Wybór Anny okładka

Średnia Ocena:


Wybór Anny

Wybór Anny Marii Nurowskiej, nowe wydanie powieści Postscriptum z 1989 roku, to historia przejmująca i opowiedziana z niezwykłą empatią. Anna Łazarska, czterdziestoletnia skrzypaczka, trafia na zapiski własnego ojca, Witolda Łazarskiego, i odkrywa, że nie jest osobą, za którą się uważała. Jej prawdziwe nazwisko to Miriam Zarg, jako niemowlę została uratowana z warszawskiego getta. Przeżywa wstrząs. Traci zaufanie do ojca i porzuca go, choć trudno chory facet potrzebuje opieki. Anna nawiązuje kontakt z krewnymi, lecz nie potrafi odnaleźć się w nowej roli. Z dużym wysiłkiem usiłuje poskładać elementy obu życiorysów w jedną całość. Historię Anny znamy z relacji dziennikarza, Hansa Beneka. Ich spotkanie dopełnia nakreślony przez Marię Nurowską obraz. Osobista dramat Anny odzwierciedla dzieje trzech narodów uwikłanych w II wojnę światową: Żydów, Polaków i Niemców.

Szczegóły
Tytuł Wybór Anny
Autor: Nurowska Maria
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania: 2010
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Wybór Anny w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Wybór Anny PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • rudzik

    Jest rok 1981-stan wojenny, a tu wychodzi z głębokiej szuflady ukrywana przez lata historia życia młodej kobiety. Stwory wojny tylko czyhają. Jak żyć po odkryciu prawdy ? Przejmujące dzieje polskich Żydów. Opisane w wielu planach -getto, rok-68. Wspomnienia, zapiski, notatki, a także spisana, przez niemieckiego dziennikarza,rozmowa z Anną -Polką a może Żydówką.