Czytaj więcej:
Mania czy Ania + CD okładka

Średnia Ocena:Mania czy Ania + CD

Letnie kolonie, tłum dzieci, a wśród nich Ania i Mania. Dziewczynki podobne do siebie jak dwie krople wody. Jak to możliwe? Nikt tego nie wie. Na początku nic nie zapowiada przyjaźni, lecz dynamicznie okazuje się, że łączy je znacznie więcej, niż myślą. Wtedy wpadają na szalony pomysł. Jeżeli plan się powiedzie, ich życie całkowicie się zmieni, już na zawsze... Limitowana odsłona z audiobookiem. Książka ebook z kanonu lektur szkolnych.

Szczegóły
Tytuł Mania czy Ania + CD
Autor: Kastner Erich
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Jung-off-ska Sp.k.
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mania czy Ania + CD pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mania czy Ania + CD Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mania czy Ania + CD PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Dominika Ławicka

    Jak dwie krople wody... "Mania czy Ania" Erich KästnerCzytam pierwszy epizod i myślę, jest dobrze, dynamicznie, dowcipnie, intrygująco. Lecz już po paru stronach zaczyna do mnie docierać, że ja tę historię znam, ba, nawet pamiętam, jak ona się skończy, co absolutnie nie stanowi dla mnie problemu i przewracam kartki w błyskawicznym tempie. Nie czytałam tej książki wcześniej, lecz znam dwie ekranizacje, jedną lepszą, drugą gorszą, co i tak jest bez znaczenia, ponieważ ani trochę nie dorównują książce pdf Ericha Kästnera.Mania i Ania spotykają się na koloniach i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ przecież kolonie są po to, aby nawiązać znajomości, nieźle się bawić i odpocząć. Jednak to spotkanie jest inne, zaskakujące, dziwne, ponieważ dziewczynki są do siebie łudząco podobne i gdyby nie fryzury, czyli warkocze jednej i burza loków drugiej, ciężko byłoby je odróżnić. Spotkanie Mani i Ani nie wypada dobrze, nie przypadają sobie do gustu, zwłaszcza że temperamentna Ania robi wszystko, by Mania poznała ją od najgorszej strony. Ta wrogość będzie powodem wielu łez Mani, lecz w końcu dziewczynki nawiążą nić porozumienia, zaczną spędzać ze sobą wiele czasu i coraz częściej rozmawiać o własnych rodzinach. W ten sposób odkryją, że przyszły na świat tego samego dnia i na dodatek w tej samej miejscowości, co ciężko uznać za przypadek, zwłaszcza że jedną z nich wychowuje mama, a drugą tata. Jak zakończy się ta historia? Tego nie zdradzę, lecz na zachętę dodam, że dziewczynki wpadły na idealny pomysł...Erich Kästner spisał fenomenalną opowiadanie dla dzieci, która bawi, wzrusza i skłania do refleksji, zwłaszcza że porusza bardzo ważne kłopoty dotyczące rodziny. Twórca pozwala sobie na całkowitą szczerość, co zresztą nierzadko podkreśla, ponieważ niby dlaczego nie powinno się o pewnych rzeczach mówić lub umniejszać ich wagę? Ukrywanie prawdy, niedomówienia i tuszowanie przeszłości mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Życie to nie bajka i nawet dzieci powinny zdawać sobie z tego sprawę. Nie byłabym sobą, gdybym nie zwróciła uwagi na ilustracje, są piękne i cudownie uzupełniają tę historię, zresztą Joanna Rusinek postarała się, by nawiązywały do czasów, w których powstała powieść.Książkę wydano po raz pierwszy w 1949 r. w Niemczech, przeczytajcie koniecznie, idealna lektura, nie tylko dla dzieci.Dominika Ławickahttp://matkapolkaczytajaca.blox.pl/

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!