Czytaj więcej:
Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji okładka

Średnia Ocena:Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji

Czy codzienność w ojczyźnie nowoczesności i wynalazku jest prostsza niż gdzie indziej? Czy prosto znaleźć męża Japończyka? Co Japończycy określają mianem „egzotycznego ślubu"? Czym się wyróżniają japońskie trzylatki? Anna Ikeda odsłania uroki (ale i mankamenty) życia w Państwie Kwitnącej Wiśni. O braku centralnego ogrzewania, kąpieli z odzysku, rynku matrymonialnym, japońskich przedszkolach, a także o bóstwach, tradycji i stereotypach pisze Polka, która wybrała życie na Dalekim Wschodzie. Autorka nie zanudza wiadomościami encyklopedycznymi, lecz żartobliwie opowiada o tym, co wypada, a czego nie wypada robić, czego oczekują Japończycy od gaijnów, czyli obcokrajowców, i co właściwie robi tam Polka. Życie jak w Tochigi to pouczająca lektura, napisana lekko, z humorem, lecz również z olbrzymim szacunkiem dla innej kultury. Słowo honne oznacza to, co Japończyk naprawdę czuje i czego naprawdę chce. Z uwagi na oczekiwania innych a także zasady dobrego wychowania tych prawdziwych uczuć nie wolno jednak okazywać w obecności innych. Należy ukryć je głęboko w sobie i dzielić się nimi wyłącznie z najbliższą rodziną (choć i z nią nie zawsze) albo bliskimi, naprawdę bliskimi, przyjaciółmi. Tatemae dosłownie znaczy „fasada"; są to społecznie akceptowane zachowania i opinie, które ujawnia się i demonstruje publicznie. Jak nietrudno zgadnąć, nierzadko są one zupełnie sprzeczne z honne. [...] Sam fakt, że mowa japoński posiada oddzielne słowo na określenie tego, co naprawdę się myśli i czuje, a także na określenie publicznego wizerunku, jaki pokazuje się innym, świadczy o tym, jak bardzo kluczowa jest ta kwestia. (fragment)

Szczegóły
Tytuł Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji
Autor: Ikeda Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • janusz barecki

    Nie jest to, jak autorka sama pisze, książka ebook o samurajach, gejszach, japońskich kreskówkach. Jest to książka ebook o życiu w japońskiej pipidówie (sam w takiej mieszkam, tyle, że w Polsce. Choć ostatnie dwa lata przyniosły wiele dobrego!) . ALE JAK ZA TO NAPISANA!!!To nic, że możemy się dowiedzieć jak działa tradycyjna rodzina japońska jej męża, jak przebiega rekrutacja do pracy na stanowisko nauczyciela języka angielskiego (pierwsze zapytanie " Ile pani waży?", a drugie "Kolor włosów?"). To nic, że dowiemy się:- "o japońskich manierach"- "o małpach w basenie"- "o bębnach, babciach i buddyjskich przedszkolach"- "o japońskich przyjaciółkach"- "o pracy dla mafii"(to tytuły niektórych rozdziałów). Najważniejsze, że czyta się tę książkę z olbrzymią przyjemnością. Napisana z wielkim respektem dla japońskiej kultury, lecz bez zadęcia. Niesamowite poczucie humoru autorki, sprawia, że momentami można się uśmiać do łez.Okazuje się, że nie tylko Tokio, bonsai i japońska technika, o których także w tej książce pdf nie przeczytacie, mogą być interesujące. Japońska prowincja także może być fascynująca, szczególnie ta smakowicie podana przez Annę Ikeda.Świetny upominek dla każdej pani, który facet kupi po to by samemu przeczytać.

  • Grodzik

    Blog autorki tej książki bardzo mi się podobał. Niestety książka ebook już nie. Zestaw odrębnych historyjek z życia, połączonych bez składu i ładu.

  • Sylwia Cierkosz

    Idealna książka ebook o życiu. Tak się składa, że życie to toczy się w Japonii. :)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!