Czytaj więcej:
Dobrissimo! Opera od kuchni okładka

Średnia Ocena:Dobrissimo! Opera od kuchni

Pasjonująca rozmowa o miłości do muzyki, życia i gotowania. Dobrissimo to długie rozmowy prowadzone ciepłym letnim wieczorem przy kieliszku dobrego wina. To przyjaźń, która rodzi się niepostrzeżenie podczas zajadania się truskawkowym tortem. To wspólne spędzanie czasu na słuchaniu muzyki, pasjonujących rozmowach o niej, na wspólnym gotowaniu i jedzeniu. Dobrissimo to esencja tej niezwykłej książki. Aleksandrę Kurzak, najsłynniejszą polską śpiewaczkę operową, a także Marzenę Rogalską, dziennikarkę uwielbianą przez Polki, połączyła miłość do opery. Porywające historie o emocjach i namiętnościach nieustanny się inspiracją do rozmowy o tym, co im w duszy gra. Bo opera to tak naprawdę życie. To radość bycia razem, którą Aleksandra i Marzena chcą się podzielić z każdym z nas. Przywołując operowe smaczki i rozkoszując się smakami ulubionych, jeszcze parujących potraw, przy cudownie zastawionym stole rozmawiają o rodzinie, przyjaźni, pasji i muzyce, która bywa światłem w najtrudniejszych momentach życia. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Dobrissimo! Opera od kuchni
Autor: Rogalska Marzena , Aleksandra Kurzak
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dobrissimo! Opera od kuchni pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dobrissimo! Opera od kuchni Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dobrissimo! Opera od kuchni PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Janina Krajewska

  Jestem w trakcie czytania. Książka ebook cudownie wydana i interesująca.

 • Ania

  Z największą przyjemnością powróciłam do odkrywania na nowo twórczości autorki, którą znam ze wcześniejszych przeczytanych przeze mnie powieści cyklowych: Karla Linde (tom 1), Karla Linde (tom 2) do których zamierzam za jakiś czas powrócić i dokończyć, ponieważ uważam, że Pani Marzena Rogalska ma w sobie wielki pisarski potencjał, trafne wyczucie tematyczne a także to, co ja cenię najbardziej u reporterów komunikatywność połączoną z olbrzymim poczuciem humoru, lekkim dystansem do siebie samej, wiedzą, z którą chętnie się dzieli z innymi pragnącymi poznawać autorkę od innej strony. Zanim rozpoczęłam, czytać tę książkę to zapoznałam się z jej główną treścią, a co najistotniejsze okazało się, że współautorkę Panią Aleksandrę Kurzak znałam nieco wcześniej dzięki temu, że słuchałam w audycji muzycznej poświęconej muzyce operowej prowadzonej przez osobę, znającą idealnie ten świat, gdyż zajmował się na co dzień śpiewaniem operowym, promowaniem świeżych młodych operowych talentów. Miał możliwość zaśpiewania też z nimi, prowadzenia koncertów i zachwycaniem się ich kunsztem głosowym, a na koniec przeprowadzał cudowne z nimi rozmowy na temat zaśpiewanych oper. Był to fantastyczny, pełen ciepła, wiedzy, sympatyczności, kultury rozmowy, szacunku dla rozmówcy śp. Pan Kazimierz Kowalski, z którym miałam możliwość rozmowy jako słuchaczka o muzyce, którą pokazywał w autorskich audycjach. Dzięki temu, że śp. Pan Kazimierz Kowalski przypomniał, o istnieniu muzyki operowej będzie ona częściej gościć podczas audycji radiowych a także relacjonowana w telewizji z okazji różnorakich pokazywanych świątecznych gal, festiwali, które przypominają nam o tym, że są młode osoby, które śpiewają operę stale to na najwyższym poziomie. Mają tego świadomość, że nie każdy lubi ten rodzaj muzyki. Należy się cieszyć tym, że są pośród niej wyjątkowi muzyczni operowi przedstawiciele, a w szczególności Pani Aleksandra Kurzak. Miałam okazję posłuchać jej występu. Bardzo mi się spodobał. Zadane zapytania przez Panią Marzenę Rogalską zostały, trafnie dobrane do całości. Książka ebook ta dla wielu czytelników będzie dużo stanowiła głębię nieujawnionych do tej pory tajemnic, co ukrywa w duszy śpiewaczka operowa, która miłuje śpiewać, poznamy ją od kuchni a także jak wygląda na co dzień jej życie prywatne. Książka ebook ta została bardzo ładnie wydana, składa się z 20 rozdziałów, a do każdego z nich została opowiedziana muzyczna historia związana z wykonywanym zawodem piosenkarki. Czytając, tę książkę warto, jest również wsłuchać się operowe melodie wykonywane przez Panią Aleksandrę Kurzak.

