Czytaj więcej:
Czasy second-hand. Koniec czerwonego człowieka okładka

Średnia Ocena:Czasy second-hand. Koniec czerwonego człowieka

Nie sposób go z nikim pomylić, choć jest podobny i zarazem niepodobny do reszty ludzkości. Ma swój słownik i idealnie wie, co jest dobre, a co złe. Paszport radziecki przechowuje jako najcenniejszy skarb. Homo sovieticus.Nie umarł wraz z upadkiem imperium, za to musiał stawić czoła nowej rzeczywistości, gdy wbrew przewidywaniom Marksa po socjalizmie nastąpił kapitalizm, ojczyznę zastąpił supermarket, a władzę przejęli handlarze i cinkciarze. Wiecznie żywy, chętnie opowiada o własnych bohaterach i męczennikach, o nadziejach i rozczarowaniach, o złości, frustracji i zderzeniu z rzeczywistością. To z tych opowieści, domowych i osobistych składa się świeża wyjątkowa książka ebook wybitnej białoruskiej autorki, wymienianej w gronie kandydatów do Nagrody Nobla. Swietłana Aleksijewicz po raz następny oddaje hołd zwykłemu człowiekowi, którego dzieje przeplatają się z historią.Książka Aleksijewicz została uznana za najlepszą książkę 2013 roku we Francji, a jej autorka otrzymała francuską nagrodę Médicis w kategorii esej.

Szczegóły
Tytuł Czasy second-hand. Koniec czerwonego człowieka
Autor: Aleksijewicz Swietłana
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czasy second-hand. Koniec czerwonego człowieka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czasy second-hand. Koniec czerwonego człowieka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czasy second-hand. Koniec czerwonego człowieka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Karolina Staros

  Bardzo ciekawie napisana książka. Polecam.

 • Marta

  Czytanie każdej książki Swietłany Aleksijewicz wiąże się z olbrzymią dawką emocji. Dodatkowo "Czasy second-hand ..." uświadomiły mi jak dużo wspólnego mamy ze wschodnimi sąsiadami. Gorąco polecam!

 • orgi

  Czasy Second Hand to moje pierwsze spotkanie ze Swietłaną Aleksijewicz, lecz na pewno nie ostatnie. Jestem pod olbrzymim wrażeniem, w jaki sposób ukazuje ona sowieckiego człowieka, jak analizuje mentalność mieszkańców Rosji. Jej rozmówcy to osoby, które jej zaufały na tyle, żeby zwierzyć się ze własnych przemyśleń, podzielić się własnymi osobistymi dramatami. Nie musi z nich wyciągać niczego, sami mówią, opowiadają, dzielą się z nią swoim życiem. Aleksijewicz rozmawia z lekarzami, prawnikami, robotnikami, ludźmi uczonymi i prostymi. Naprawdę kawał idealnej roboty. Książkę zalecam każdemu, kto intersuje się tematem.

 • elzbieta

  Książka ebook w formie reportaży, dlatego czasami trudno się czyta, wiele ludzkich emocji, urywane zdania , powtórzenia , lecz to charakteryzuje zazwyczaj reportaż...Zadziwiające dla mnie jest podobieństwo Homo Sovieticus do naszych Polaków, podobne myślenie: "kiedyś to było..."z nutą zadumy i tkliwości . Bardzo interesujące studium człowieka pogubionego, oszukanego, zostawionego samemu sobie i nie radzącemu sobie w dzikiej ,nowej rzeczywistości , która nie ma nic wspólnego z kaitalizmem , raczej anarchią! Zalecam !

 • Joyanelli

  Czasy second-hand. Koniec czerwonego człowieka to następna idealna książka ebook wydana przez Wydawnictwo Czarne. I choć reportaż uchodzi za mniej przystępny i mniej porywający gatunek niż chociażby powieść, mi się czytało tę książkę naprawdę świetnie. Swietłana Aleksijewicz prezentuje czytelnikowi zupełnie inną Rosję niż ta słynna nam z telewizji... Autorka ma olbrzymi dar pisania i niesamowitą wrażliwość pisarską. Jeśli dodamy do tego wieloletnią, żmudną pracę ponad materiałem do książki, powstanie nam naprawdę niezwykły tekst. Książka ebook obszerna, wnikliwa, idealnie napisana - zdecydowanie zalecam wszystkim wielbicielom literatury faktu.

 • Anna Natarzewska

  Znowu Swietłana Aleksijewicz przekonała mnie, że potrafi pisać doskonałe reportaże z głębi rosyjskiej duszy, tak blisko osadzone prawdziwego życia i ludzi. To w tej książce pdf doświadczyłam prawdy o Rosjanach, ich mentalności, zachowań, obyczajach.. Ciekawie, a równocześnie przejmująco i autentycznie.

