Czytaj więcej:
Wileńszczyzna w miniony czas okładka

Średnia Ocena:Wileńszczyzna w miniony czas

Życie dwóch rodzin, żyjących na Wileńszczyźnie od pokoleń, zostaje zakłócone przez olbrzymią politykę. Lata okupacji, a po wojnie przemiana granic Polski i repatriacje, oddziałują bezpośrednio na ich losy. Zdarzenia zabawne przeplatają się z dramatycznymi, ludzie wpadają w wiry historii, zakochanym nie sprzyja czas, rodziny się rozdzielają, o narodowości decyduje wola urzędnika… Opowiadania obejmują okres drugiej wojny światowej i czasy powojenne, do początku lat siedemdziesiątych. Starsi czytelnicy wrócą pamięcią do swoich przeżyć, młodsi poznają element naszej historii, widzianej oczami zwykłych ludzi. Ta historia dalej się toczy...

Szczegóły
Tytuł Wileńszczyzna w miniony czas
Autor: Brałkowski Zdzisław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wileńszczyzna w miniony czas pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wileńszczyzna w miniony czas Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wileńszczyzna w miniony czas PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Recenzent

  Katarzyna Krawczyk “Wileńszczyzna w miniony czas”, prócz samej historii rodziny Brałkowskich nasuwa również refleksję, jak nierzadko nie doceniamy dziejów swojej rodziny. Przeszłość w ustach naszych babć, dziadków, ciotek i wujków z innych miejsc Polski może być wyjątkowo inspirująca, a nawet dająca nam odpowiedzi co do zachowania w dzisiejszym świecie. Warto się ponad tym zastanowić. Zdzisław Brałkowski, zrobił to i spisał na nowo niezwykłą historię własnej rodziny, którą czyta się jednym tchem. http://dlalejdis.pl/artykuly/wilenszczyzna_w_miniony_czas_recenzja

 • Recenzent

  Waldek Grzyb Bardzo sympatyczna opowieść regionalna i indywidualna historia. Historia pokazana tylko w odniesieniu do losów dwóch rodzin, mieszkających przed wojną na Wileńszczyźnie. Obraz tej dawnej Polski i tej powojennej ze znamieniem komunizmu a w tym wszystkim miłość, przyjaźń, waśnie i normalne rodzinne wydarzenia z codzienności. Ponad tym wszystkim zaś horror wielkiej historii i polityki, dużych zbrodniarzy i krzywdzicieli zwykłych, spokojnych ludzi.

 • Recenzent

  Książka ebook autorstwa Zdzisława Brałkowskiego nie jest zwykłą książką eseistyczna. Można ją raczej nazwać kulturową historią, opowieścią o losach zwykłej, polskiej rodziny, która wskutek różnorakich splotów losów żyje na Wileńszczyźnie. Przypomina o świecie, który przeminął, lecz który wart jest przypomnienia. Opowiadanie o ludziach dawnej Wileńszczyzny, mieszkańcach powiatu Oszmiańskiego. Centralną postacią jest Jan Brałkowski i jego rodzina. W okolicznych wsiach i przysiółkach nie brakowało krewnych wywodzących się z tej rodziny. Dlatego również miejscowi nazywali cały rejon od zawsze „Brałkowszczyzną”. Historia rodziny Brałkowskich wywołuje w czytelniku wachlarz różnych emocji. Przeżywamy wraz z bohaterami rozterki, rozczarowania, złość, smutek, lecz także radość ze spotkania po latach. Towarzyszymy im na polu walki, jak i w życiu codziennym. Bolesny i bardzo kluczowy element historii naszego narodu. W istocie zaś tak mało słynny powojennemu pokoleniu, został bardzo nieźle wpleciony w dzieje normalnej rodziny. Książka ebook ta to bezcenne źródło informacji i zdarzeń widzianych oczyma konkretnego człowieka. Wzruszająca i pouczająca historia siły więzi rodzinnych i miłości.

 • Waldeck

  Wileńszczyzna w miniony czas to opowiadanie historyczna lecz mówiąca o pojedynczych ludziach. Książka ebook opowiada o dwóch rodzinach wywodzących się przedwojennej, polskiej Wileńszczyzny. Śledzimy dzieje tych rodzin w okresie strasznej wojny i po jej zakończeniu. Rodziny te trafiają do nowej Polski, zmuszone do porzucenia swej małej ojczyzny, zgodnie ze zmianami granic Polski. Dzieje są bardzo dramatyczne, jak to wynika z historii całej Polski w tych latach. Jest tu miłość, przyjaźń, cierpienie, strach i śmierć. Wszystko to czyni tę pozycję atrakcyjną dramatycznie a przy tym jest prawdziwe. To na prawdę wszystko się wydarzyło. Książka ebook może być interesująca nie tylko dla Polaków z kresów północno wschodnich lecz dla każdego miłośnika literatury faktu i historycznej.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!