Czytaj więcej:
Tylko w mojej głowie okładka

Średnia Ocena:Tylko w mojej głowie

Jedenastoletnia Melody ma fotograficzną pamięć. Jej głowa jest jak kamera, która zawsze nagrywa. I nie ma funkcji kasowania. Jest najinteligentniejszym dzieckiem w szkole - tyle, że nikt o tym nie wie. Gdyby potrafiła mówić, mogłaby opowiedzieć ludziom, jak dużo rozumie. Lecz ona nie potrafi mówić. Nie potrafi chodzić. Nie potrafi pisać. W końcu pojawił się ktoś, kto umożliwił Melody komunikowanie się z otoczeniem. Jednak nikt - poza jej rodzicami - nie był gotów na to co miała do powiedzenia. "Tylko w mojej głowie" to cudowna opowiadanie o odkrywaniu innych perspektyw widzenia świata. O zrozumieniu. O wykluczeniu. O miłości. Książka Sharon M. Draper przez dwa lata utrzymywała się na liście bestsellerów New York Times. "Historia Melody uderzyła we mnie tym mocniej, że w moim otoczeniu znajduje się osoba z porażeniem mózgowym. I szczerze Wam powiem, że jest fantastycznym człowiekiem- pogodnym, otwartym, bystrym. Niczego jej nie brakuje, choć choroba pozostawiła jej drobne zmiany fizyczne. Tylko czy to ważne? Można by powiedzieć, że to tylko książka. Lecz jak bardzo szczera i prawdziwa! Jak mocno przepełniona emocjami! Jak podobna do prawdziwego życia!"Ruda recenzuje "Bardzo zalecam Wam tę książkę! Każdy powinien ją przeczytać, ponieważ jest naprawdę cudowna (brak mi słów, by określić ją inaczej)."Sia - Pomiędzy brzegami "Niezwykła opowiadanie pozwoli nie tylko lepiej zrozumieć niepełnosprawnych, lecz i inaczej spojrzeć na swoje słabości a także poszukać dróg ich pokonania. Myślę, że obowiązkowo powinni po nią sięgnąć wszyscy rodzice dzieci niepełnosprawnych, ich opiekunowie, nauczyciele. Lektura będzie idealnym materiałem na lekcje etyki na wszystkich poziomach kształcenia."Anna Sikorska

Szczegóły
Tytuł Tylko w mojej głowie
Autor: Draper M. Sharon
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Linia
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Tylko w mojej głowie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Tylko w mojej głowie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Tylko w mojej głowie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • SzkolnyKlubRecenzent

    Melody ma 11 lat, jest inteligentna, wrażliwa, spostrzegawcza, ma poczucie humoru. Niestety nikt o tym nie wie, ponieważ jest uwięziona we swóim ciele, które jej nie słucha. Nie może zwyczajnie się poruszać ani mówić, nie może samodzielnie jeść ani iść do toalety. Może z siebie wydawać tylko pomruki i wrzaski, gdyby nie pasy nie potrafiłaby utrzymać ciała w pionowej pozycji. Ma porażenie mózgowe i kontakt z otoczeniem ma bardzo utrudniony. Ludzie widzą jej kalekie ciało i na jego podstawie wyciągają wnioski co do stanu jej umysłu. Historię Melody poznajemy z jej punktu widzenia i jest ona bardzo poruszająca. Książkę czyta się jednym tchem, chwyta za serce i nie pozwala przejść obojętnienie. Obserwujemy naszą bohaterkę w domu, gdzie ma kochającą, opiekuńczą rodzinę i znajomych, lecz nawet oni mają czasem kłopot ze zrozumieniem tego, co chce im przekazać dziewczyna. Obserwujemy również Melody w szkole, gdzie uczy się, a raczej przebywa z innymi niepełnosprawnymi dziećmi, które tak jak ona, pomimo że mają już po kilkanaście lat, traktowane są stale jak małe dzieci. Na szczęście szkoła wprowadza program integracyjny, Melody ma w końcu swoją opiekunkę, która pomaga jej się poruszać i porozumieć z otoczeniem. Dzieci niepełnosprawne coraz częściej spotykają się na prawdziwych lekcjach ze zdrowymi rówieśnikami. Czy Melody znajdzie sposób na dotarcie do „normalnych” dzieci, czy poznają się one i nauczyciele na niej i jej inteligencji, czy nauczą się od niej empatii i zrozumienia, czy zaakceptują ją taką, jaka jest? „Tylko w mojej głowie" Sharon M. Draper porusza dużo zagadnień związanych z życiem i funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych, chorych w naszym społeczeństwie. Czy potrafimy dostrzec ich potencjał? Czy zdajemy sobie sprawę, jakie mamy szczęście, że możemy się zwyczajnie poruszać, komunikować z otoczeniem? Widzimy tutaj, jak ważni są dobrzy nauczyciele, opiekunowie. Ile zależy od nas samych, czy będziemy umieć otworzyć się na takie osoby. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z historią Melody, która uczy nas wrażliwości i miłości do drugiego człowieka. MJ źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl

  • adata

    Pierwsze zdanie, jakie nasuwa mi się po przeczytaniu książki „Tylko w mojej głowie” brzmi, że tak właśnie wyobrażam sobie powieści dla młodzieży na miarę XXI w. Z wielu powodów jestem ogromnie poruszona historią jedenastoletniej dziewczynki, u której zdiagnozowano czterokończynową postać Dziecięcego Porażenia Mózgowego. Melody nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, potrzebuje opieki we wszystkich czynnościach samoobsługowych. Dziewczynka też nie mówi. Uwięziona w swoim ciele pragnie porozumieć się z najbliższymi, ze światem. W własnej głowie mieści własny, prywatny wszechświat zbudowany ze słów, kolorów i znaczeń. Przestrzeń, którą bardzo ciężko jest jej wyrazić, a która w pełni na to zasługuje... Bardzo się cieszę, że powstała ta książka, że spośród wielu innych trafiła w moje ręce. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!