 • Katarzyna

  Książka, o której trudno będzie zapomnieć. Autorka prezentuje nam Rosję "od kuchni", rozmawia ze zwykłymi ludźmi, omawia to, czego próżno szukać w telewizji. Widać, że autorka darzona jest przez rozmówców zaufaniem i pozwala jej się podejść blisko wielu dramatów. Opisy są szczegółowe, realistyczne, nie ma żadnych filtrów na trudne tematy i czytelnik musi zmierzyć się z nimi sam. Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić, to miejscami podciąganie "na siłę" pewnych ludzkoach dramatów pod tezę autorki, jej poglądy. Dla mnie pewne wydarzenia są po prostu tragediami i zdarzają się pod każdą władzą... Lecz prócz tych jednostkowych przypadków książka ebook jest naprawdę dobra.

 • monika.ewa

  Wspaniałe, nieoczywiste historie spisane łatwo i po prostu dobrze.

 • Irena Krystkiewicz

  Dość długi cza było mi „nie po drodze” ze Swietłaną Aleksijewicz, choć pozytywne opinie o jej dorobku nie omijały mnie. „Czasy secondhand” to moje pierwsze spotkanie z pisarką. Książka ebook ta to niebywała szansa wyprawy do Rosji z możliwością przebywania pośród normalnych ludzi. Wyznania bohaterów są wyjątkowo szczere, bardzo intymne (jak udało sie dziennikarce wydobyć to z ich wnętrza???) Swoimim refleksjami dzielą się lekarze, inżynierowie, prawnicy, robotnicy, odnalazł się też polityk najwyższego szczebla na Kremlu. Ich wszystkich łączy czas przeżyty w tej samej rzeczywistości, dzielą poglądy na kierunek przyszłej Rosji. Książka ebook przenosi w różnorakie zakątki tego kraju, pozwala wysuchać smutnych opowieści (zdesperowanych i uważających się za przegranych) bohaterów. I nieważne, po której stronie byli w momencie, kiedy rozpadało się ich duże imperium - przegrani i oszukani czują się dzisiaj wszyscy z tamtego pokolenia. Co gorsza - „wirus” jest bardzo żywotny - dotyka kolejne pokolenia......Książka napisana z wyjątkową i olbrzymią wrażliwością.

 • tear

  Jeszcze nie trafiłem na książkę reportażową Wydawnictwa Czarnego, która by mnie nie zainteresowała. "Czasy second hand" Swietłany Aleksijewicz nie są wyjątkiem, a wręcz przeciwnie - to jedna z lepszych pozycji, jakie miałem okazję przeczytać. Polecam, idealnie napisany reportaż, ukazujący dużo prawdy o Rosji.

 • Stanislawa Wawrzynczak

  Wstrząsająca lektura.Polecam wszystkim, którzy interesują się Rosją i próbują zrozumieć to, co się tam dzieje.Dzięki tej książce pdf spojrzą inaczej na Rosjan i ich życie.

 • NotessEye

  Reportaż Swietłany Aleksijewicz bardzo mnie zaintrygował. Głównie ze względu na to, że autorka dopuściła do głosu zarówno starsze pokolenie radzieckie, jaki młodych Rosjan. Książka ebook "niczym powrót do przeszłości" obnaża mentalność mieszkańców Rosji, różnorakie perspektywy tych samych problemów, upadek klasy średniej i niestety zaściankowość tego narodu. Warto przeczytać.

 • Milanna

  Powiem jedno - jedna z lepszych, najbardziej wciągających i fenomenalnie napisanych ebooków dokumentalno-reportażowych, jakie w ogóle czytałam. Dogłębna analiza "sowieckiego człowieka" zawierająca historie ludzi zamieszkujących rejony postsowieckie, na tle zmian społeczno ekonomicznych, to dla mnie podróż w nieznane światy. Materiały do książki autorka gromadziła przez 20 lat, tym bardziej warto tę książkę przeczytać.

 • Barazaa

  Książka ebook autorstwa Swietłany Aleksijewicz jest cennym i zarazem bardzo interesującym świadectwem historycznym, kulturowym a także obyczajowym. Pani Swietłana napisała "Czasy secondhand" bardzo przenikliwie i ze idealnym zmysłem obserwacyjnym. Bardzo zajmujący reportaż, reprezentujący wysoki poziom.

 • EdgyTemper

  Bardzo niezła i interesująca lektura. Wszyscy zainteresowani żałować kupna na pewno nie będą. Interesująca historia okraszona została lekkim stylem pisarki. Nie dziwi mnie, że książka ebook tej autorki została wyróżniona. Ma naprawdę w sobie to "coś". Zalecam ją wszystkim, a sam wystawiam jej ocenę 4/5. Pozdrawiam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!