Upload dokumentów - promocja książek - darmowy hosting pdf - czytaj fragmenty
"Nie narodziłam się, by być gwiazdą pop. Do tego trzeba być dobrą dziewczynką. Nie sprawiać zbyt wielu kłopotów. (…) Dla niektórych rzeczy warto zaprzepaścić karierę. A ja i tak nie chcę już kariery gwiazdy pop, ponieważ nikt mnie nie zna i jestem samotna." Sinead O’Connor Występ w programie „Saturday Night Live”, gdy podarła fotografia Jana Pawła II był w jej życiu przełomowy. Wybuczano ją na kolejnym koncercie, przerwała trasę promocyjną, zapowiedziała koniec kariery i przeszła jedno z wielu załamań nerwowych. Sinead O’Connor pisze emocjonalnie i nierzadko całkowicie niepoprawnie politycznie. Przekonuje, że jej wolno, ponieważ i tak ma status „wariatki”. Pierwszą element „Wspomnień” Sinéad poświęca dzieciństwu, zwłaszcza ciężkim relacjom z matką, która każe jej rozbierać się do naga i bije aż się zmęczy. Przez nią Sinéad zaczyna również kraść. Trafia w końcu do domu ojca i macochy, którzy choć się starają, nie potrafią do niej dotrzeć. Przekazują ją pod opiekę zakonnic. Przepustką do lepszego świata staje się debiutancki album, gdy jako młodziutka artystka, na własnych warunkach, odnosi duży sukces. Trudne dzieciństwo i nieprzepracowane traumy nie dają jednak o sobie zapomnieć. Ma niespełna 21 lat, kiedy na świat przychodzi jej pierwszy syn i bierze ślub. Potem urodzi jeszcze trójkę dzieci i tyle samo razy wyjdzie za mąż, choć już nie za ojców własnych dzieci. Dorosłej Sinéad – matce i wiecznie poszukującej artystce, poświęcona jest element druga książki. Część trzecia to przewodnik po dotychczasowej twórczości O’Connor a także zapowiedź nowej, możliwe że ostatniej płyty. Sinéad O’Connor napisała „Wspomnienia”, by odzyskać kontrolę ponad swoim życiem i sprawić, aby jej głos był nie tylko usłyszany, lecz przede wszystkim zrozumiany. Może też, aby wytłumaczyć się ze własnego postępowania, lecz myli się ten, kto sądzi, że będzie za cokolwiek przepraszać. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Wspomnienia. Sinéad O’Connor |
Autor: | O'Connor Sinead |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Agora |
Rok wydania: |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
PDF Upload - Zapytania o Książki - Dokumenty © 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Recenzje
Jestem absolutnie pewna, że gdyby Elaine N. Aron opublikowała własne badania na temat temperamentu osób wysoce wrażliwych (z ang. highly sensitive person) przed rokiem 1996, być może świat nie oceniałby tak surowo poczynań irlandzkiej artystki, która w ramach buntu ogoliła własną głowę do zera, co stało się jej znakiem rozpoznawczym. Ludzie określani mianem OWW czerpią z życia garściami, są wyjątkowo spostrzegawczy i empatyczni, są wiele bardziej wrażliwi na bodźce i jednocześnie bardziej podatni na stres a także emocjonalne wyczerpanie. Mają bogatą wyobraźnię i szczególne uwrażliwienie na urok i sztukę. Potrzebują nawiązywania silnych więzi, a kiedy im tego brakuje, ogromnie cierpią, samotność wypala w nich czarną dziurę. Nie wspominałabym o tym, gdyby nie fakt, że dokładnie taka JEST Sinéad O `Connor. Jej wrażliwość daje się odczuć w większości utworów, które napisała, i choć nie zawsze są to autobiograficzne wątki, dużo z nich jest o tym, co ją spotkało albo dotknęło do żywego. Nigdy nie czuła się gwiazdą popu, kiedy prezentowała własną pogardę SŁAWIE, świat show-businessu nazywał ją wariatką. Incydent na antenie NBC wręcz zagotował opinię publiczną, która stanęła niespodziewanie nad podziałami i nieustanna się zaciekłym obrońcą dobrego imienia Jana Pawła II. Gdyby wtedy tak samo intensywnie zainteresowano się tym, co faktycznie losy się w irlandzkim kościele, a co właśnie tym aktem usiłowała przekazać Sinéad, być może ocaliłoby to dużo ofiar pedofilskiej rzezi. W własnych wspomnieniach piosenkarka odsłania przed czytelnikiem obraz więzi rodzinnych, a raczej ich braku, opowiada o pobycie w zakładzie dla nieletnich i szkole z internatem. Jest tu wiele bólu, osamotnienia, poszukiwania miłości i siebie jako aktywistki, przewodnika duchowego i matki. Sinéad ma czworo dzieci, każde nosi inne nazwisko, z czego czasem wynikają dziwne i zabawne historie, o jednej takiej opowiada w książce. Co ciekawe, nie znajdziemy tu nic o jej biseksualności, co stoi w kontrze do faktów podanych w Wikipedii. Po więcej odsyłam do książki. Warto!
