Anus Mundi okładka

Średnia Ocena:


Anus Mundi

Wiesław Kielar był jednym z pierwszych więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Uwięziony 14 czerwca 1940 r., przez niemalże pięć lat był tylko nu-me rem 290. We wspomnieniach pt. Anus mundi (1966) z bezkompromisową szczerością i bezwzględnością omawia realia obozowe, złożoność życia i ludzkich postaw w nieludzkiej rzeczywistości. W edycji Dzieł zebranych oddajemy również w ręce czytelników wspomnienia autora z czasów przedwojennych Nasze młode lata i trzeci, nigdy nie publikowany tom wspomnień Wiesława Kielara Życie toczy się dalej, w którym twórca omawia własne dzieje powojenne.

Szczegóły
Tytuł Anus Mundi
Autor: Kielar Wiesław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Atut
Rok wydania: 2004
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Anus Mundi w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Anus Mundi PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Ewa Turska

    Jeśli chodzi o tematykę obozową ta książka ebook zdecydowanie jest najlepsza

  • dabusm

    ludziom interesującym się tą tematyką polecam, bardzo interesująca ksiązka, którą czyta się jednym tchem. Krótkie epizody pomagają czytać książkę co chwilę w przerwie obowiązków :)

  • Lilia34

    poruszająca do głębi książka, o "życiu" w obozie koncentracyjnym. Wiesław Kielar przetrwał nieludzkie warunki, przeżył bestie i miał jeszcze na tyle siły, aby podzielić się własnymi doświadczeniami pisząc trudną dla siebie książkę. Takie ksiażki powinno się czytać, aby nikt nie zapomniał do jakich zbrodni zdolny jest człowiek.