Czytaj więcej:
Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów okładka

Średnia Ocena:Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów

Alexandra Horowitz, autorka głośnego bestsellera „Oczami psa”, w własnej nowej książce pdf wyjaśnia nam, w jaki sposób psy postrzegają świat za pomocą własnego najlepiej rozwiniętego organu zmysłów, czyli nosa, i w jaki sposób też my, ludzie, możemy wykorzystać nasz niedoceniany węch. Dla psa nie istnieje coś takiego jak „świeże powietrze”. Każdy jego haust jest pełen informacji. W istocie to, czego każdy pies – oczywiście pies węszący, lecz także pies drzemiący obok was na kanapie – dowiaduje się o świecie, pochodzi przede wszystkim z nosa. W książce pdf „Nosem psa” uczona badająca zdolności poznawcze psów w pasjonujący sposób odkrywa przed nami zagadkę psiego obrazu rzeczywistości. Wyjaśniając, jak złożony świat otaczających nas woni jawi się dla psiego nosa, Horowitz zmienia w całości nasz pogląd na psy. Po przeczytaniu tej książki mamy wrażenie, że „dowąchaliśmy się” czwartego wymiaru – uwalniając się od biologicznych ludzkich ograniczeń i rozumiejąc aromaty jak nigdy wcześniej. Czujemy się, jakbyśmy sami, choćby na chwilę, byli psami.

Szczegóły
Tytuł Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów
Autor: Horowitz Alexandra
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • dobrerecenzje.pl

    Alexandra Horowitz to zapalona fanka psów. W własnej książce pdf pt. „Nosem psa” pisze o sobie, że „mam bzika na temat psów: aby naprawdę je poznać, trzeba zrozumieć jak to jest być psem. A w ich przypadku wszystko zaczyna się od nosa”. Napisała tę książkę, ponieważ chciała opowiedzieć o zgłębianiu sekretów psiego nosa, w sposób jakiego jeszcze nigdy nie praktykowano. Co pies wyczuwa, wąchając Ciebie, czy ziemię, albo wtykając nos głęboko w futro innego psa? Co wie o Tobie takiego, czego nie wiesz nawet Ty sam? Jak się odbiera aromaty świata za pomocą psiego nosa? Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, weźcie do ręki tę książkę i wczytajcie się w nią. Znajdziecie tam dużo fachowej wiedzy, interesujących anegdot i historii z życia tych świetnych czworonogów. Jeśli macie w domu psa, albo jeśli kochacie zwierzęta, poczytajcie o przedstawicielach własnego gatunku i o zapachach ludzkiego świata, w którym żyją. Inspiracją dla autorki do napisania tej książki były dwa psy-czarujące kundelki. Psi nos nie tylko rozpoznaje obiekty-konkretnie własnego pana, siebie samego, ale także zjawiska abstrakcyjne. Dla psa nawet świeży dzień ma własny zapach. Każdy pies najchętniej łowi aromaty z powietrza, stoi i węszy powietrze. Żeby zrozumieć, jak pies potrafi robić to wszystko, musimy podążać za jego nosem. Zajrzyj więc razem z autorką do psiego nosa. W naszym umyśle rzeczywistość składa się z obrazów-w umyśle psim -z zapachów. My odbieramy słowa - on opary. Pies tropiciel-to prawdziwy mistrz węchu. Szuka szczególnego obiektu, który wydziela zapach: zaginionej osoby, nielegalnych narkotyków, niepożądanych roślin, komórek rakowych, szkodliwych owadów. Wzrok i słuch również mogą być pomocne, lecz najistotniejszy jest węch. No i psy wyszukują nas-tropiące i ratownicze psy podążają śladem zaginionych, zgubionych albo martwych, przestępców, ludzi, którzy utracili orientację. Aromat człowieka jest na tyle silny, że pies może go odszukać nawet po dłuższym czasie, pod wodą, gdy osoba już się oddaliła, a nawet kiedy przedmiot, z którym miała kontakt, został rozerwany wybuchem. Ta wyjątkowa książka ebook zrodziła się z rozmów, wywiadów, wykładów i doświadczeń z psami a także ludźmi, którzy zajmują się węchem zawodowo. Drogi czytelniku, jeśli pragniesz przeżyć wspaniałą przygodę, wciągnij nosem powietrze i wyrusz w podróż przez wonie i zapachy, a poznasz prawdę o węchowych zdolnościach psów a także na temat możliwości świeżych czasów. Świat jest pełen aromatów, które nie docierają do nas z braku odpowiednich narzędzi. Takim narzędziem może być dla nas nasz pies. Zachęcam do lektury. Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!