Po raz pierwszy zobaczyłam teledysk do piosenki Sinead O'Connor Prince's Nothing Compares, jako gimnazjalistka...oj było to lata temu. I nigdy go nie zapomniałam: to kultowy obraz pięknej dziewczyny z ogoloną głową, potężnym głosem, intensywnie wpatrującej się w widza, z dwiema samotnymi łzami spływającymi po policzkach. Czasem do niego wracam. Dwadzieścia parę lat potem uznałam, że ten pamiętnik, te wspomnienia piosenkarki są doskonałą okazją, żeby wreszcie zagłębić się w dyskografię, a dodatkowo dowiedzieć się więcej o intrygującej artystce, która była w najlepszym razie niezrozumiana, a w najgorszym oczerniana przez media, bo jej kłopotów ze zdrowiem psychicznym nikt nie brał na poważnie. To szczere do bólu wspomnienia z okresu dzieciństwa, młodości, kariery, poruszające kwestię toksyczności rodzica i wpływ tego faktu na jej przyszłość. Czyta się z zapartym tchem, a towarzyszą temu różnorakie emocje: od łez, po śmiech, rozczarowanie, smutek i pytanie: ,,jak gwiazda takiego formatu, może się tak bardzo stoczyć''? Po lekturze czuję się, jakbym właśnie spędziła idealny czas z niesamowicie interesującą i żałośnie niedocenianą kobietą. Cudowna dusza z trudnym życiorysem. Komu polecam? Każdy wielbiciel wyciągnie z lektury dużo intymnych zwierzeń, pozna Sinead z każdej strony. Zalecam też fanom biografii, pamiętników. Ponadto okładka jest jedną z najpiękniejszych, jakie kiedykolwiek widziałam. W środku nieco zdjęć, które dopełniają całości. Moja ocena 10 na 10.
Solidna dawka najistotniejszych historii z życia O'Connor w jednym miejscu. Zagorzali wielbiciele pewnie element z nich pamiętają z wywiadów, lecz są tu również fakty-perełki, o których nikt wcześniej nie słyszał. Idealna książka ebook dla wszystkich, którzy chcą poznać biografię piosenkarki i jej punkt widzenia. Spoglądając na to jak idealnie posługuje się słowem pisanym, myslę, że spokojnie można liczyć na kolejne publikacje w przyszłości. Akurat ja dorwałem wydanie w twardej oprawie. W środku poza wspomnieniami liczne fotografie i ogóle estetycznie wydana rzecz, więc jeśli ktoś planuje na prezent, to jak najbardziej zalecam.
Jak zobaczyłam tę książkę od razu wiedziałam, że muszę ją mieć. Sinead O'Connor to niewątpliwie postać kontrowersyjna - specyficzny jak na tamte lata wygląd a także wychodzące poza granice normy zachowanie. Bardzo lubię poznawać historię gwiazd - historię o których nie mamy pojęcia. Lektura cudownie wydana, a co najistotniejsze idealnie napisana. Polecam.
Mocno emocjonalna książka, napisana łatwo z serca, głowy i języka. Czytając ją raz mi smutno, raz się śmieję. Sinead nie przebiera w słowach przedstawia własne życie takim jakie było mocno akcentując wydarzenia. Wyjątkowo interesująca postać i historia z jej życia prywatnego i zawodowego.
Bardzo wciągająca, zabawna, chwilami bardzo smutna. Samo życie, które nie traktowało Sinead z delikatnością. Autorka opowiada o wszystkim we właściwy sobie sposób, jest mnóstwo zaskoczeń. Okładka książki jest miła w dotyku, chce się ją dotykać i czytać. Zalecam
Jak tylko zobaczyłam tę książkę, to wiedziałam, że muszę ją mieć. mądrze napisana, u czytelnika wywołuje całe spektrum emocji, od smiechu, przez wzruszenie. Jedna z lepszych biografii jakie miałam okazję czytać w tym roku.
Po przeczytaniu książki zakochałem się w Sinead ponownie. Jeszcze większy podziw dla jej siły i odwagi. Dużo wzruszeń przeplatane salwami śmiechu. Zdecydowanie wielki niedosyt, czekam na kontynuację...
Super zakup!
SUPER !!!
Suuuper