poetry

Szczegóły
Tytuł poetry
Rozszerzenie: PDF

Jesteś autorem/wydawcą tego dokumentu/książki i zauważyłeś że ktoś wgrał ją bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zabroniony dokument w ciągu 24 godzin.

 

poetry PDF Ebook podgląd online:

Pobierz PDF

 

 

 


 

Zobacz podgląd poetry pdf poniżej lub pobierz na swoje urządzenie za darmo bez rejestracji. poetry Ebook podgląd za darmo w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jest zabronione, więc w takich wypadkach zamiast podglądu możesz jedynie przeczytać informacje, detale, opinie oraz sprawdzić okładkę.

poetry Ebook transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Jan Kochanowski urodził się w 1530 r. w Sycynie. Jego rodzina była średnio zamożna, a więc nie starczyło pieniędzy aby wyszkolić każde dziecko. Wyjechał do Włoch na uniwersytet w Padwie. Konno przemierzył Francję i Niemcy, gdy miał ok. 30 lat wrócił do Polski. W tamtych czasach trudno było żyć tylko z wydawania książek więc ciężko było u niego z pieniędzmi. Dostał się do dworu Zygmunta Augusta, a w tamtym czasie było tam pełno artystów. Powstało wiele fraszek ukazujących prawdziwe życie w dworze. Jeśli jeszcze raz chodzi o finanse to nadal było u niego słabo. Miał duże znajomości mi. z Biskupem- Piotrem Myszkowskim- załatwił mu on probostwo, czyli Jan był “proboszczem” w różnych parafiach ale nie prowadził mszy ani innych uroczystości i tak dostawał pieniądze od parafii. Kochanowski napisał jeden i jedyny dramat o sytuacji politycznej Polski, przewidział również rozbiory Polski wiedział, że kraj upadnie. Poznał Dorotę Podlodowską i zrezygnował z probostwa. Poślubił ją i osadzili się w Czarnolesie. Sielankę szczęśliwego życia przerwała śmierć ukochanej córki- Urszulki. Na podstawie swoich uczuć i przeżyć związanych z tą tragedią napisał “Treny”, które opowiadają o bólu ojca i opisują etapy żałoby. Do dziś nie znaleziono żadnego dokumentu potwierdzającego, że Urszulka w ogóle żyła, ani nie wiadomo gdzie to dziecko było pochowane. Możliwe jest to, że Kochanowski na potrzebę swojej twórczości wymyślił jej postać i napisał dzieło. Jeśli faktycznie tak było oznacza to, że Jan był najwybitniejszym artystą w historii, ponieważ aby mieć taką umiejętność opisywania ludzkich uczuć i posiadanie tak wielkiej empatii jest wręcz niemożliwe. Kochanowski opisał w książce takie uczucia smutki, bólu i rozpaczy, że jest to niesamowite. Umarł na zawał w 1584 r. ale Jan był duży i otyły więc w tych czasach jest to logiczna przyczyna zatrzymania serca. Po jego śmierci urodził się syn, którego nazwano Jan. W jego ceremonii pogrzebowej uczestniczył Stefan Batory. Jan Kochanowski jest najwybitniejszym poeta aż do Mickiewicza (lecz niekoniecznie). Pisał fraszki,psalmy, treny i odprawę posłów greckich.

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!