningradu populacja miasta skurczyła się z 3,4 miliona mieszkańców przed wojną, do 600 tysięcy. O tym wszystkim i o wielu innych interesujących sprawach przeczytacie w książce pdf "Petersburg. Miasto snu." Miasto to ma dużo twarzy i myślę, że Joanna Woźniczko-Czeczott przynajmniej trochę, tak czy inaczej bardzo rzetelnie stara się przybliżyć te oblicza swojemu czytelnikowi. Robi to w dodatku, w bardzo interesujący sposób. Trzeba mieć na uwadze, że książka ebook nie jest przewodnikiem, po tym niesamowitym, nowoczesnym i dystyngowanym mieście. Publikacja ta jest przewodnikiem po rosyjskiej duszy, która w nim drzemie. To zdecydowanie lektura godna uwagi. Polecam. Szczególnie jeśli macie w planach podróż do Petersburga. Wtedy, to wręcz pozycja obowiązkowa. :) www.kochamciemojezycie.blogspot.com

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!