Makowa spódnica

Szczegóły
Tytuł Makowa spódnica
Rozszerzenie: PDF

Jesteś autorem/wydawcą tego dokumentu/książki i zauważyłeś że ktoś wgrał ją bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zabroniony dokument w ciągu 24 godzin.

 

Makowa spódnica PDF Ebook podgląd online:

Pobierz PDF

 

 

 


 

Zobacz podgląd Makowa spódnica pdf poniżej lub pobierz na swoje urządzenie za darmo bez rejestracji. Makowa spódnica Ebook podgląd za darmo w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jest zabronione, więc w takich wypadkach zamiast podglądu możesz jedynie przeczytać informacje, detale, opinie oraz sprawdzić okładkę.

Makowa spódnica Ebook transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Portal Województwa Lubuskiego „Makowa spódnica” - nowa powieść Zofii Mąkosy, dwukrotnej laureatki Lubuskiego Wawrzynu Kategoria - Kultura i dziedzictwo Data publikacji -31 grudnia 2021 godz. 09:18 Zofia Mąkosa, autorka nagradzanej trylogii „Wendyjska Winnica”, w „Makowej spódnicy” wraca do Kargowej, a dokładniej do XVII-wiecznej Karge. Leżąca w Lubuskiem miejscowość będzie sceną zmagań bohaterów nowego cyklu powieściowego z wojną, zarazą, ludzką zawiścią i ponurymi tajemnicami. Zofia Mąkosa urodziła się w Kargowej, dorastała w pobliskim Chwalimiu. I tam Strona 1/2 Strona 2 emerytowana nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie umieściła bohaterów pierwszego tomu trylogii „Wendyjska Winnica” (Wydawnictwo Książnica) - „Cierpkie grona”. Za tę książkę i drugi tom - „Winne miasto” (akcja rozgrywa się głównie w Zielonej Górze) – pisarka otrzymała Lubuskie Wawrzyny Literackie i zdobyła wielbicieli swojej twórczości w całym kraju. 26 stycznia 2022 r., nakładem Wydawnictwa Książnica, ukaże się najnowsza powieść Zofii Mąkosy – „Makowa spódnica. Kamień w wodę”. Będzie to pierwszy tom nowego cyklu powieściowego. O „Makowej spódnicy” czytamy: Jest rok 1647. Za kilka lat Rzeczpospolitą zaleje szwedzki potop. Na razie mieszkańcy polskiej wsi leżącej na pograniczu z Brandenburgią i Śląskiem cieszą się pokojem. Pewnego dnia znika Dorota, córka miejscowej zielarki, Wigi, pozostawia dwuletnią córeczkę. Prócz Wigi nikogo to nie martwi. Wszak taki powinien być los dziewczyny, która prowokowała otoczenie spódnicą w kolorze polnych maków i pragnęła czegoś więcej, niż należy się wiejskim kobietom. Tymczasem trzech wysłanników królowej Ludwiki Marii Gonzagi, przemierzając Brandenburgię spustoszoną przez wojnę trzydziestoletnią, znajduje małego chłopca. Nikt nie wie, kim jest i jak się znalazł na ponurym bezludziu. Losy bohaterów splatają się w jednym miejscu, w Karge. Odtąd ono będzie sceną ich zmagań z wojną, zarazą, ludzką zawiścią i ponurymi tajemnicami. Nie udźwignęliby tego wszystkiego, gdyby nie przyjaźń, lojalność, miłość i marzenia pozwalające wierzyć w lepszą przyszłość. Lubuskie książnice czekają na zgłoszenia do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i Lubuskiego Wawrzynu Naukowego Tymczasem Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. do 21 stycznia 2022 roku czekają na zgłoszenia prac literackich, popularnonaukowych oraz naukowych do 28. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki i 17. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy. Więcej o Lubuskich Wawrzynach tutaj: Strona 2/2 Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!