Czytaj więcej:
Komisarz Maciejewski. Tom 9. Czas Herkulesów okładka

Średnia Ocena:Komisarz Maciejewski. Tom 9. Czas Herkulesów

Ostatnia opowieść w cyklu z komisarzem Maciejewskim! Marcin Wroński, zdobywca Nagrody Dużego Kalibru, tworzy idealny i porywający obraz wielkulturowego Chełma u progu rozwoju. Fani II Rzeczpospolitej i kryminałów retro będą wniebowzięci. Nie każdy awans cieszy. Jako oficer inspekcyjny komisarz Maciejewski czuje się niczym carski rewizor i grzęźnie w papierkowej robocie. Gdy w okresie jego kontroli w Chełmie dochodzi do zabójstwa młodego zapaśnika, komisarz angażuje się w sprawę. Okazuje się bowiem, że w wielokulturowym, gwałtownie rozwijającym się mieście osiadło paru zamierzchłych zawodników, którzy kiedyś w oczach małego Zygi równi byli Herkulesowi. Maciejewski musi oddzielić zamierzchłe sympatie od faktów.

Szczegóły
Tytuł Komisarz Maciejewski. Tom 9. Czas Herkulesów
Autor: Wroński Marcin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Komisarz Maciejewski. Tom 9. Czas Herkulesów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Komisarz Maciejewski. Tom 9. Czas Herkulesów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Komisarz Maciejewski. Tom 9. Czas Herkulesów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • hubissan

  Znam wszystkie książki mistrza Wrońskiego i muszę przyznać, że "Czas herkulesów" należy zdecydowanie do najlepszych w jego dorobku. Zdecydowanie polecam!

 • tepe

  Jak na (zapowiadane) zakończenie serii troszkę rozczarowuje - akcja ciągnie się powoli, a objaśnienie spada nieco z nieba (przynajmniej mnie się tak to wydało podczas lektury). Jak zwykle doceniam olbrzymią pracę faktograficzną (realia historyczne), talent autora do rysowania tła obyczajowego, świetne dialogi i obecna w każdym tomie nutka humoru (scena z Magdą w wychodku - autentycznie rozwala :-D ). Może jeszcze brak mi Fałniewicza i Zielnego, lecz cóż - nie ten czas, nie to miejsce. Pozostaje jeszcze tylko czekać na zbiorek opowiadań o komisarzu, jako podsumowanie serii.

 • Sylwana

  Co mogę napisać. Rewelacyjna.

 • dobrerecenzje.pl

  Czas herkulesów to kryminalna opowiadanie z XX wieku. Bo są to lata trzydzieste, czytelnik będzie musiał na początku przyzwyczaić się do trochę innego języka a także do odmiennych zwyczajów, które panowały w tamtym czasie, a teraz lub ich już nie ma lub trochę inaczej wyglądają. Mimo wszystko i mimo różnicy czasu nie zmieniło się jedno – morderstwa były, są i stale będą. A jeśli chodzi o policję to myślę, że kontrolerzy stale są niemile widziani i stale czuje się przed nimi swego rodzaju respekt. Tutaj jako kontrolera spotkamy Zygę Maciejewskiego, który pomimo tego, że jest oficerem inspekcyjnym i stara się jak najlepiej wykonywać własną pracę – to jednak tęskni za śledztwem i za pracą w terenie. Może nie przyznaje tego głośno, lecz z chęcią powróciłby do własnych zamierzchłych obowiązków śledczego. Kiedy już wszystko wskazuje na to, że w Chełmie jego praca dobiega końca i do finału inspekcji zostało już tylko napisanie raportu, w tym małym miasteczku dochodzi do zabójstwa młodego maturzysty. Zyga nie byłby sobą gdyby nie zainteresował się tą sprawą. Nie ułatwia mu sprawy jednak jego zamierzchły przełożony, który teraz pełni ważną rolę na komisariacie. Sprawa jest o tyle trudna, że nie ma żadnych śladów które mogłyby naprowadzić naszego Zygę na chociaż najmniejszy trop, jedyne co ma to odcisk dłoni - a tak naprawdę obrys i z tego wiadomo tylko tyle, że jest to znaczna dłoń bardzo nieźle rozwiniętego fizycznie mężczyzny. I niewiele z tego, ponieważ w tym miasteczku jest wielu którzy kiedyś trenowali, bądź stale ćwiczą zapasy i są nieźle rozwinięci fizycznie. Sam Maciejewski w dawniejszych czasach trenował i ma własnych idoli którzy mu imponowali, a którzy teraz znajdują się w kręgu podejrzanych. Co odkryje oficer inspekcyjny Maciejewski? Jakie sekrety kryje w sobie to miasteczko? A jakich ludzi spotka na własnej drodze Zyga i czy wszyscy będą mu przychylni? Powiem Wam tylko tyle, że na pewno nie jest to kryminał jakich wiele. Nie dowiecie się, a nawet nie domyślicie się wszystkiego od początku. Coś tam możecie podejrzewać, lecz jest zbyt wielu podejrzanych i potencjalnych morderców. Tak jak Zyga będziecie podejrzewać, śledzić i upewniać się i tak jak on dowiecie się wszystkiego na samym końcu. Maciejewski za własną ciekawość niemal zapłacił życiem, więc czy na pewno tak do końca ingerowanie w małomiasteczkowe sprawy i sekrety było dobre, o tym przekonacie się wspólnie z naszym śledczym. Wszyscy, którzy lubią tego typu kryminały na pewno się nie zawiodą a i dowiedzą się, że w latach trzydziestych ludzie także mieli własne upodobania i własne nałogi – wcale nie zawsze zdrowe – które ciągnęły ich na samo dno. Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 • Urszula Janiszyn

  Zalecam recenzję książki : https://sztukater.pl/ksiazki/item/21188-czas-herkulesow.html

 • dariuszflak

  Gdzie pan Marcin wyśle Zygę w następnej odsłonie? Może Krasnystaw albo Puławy?

 • Animix

  To pierwsza moja przygoda z ebookami Marcina Wrońskiego. Zaczęłam jak widać od ostatniej. Powoli i z olbrzymią ostrożnością, ponieważ nie miałam przekonania. Lecz Maciejewski Cię wygra, jeżeli lubisz przygody i tych, co nie idą z nurtem. Książka ebook jest ciekawa, lecz nie zagmatwana. Ukazuje śledztwo Zygi w budowanym mieście Chełm, z dbałością o szczegóły życia w tamtym czasie. Jest tu i humor, i trochę smutku, ponieważ życie w tamtym czasie zupełnie nie było kolorowe. To na pewno niezły początek z ebookami tego autora :)

 • Anonim

  Jak zawsze idealna !!! Zalecam wszystkim fanom kryminałów.

 • Wera_J

  dużo o niej słyszałam... kupiłam i gorąco polecam. Bardzo niezły kryminał.

 • zielonooka

  Moje drugie spotkanie z komisarzem Maciejewskim (na szczęście można czytać nawet zupełnie bez znajomości poprzednich) i znów bardzo udane :) Bardzo podoba mi się mowa powieści, no i cała fabułą bardzo zgrabna :)

 • Róża

  Bardzo niezły kryminł retro, idealnie napisany, moim zdaniem najlepszy z cyklu nawet.

 • Anna Mysza

  Niezła literatura, super skonstruowany główny bohater i tło historyczne

 • Anonim

  Porządna książka, jak wszystkie Marcina Wrońskiego.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!