 • czytaj.z.drabs

  Niezwykła książka ebook na długie zimowe wieczory, która otuli i rozbudzi kubki smakowe. "Dobrissimo. Opera od kuchni" to fantastyczna książka ebook pełna pasji i wdzięku. Była dla mnie miłym zaskoczeniem, ponieważ muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie byłam w operze. Po tej lekturze wiem, że będę musiała to zmienić. Smakowite potrawy, rodzaje wielu kuchni i miłość do opery, to idealne połączenie według Aleksandry Kurzak. Marzena Rogalska reporterka wielbiona przez dużo osób w całej Polsce, przeprowadziła rozmowę z Aleksandrą Kurzak najsłynniejszą polską śpiewaczką operową. Rozmowy o muzyce, życiu i odkrytej pasji do gotowania. Aleksandra Kurzak śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach na świecie. Podkreśla, że aria "Królowej Nocy" była paszportem do jej kariery światowej. Zagrała pomiędzy innymi Olimpię w Opowieściach Hoffmanna, Gildę w Rigolettcie, Mimi w Cyganerii Pucciniego, Desdemonę. "Napój miłosny" połączył ją razem z mężem. A to oczywiście nie wszystko! ~ Wsiąknęłam w tę książkę. To z jaką pasją i miłością Aleksandra Kurzak mówi o operze jest zachwycające. Razem z mężem miała też szansę wystąpić na scenie i to nie raz. Rozmowa Marzeny Rogalskiej z Aleksandrą Kurzak była dla mnie miłą odskocznią, lecz i ciekawą lekcją. Dzięki niej mogłam choć trochę zaznajomić się z tajemnicami świata operowego. "Dobrissimo. Opera od kuchni" to książka, w której opera i pasja do kuchni się łączą. Można dowiedzieć się z niej wielu interesujących rzeczy, a co najistotniejsze przekonać się do opery. ~ Dobrissimo bardzo mnie zaskoczyła i cieszę się, że mogłam ją przeczytać. Przepisy na pewno wykorzystam w własnej kuchni. Na zdjęciach każda z potraw wyglądała kusząco. Polecam! P.S Będzie to idealny pomysł na prezent.

 • damiano_leggere

  „Dobrissimo! Opera od kuchni” to cudownie wydana książka, przepełniona błogimi rozmowami o pasjonującej operze wspaniałości życia.  Marzena Rogalska i Aleksandra Kurzak –bohaterki tej epickiej opowieści, wydają się idealnie rozumieć i uzupełniać. Pierwszoplanową rolę w tym wybitnym, literackim spektaklu odgrywa niewątpliwie druga z Pań, tj. najsłynniejsza polska śpiewaczka operowa. Obie połączyła miłość do muzyki, co można zauważyć na każdym etapie ich fascynującego dialogu. Aleksandra Kurzak w bardzo ciekawy i inspirujący sposób opowiada, m.in. o własnej karierze, rodzinie, przyjaźni i gotowaniu. Tę ciepłą opowiadanie otula aromatyczny aromat pysznej kuchni, gdyż odnajdziemy tutaj także apetyczne przepisy. Całość uzupełnia paleta barwnych i czarujących fotografii. Książka ebook promieniuje niezwykłą autentycznością i ekscytacją. Trafne spostrzeżenia, interesujące konkluzje, mnóstwo pozytywnych emocji, życiowe dewizy i przemiła atmosfera. To wszystko składa się na triumf tej propozycji i zasługuje na uznanie jej za ekspresyjny, szczery występ radości, szczęścia, pasji z posmakiem zamiłowania do dobrej kuchni. Książką tą można się rozkoszować bez końca. „Dobrissimo! […]” napawa życzliwością i optymizmem a także pobudza apetyt nie tylko na wyśmienite potrawy, lecz także pogodne podejście do rzeczywistości. Ta pozycja wydawnicza zachwyci smakoszy niekonwencjonalnych biografii, a także degustatorów kulinarnych, literackich pyszności.  

 • kamilamielno

  BRUNETTE BOOKS "Dobrissimo! Opera od kuchni" to książka ebook napisana przez dziennikarkę Marzenę Rogalską a także sławną śpiewaczkę operową Aleksandrę Kurzak. Czytając tę książkę czułam się jakbym siedziała razem z tymi idealnymi paniami, piła kawę i słuchała ich opowieści. Dowiadujemy się w jaki sposób obie autorki poznały się i co zapoczątkowało ich piękną przyjaźń. Pani Aleksandra opowiada o własnej karierze operowej, a także o tym jak zaczęło się jej duże gotowanie. Prócz ciekawych historii i anegdot o rodzinie, przyjaźni, operze i muzyce dostajemy smaczne kulinarne przepisy. Książka ebook zachwyca treścią, długimi rozmowami między autorkami, lecz także cudownymi fotografiami Pani Aleksandry, jej rodziny a także potrawami przygotowanymi przez Panią Aleksandrę. Przyznam się szczerze, że nigdy nie byłam w operze. Po przeczytaniu tej książki mogę powiedzieć, że chciałabym poznać osobiście obie autorki. Spędziłam z nimi pięknie czas. Bawiłam się znakomicie. Jestem oczarowana pięknym wydaniem tej książki, która zachwyca okładką i całym środkiem. Przekonacie się, że przepisy Pani Aleksandry będą wykorzystywane przez każdego kto będzie miał w domu tę książkę. U mnie ta książka ebook będzie zajmowała szczególne miejsce na półce. Jeśli nie macie pomysłu na upominek to a książka ebook będzie strzałem w dziesiątkę i może nabierzecie ochoty, aby wybrać się do opery 😉 Gorąco polecam!

 • Monika

  Ależ ta książka ebook jest smaczna! Z jednej strony człowiek chciałby się nią delektować, a z drugiej połyka w lot :) Ta kapitalna rozmowa dwóch wyjątkowych dziewczyn wciąga bez reszty. Idealna dziennikarka, Marzena Rogalska, jak nikt potrafi słuchać i zadawać błyskotliwe pytania, a Aleksandra Kurzak, najsłynniejsza polska śpiewaczka operowa, gwiazda nowojorskiej MET, ma do opowiedzenia arcyciekawe historie w jakie obfituje jej kariera. W bonusie dostajemy również sprawdzone przepisy i cudowne zdjęcia. Do lektury zalecam włączyć sobie muzykę i macie przepis na idealny, zimowy wieczór. To jest książka ebook dla każdego kto miłuje celebrować w życiu przyjemności - niezależnie od tego czy miłuje operę czy nie. Choć po jej przeczytaniu chyba zapragniecie usłyszeć Aleksandrę Kurzak na żywo. Bardzo polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!