Czytaj więcej:
Zwierzęta Oli. Uciekaj, tygrysku! okładka

Średnia Ocena:Zwierzęta Oli. Uciekaj, tygrysku!

Ola rozumie mowę zwierząt. Nie ma więc problemu z dowiedzeniem się, czemu występujący w cyrku tygrysek jest taki wystraszony i smutny. Dziewczynka postanawia mu pomóc. Na drodze staje jej jednak ktoś niebezpieczny i nieobliczalny. Jak Ola sobie z nim poradzi i czy uda jej się sprawić, że tygrysek znów będzie szczęśliwy? Sięgnijcie po tę książeczkę koniecznie!Aby opanować i doskonalić trudną umiejętność czytania, wydawnictwo Skrzat oferuje nową kolekcję „Pierwsze czytanki". Należą do niej m.in. książeczki z serii „Zwierzęta Oli”. Zostały one przypisane do poziomu drugiego, co oznacza, że są przeznaczone dla dzieci, które znają już wszystkie litery i czytają płynnie. Każda historia z tej serii zawiera nieco trudniejszy dłuższy tekst narratorski a także prostszy − umieszczony w chmurkach. Dzidziuś może przeczytać całość samodzielnie albo z podziałem na dwa głosy: tekst trudniejszy czyta ktoś dorosły, wypowiedzi w chmurkach – dziecko. Taka lektura może być wtedy wspaniałą zabawą dla dwojga. Książeczki z serii „Zwierzęta Oli” nie są przypisane do konkretnego wieku. Rodzic sam zdecyduje, czy jego dzidziuś poradzi już sobie z zaproponowanym tekstem. Kolorowe ilustracje i interesująca opowiadanie na pewno zainteresują młodszych a także pomogą w opanowaniu niełatwej sztuki czytania.Seria: „Odwagi, mały marynarzu!”, „Wracaj, króliczku!”, „Nie płacz już, mały Rudzielcu!”, „Nie bój się, misiu koalo!”, „Nie jesteś już sam, niedźwiadku!”

Szczegóły
Tytuł Zwierzęta Oli. Uciekaj, tygrysku!
Autor: Doinet Mymi
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zwierzęta Oli. Uciekaj, tygrysku! pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zwierzęta Oli. Uciekaj, tygrysku! Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zwierzęta Oli. Uciekaj, tygrysku! PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Miłośniczka Książek

    Książeczka pt "Uciekaj, tygrysku!" autorstwa Mymi Doinet należy do serii wydawniczej "Zwierzęta Oli". Główną jej bohaterką jest tytułowa Ola. To bardzo niezwykła dziewczynka, bowiem posiada niebywałą umiejętność - rozumie mowę zwierząt. Od zawsze była wrażliwa na ich krzywdę, dlatego również nie potrafi przejść obojętnie obok, kiedy te potrzebują pomocy bądź opieki.Do miasteczka przyjeżdża cyrk. Po występie klauna na arenę wkracza pogromca zwierząt z małym tygryskiem. Jego zadaniem jest przeskoczyć płonącą obręcz na rozkaz trenera. Jednakże kiedy pada komenda, tygrysek się cofa. Nie chce wykonać polecenia. Dzięki temu, że Ola rozumie mowa zwierząt, dowiaduje się, że biedak boi się ognia. Po występach dziewczynka jest świadkiem oburzającego zachowania pogromcy zwierząt, który krzyczy na wystraszonego tygryska i mu grozi. Ola postanawia za wszelką cenę pomóc zwierzęciu. Tylko jak to zrobić? Tygrysy nie są przecież małymi kotkami, które można zabrać do domu.Książeczki z serii "Zwierzęta Oli" zostały zakwalifikowane do poziomu trzeciego. W praktyce oznacza to, że są przeznaczone dla dzieci, które znają już cały alfabet i radzą sobie z samodzielnym, dość płynnym czytaniem. Tekst na tym poziomie jest już trudniejszy. Zdania są dłuższe, bardziej rozbudowane. A przynajmniej taka jest element narratorska. W dymkach zamieszczone zostały słowa wypowiadane przez bohaterów książeczki i tutaj tekst jest prostszy w konstrukcji, krótszy, przez co o dużo łatwiejszy do przeczytania dla dziecka.Książka została ładnie i starannie wydana. Zamieszczone w środku ilustracje autorstwa Melanie Allag są bardzo kolorowe, ciepłe, sympatyczne i ciekawe. Z całą pewnością przykują uwagę niejednego dziecka. Na końcu książeczki znaleźć można garść informacji na temat zwierzęcia, którym Ola tym razem się zajęła. W tym wypadku są to ciekawostki ze świata tygrysów, z których dzidziuś dowie się np tego, gdzie na wolności żyją tygrysy a także do czego służą im pręgi na grzbiecie i poduszeczki pod łapami.Komu zalecam tę pozycję? Przede wszystkim odpowiedzialnym rodzicom, którzy zadbają o rozwój własnych dzieci i pragną, by rozwijały się one jak najlepiej. Książeczki z serii "Zwierzęta Oli" im w tym pomogą. Pozwolą doskonalić tę trudną sztukę jaką jest umiejętność samodzielnego czytania. Sama będąc mamą zauważyłam znaczne postępy u mojej swojej córki. Dlatego również z czystym sumieniem rzec mogę: gorąco polecam!Moja ocena: 5/6

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!