Czytaj więcej:
Burzliwa epoka. Tom 2. Biały Szanghaj okładka

Średnia Ocena:Burzliwa epoka. Tom 2. Biały Szanghaj

W kolejnej części cyklu „Burzliwa epoka” Elwira Baryakina zabiera nas do Szanghaju. To metropolia, w której przedstawiciele dużych mocarstw a także ogólnie pojętej białej rasy mają o dużo większe prawa niż miejscowa ludność. Wszystko tu jest duże – budynki, interesy, przygody, a także… niewiarygodnie duże jest bogactwo we świetnych „białych” dzielnicach i niewyobrażalnie duże ubóstwo w   nędznych chińskich slumsach. W to nieprzebrane ludzkie mrowisko przybywają na przerdzewiałych okrętach tysiące rosyjskich uchodźców. Dla nich Szanghaj nie jest bynajmniej ziemią obiecaną – jest jedyną ziemią, która – z niechęcią wprawdzie – zgodziła się ich gościć. Cóż to jednak za gościna… Grupy narodowościowe, klasowe i ekonomiczne są szczelnie zamknięte, nie akceptują nowych. Bez sprytu, determinacji i mnóstwa szczęścia nie sposób się utrzymać na powierzchni.  Klima i Ninę, naszych głównych bohaterów, zastajemy w chwili, kiedy dziewczyna podjęła już decyzję o rozstaniu z mężem. Przeszli razem piekło Sowdepii, poradzili sobie na Dalekim Wschodzie Rosji, ale na chiński ląd schodzą osobno. Ona z innym mężczyzną, on z nastolatką, którą  się zaopiekował. Co z tego wyniknie?  Co zrobi Klim, który zna Szanghaj i ma kolegów sprzed lat? Czy Nina, nieznająca miejscowych stosunków, za to mająca przysłowiowy łut szczęścia poradzi sobie? Jak los potraktuje naszych bohaterów? Kto zżył się z Klimem i Niną – a ciężko sobie wyobrazić czytelnika, który pozostał względem nich obojętny – ten koniecznie powinien przeczytać „Biały Szanghaj”. Nie będzie żałował nawet jednej sekundy spędzonej w towarzystwie tej książki.

Szczegóły
Tytuł Burzliwa epoka. Tom 2. Biały Szanghaj
Autor: Baryakina Elvira
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Burzliwa epoka. Tom 2. Biały Szanghaj pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Burzliwa epoka. Tom 2. Biały Szanghaj Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Burzliwa epoka. Tom 2. Biały Szanghaj PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Aneta Wiśniewska

    Drugi tom serii “Burzliwa epoka”. Nina i Klim znajdują się w Szanghaju. Mieście, które wcale nie należało do ich marzeń. Znaleźli się tam wraz z tysiącem innych rosyjskich imigrantów szukających schronienia z morza i własnego miejsca. Szanghaj, choć jest olbrzymią metropolią i uwodzi bogactwem, dla wielu Rosjan jest pułapką. Inny język, kultura – a do tego jasny podział między bogate strefy białych, a ubogie dzielnicy nędzy Chińczyków. Rosjanie nigdzie nie są mile widziani. Klim zna to miasto z czasów młodości. Odnawiając stare znajomości, bierze pod własne skrzydła nastolatkę spotkana na statku i razem usiłują utrzymać się na powierzchni. Nina natomiast postanowiła iść przez życie osobno. Rozstając się z Klimem, traktuje miasto jako własną szansę na niezależność i nowe życie. Autorka wrzuciła historię Niny i Klima w wycinek historii. Szanghaj i jego przemiany, a obok Rosja, która staje się Związkiem Radzieckim. Są wzmianki o kluczowych dla świata postaciach, lecz to tylko tło tego, co autorka dla nas przygotowała. Dla mnie ta element jest słabsza. Poprzednia, gdzie akcja toczyła się w sercu Rosji, miała dla mnie wiele więcej klimatu i charakteru. Tutaj chwilami mi coś umykało. Miałam problem, aby zanurzyć się w tym miejscu, wyobrazić sobie te ulice – nie przemawiało to do mnie. Po pierwszej części byłam zachwycona. Zachłysnęłam się rosyjskim klimatem i czekałam na więcej. Po tej mam niedosyt. Niestety.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!