Czytaj więcej:
Absolutnie prawdziwy pamiętnik okładka

Średnia Ocena:Absolutnie prawdziwy pamiętnik

Błyskotliwa opowiadanie o dojrzewaniu i sile przyjaźni, która zręcznie przeplata śmieszne treści z odrobiną zadumy ponad ludzkim losem. Nastoletni Arnold Spirit wiedzie nudne życie w zabiedzonym rezerwacie Indian Spokane, rysując karykatury, dowcipne historyjki komiksowe i wspólnie ze swoim rówieśnikiem, przyjacielem o imieniu Rowdy, komentuje prześmiewczo codzienne sprawy. Kiedy jeden z nauczycieli namawia Arnolda, żeby koniecznie zaczął dążyć do lepszej przyszłości i uciekł od otaczającej go beznadziei, Arnold przenosi się do szkoły dla białych w mieście i natychmiastowo staje się wyrzutkiem we swojej społeczności a także dziwadłem wśród świeżych znajomych.Arnold przeżywa typowe rozterki nastolatka, czasami odnosi triumfy, kiedy indziej zaś ponosi porażki, a jego dziennik staje się kroniką dorastania chłopca, który usiłuje przeciwstawić się losowi, jaki został mu przeznaczony z racji miejsca urodzenia...

Szczegóły
Tytuł Absolutnie prawdziwy pamiętnik
Autor: Sherman Alexie
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Absolutnie prawdziwy pamiętnik pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Absolutnie prawdziwy pamiętnik Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Absolutnie prawdziwy pamiętnik PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Ósemkowy Klub Recenzenta

    Głównym bohaterem powieści jest Arnold Sprit. Chłopczyk mieszka w rezerwacie Indian Spokane. Różni się od innych dzieci. Ma wodogłowie. Charakteryzuje się drobną postawą ciała. Arnold ma sporą wadę wzroku, więc nosi okulary. Większość dzieciaków go nie lubi. Mały posiada tylko jednego przyjaciela - Rowd 'ego.Arnold należy do osób wyjątkowych, gdyż nie brakuje mu odwagi. Chłopczyk nie chce być dłużej pośmiewiskiem. Zmienia szkołę. Rozpoczyna naukę w Readan. Większość tamtejszej społeczności jest do niego wrogo nastawiona z powodu jego pochodzenia. Chłopczyk przeciwstawia się szkolnemu liderowi, w ten sposób udaje mu się zdobyć szacunek w szkole. Zaprzyjaźnia się też ze szkolną pięknością. Odkrywa tajemnicę Penelopy. Dochodzi do wniosku, że każdy ma jakieś słabości. Penelopa rozpacza z powodu bulimii, co wprawia w zdumienie naszego bohatera. Kobieta sprawia wrażenie silnej, niezależnej osoby. Jest piękna, szczupła. Nie brakuje jej pieniędzy. Nieźle się uczy. Chłopczyk zapewnia Penelope, że ją rozumie. "Absolutnie prawdziwy pamiętnik" to książka ebook poruszająca kilka bardzo kluczowych tematów. Jednym z nich jest przyjaźń. Główny bohater traci najlepszego przyjaciela po zmianie szkoły. Rowdy traktuje go jak zdrajcę. Nie chce go znać. Nasz główny bohater rozpacza z tego powodu. Chłopcy byli dawnej nierozłączni. Mają dużo wspólnych wspomnień. Arnold robi wszystko, by odzyskać przyjaciela. Tęskni za docinkami ze strony Rowd'ego, a także za wspólną grą w koszykówkę. Arnold sprawia wrażenie bardzo inteligentnego dziecka. Ma niesamowity charakter. Cechuje go znaczna wrażliwość. Jego wygląd zewnętrzny może nie jest imponujący. Chłopczyk jest drobny i słaby. Może z wyglądu Arnold jest wątły, jednak jest silny duchem. Mało kto potrafi z taką determinacją jak on, rozwijać własne pasje a także spełniać marzenia. Arnold posiada talent plastyczny. W wolnym okresie rysuje karykatury, czasami czyta książki. Zalecam tę opowieść wszystkim, których interesują książki nawiązujące do codzienności. Warto zwrócić uwagę na czcionkę, która faktycznie ułatwia czytanie. W książce pdf nie ma zbędnych opisów. Ta opowieść każdemu poprawi humor, zwłaszcza gdy pogoda za oknem nie zachęca do spacerów. Kasia, lat 18 źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

  • Iga_Kuzmicka

    Nie kierujcie się tytułem! Wbrew wszystkiemu nie jest to następna książka-pamiętnik dla nastolatków. Oryginalny tytuł brzmi "The Absolutely True Diary of a Part-Time Indian" i tym właśnie jest ta książka: absolutnie prawdziwym pamętnikiem chłopca, Indianina, wychowanego w rezerwacie, który postanawia rozpocząc naukę w 'białej' szkole. Szczery, prawdziwy, czasem wzruszający, wypełniony śmiesznymi rysunkami, "Absolutnie Prawdziwy Pamiętnik", to książka, którą warto przeczytać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!