Czytaj więcej:
Gomorra okładka

Średnia Ocena:Gomorra

Przełomowy, bezprecedensowy włoski bestseller. Robert Saviano śledzi upadek Neapolu pod rządami komorry, potężniejszej od mafii, zorganizowanej siatki przestępczej. Komorra jest rozbudowaną, międzynarodową grupą działającą na rynku narkotyków, wykwintnej mody, budownictwa i odpadów, której wpływ całkowicie przemienił życie w Campanii, prowincji otaczającej Neapol. Od chwili ujrzenia pierwszej ofiary w młodzieńczych latach, Saviano obserwował zmiany zachodzące w mieście. Dla Gomorry, przeniknął do komorry i z najbliższa obserwował wyrachowaną i zataczającą coraz śmielsze kręgi korupcję, która paraliżowała jego rodzinne miasto, dzięki czemu przedstawił światu świeży typ zorganizowanej przestępczości.

Szczegóły
Tytuł Gomorra
Autor: Saviano Roberto
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Gomorra pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Gomorra Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Gomorra PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Konstanty Jabłoński

  Książka ebook Roberta Saviano wstrząsa i poraża do szpiku kości. Jak dużo musiał poświęcić, żeby oddać w ręce czytelników tak rzetelną, szczerą i prawdziwą opowiadanie o włoskiej mafii? Jak dużo musiał zrobić, żeby przeniknąć w jej kręgi, by to co do tej pory było ukryte za zasłoną mgły mogło ukryć światło dzienne? Saviano pokazuje, jak funkcjonuje Gomorra - międzynarodowa grupa przestępcza obracająca się na rynku narkotyków, budownictwa i mody. Grupa, która w zaledwie kilkanaście lat sprawiła, że Neapol chyli się ku upadkowi. Grupa, która paraliżuje całe miasto, wbudzając strach w ludziach na sam dźwięk nazwy. Saviano odwalił naprawdę kawał idealnej roboty!

 • Renata Mers

  Nie przypuszczałam, że książka ebook Roberto Saviano zrobi na mnie aż tak mocne wrażenie i taki sposób podziała na wyobraźnię. Jest bardzo obrazowa i poruszająca, a prawda o włoskiej mafii jest bardzo gorzka. Saviano potraktował temat bardzo poważnie i wnikliwie. Jego książka ebook jest tak odległa od tego co widzimy na przykład w wiadomościach telewizyjnych czy w filmie, jest jeszcze bardziej wstrząsająca niż nawet niejeden film dokumentalny. Przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie. Można powiedzieć że Roberto Saviano poświęcił na tropienie mafii dużo wysiłku, kawał życia, a ta książka ebook jest tego dojmującym świadectwem.

 • akosmir

  Tytuł książki rozbudził moją ciekawość. Czytając ją, niełatwo zachować spokój, to o czym pisze Saviano wstrząsa i pomaga spojrzeć na południe Włoch z całkiem innej niż dotychczas strony. Roberto Saviano podszedł do tej publikacji wyjątkowo rzetelnie, książka ebook obfituje w mnóstwo faktów, szczegółów, to prawdziwy kalejdoskop zdarzeń, fakt, że czasem, jak wspomniałem, przejmujących i pozostawiających wrażenie. W takich chwilach ma się dodatkowy podziw dla twórców takich jak Saviano, którzy bazują na przedstawieniu prawdy, jakkolwiek gorzka i ciężka dla czytelnika by ona nie była. Serdecznie polecam.

 • Adrianna Ciesielska

  Idealna książka, przedstawia całą brutalną, porażająca prawdę o włoskiej mafii. Dla osoby nie obeznanej wcześniej z tematem, niektóre elementy książki mogą być faktycznie zaskakujące, wręcz szokujące. Pozycja o tyle wartościowa, że emanująca autentyzmem, Gomorra od początku do końca robi wielkie wrażenie. Jest to prawdopodobnie najlepsza, najbardziej prawdziwie dokumentująca temat włoskiej mafii książka. Prawda jest taka, że macki mafii sięgają praktycznie wszędzie. Polecam, to mocna lektura, dogłębnie ilustrująca strukturę włoskiej mafii i to od samego środka, co tym bardziej jest poruszające w własnej wymowie.

 • jeenny

  Niełatwa książka ebook bo... naprawdę ciężko uwierzyć, że to co jest w niej spisane to nie fikcja. Bardzo wiele nazwisk, nazw miejscowości i trochę trudno to wszystko pojąć (zwłaszcza jeśli się nie jest Włochem). Warto przeczytać, aby uzmysłowić sobie choć trochę jak ten nasz współczesny świat funkcjonuje. O tylu rzeczach nie mamy pojęcia...

 • Patrycja_S

  Idealna książka ebook dla każdego zainteresowanego mafią! Obowiązkowa pozycja dla socjologów. Idealnie się czyta .

 • Agnieszka

  Jestem zawiedziona. Słyszałam dużo pochlebnych opinii na temat tej książki niestety moim zdaniem książka ebook jest bardzo "ciężka", nie powiem historia mafii kalabryjskiej ciekawa, lecz czyta się to bardzo źle. Wiele faktów, nazwisk. Nie skończyłam czytać

 • fonstos

  Książka ebook idealnie napisana i dla mnie wyjątkowo ciekawa. Roberto Saviano dotyka tematu, o którym prawdopodobnie nikt tak prawdziwie jeszcze nie napisał. Opowiada o działaniu komorry w taki sposób, że czytelnik ma wrażenie, że czyta dobrą opowieść sensacyjną. A gdy po przeczytaniu ostatniego zdania uświadamia sobie, że to nie fikcja literacka, jest pod jeszcze większym wrażeniem wnikliwości i odwagi autora.

 • Adam

  Książka ebook naprawdę świetna. Zalecam ją każdemu, kogo interesuje tematyka działania włoskiej mafii.

 • FesterRise

  Idealnie napisana niczym niezła książka ebook sensacyjna. Twórca ma lekkie pióro a także zdradza dużo ciekawostek przez co trudno jest oderwać się od tej książki. Co chwila byłem interesujący co takiego interesującego zdradzi twórca na następnej stronie :) Moim zdaniem nie ma lepszego tytułu dla zainteresowanych tym tematem niż ta książka.

 • RocketPat

  Kamorra ma dużo własnych nierzadko bardzo mrocznych tajemnic. W własnej książce pdf Roberto Saviano odkrywa niektóre z nich. To niewiarygodne, jak ogromne wpływy ma komorra w Neapolu, jak zręcznie potrafi opleść swą zorganizowaną siatką, jak daleko sięgają jej macki... Plastyczny, interesujący język, zalecam pozycję R. Saviano.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!