Czytaj więcej:
Trzeba się bić. Opowieść biograficzna okładka

Średnia Ocena:Trzeba się bić. Opowieść biograficzna

Po raz pierwszy Leszek Balcerowicz opowiada o swoim życiu. O dzieciństwie, kiedy bójki z chłopakami uczyły go twardości, o sporcie, który budował cechy zwycięzcy, o kulisach wprowadzania planu Balcerowicza, o własnych niepokojach i emocjach. To opowiadanie o tym, jaki jest człowiek, który wprowadził w Polsce kapitalizm i stale bije się o to, aby Polska dogoniła Zachód.

Szczegóły
Tytuł Trzeba się bić. Opowieść biograficzna
Autor: Balcerowicz Leszek, Stremecka Marta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czerwone i Czarne
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Trzeba się bić. Opowieść biograficzna pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Trzeba się bić. Opowieść biograficzna Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Trzeba się bić. Opowieść biograficzna PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • mariusz84

  Ciężko traktować na poważnie marksistowskiego doktrynera z Instytutu Marksizmu i Leninizmu Aarona Bucholtza, ponieważ tak naprawdę nazywa się ten człowiek a nie żaden Balcerowicz. Nie było też żadnego planu Balcerowicza, był tylko plan przejęcia Polski przez oprawców ekonomicznych Sorosa i Sachsa. Sorosa zresztą Komoruski odznaczył orderem, a ten człowiek jest szukany w wielu państwach listami gończymi za szkodliwą ingerencję w wewnętrzne sprawy tych krajów. W sprawy Polski ingeruje do dzisiaj (finansowanie KOD, Agory=GW). Teraz ten sprzedawczyk dorabia ideologię i jeszcze usiłuje na tym zarobić, dziwić się tylko można naiwniakom, którzy za to płacą, aby czytać te bzdury i kłamstwa jak to Bucholtz "ratował" Polskę, podczas gdy sprzedał ją obym za pizze, a Polaków puścił z torbami.

 • mariusz84

  Ciężko traktować na poważnie wymiociony marksistowskiego doktrynera z Instytutu Marksizmu i Leninizmu Aarona Bucholtza, ponieważ tak naprawdę nazywa się ten człowiek a nie żaden Balcerowicz. Nie było też żadnego planu Balcerowicza, był tylko plan przejęcia Polski przez oprawców ekonomicznych Sorosa i Sachsa. Sorosa zresztą Komoruski odznaczył orderem, a ten człowiek jest szukany w wielu państwach listami gończymi za szkodliwą ingerencję w wewnętrzne sprawy tych krajów. W sprawy Polski ingeruje do dzisiaj (finansowanie KOD, Agory=GW). Teraz ten sprzedawczyk dorabia ideologię i jeszcze usiłuje na tym zarobić, dziwić się tylko można naiwniakom, którzy za to płacą, aby czytać te bzdury i kłamstwa jak to Bucholtz "ratował" Polskę, podczas gdy sprzedał ją obym za pizze, a Polaków puścił z torbami.

 • Michał Leoniuk

  Nie spodziewałem się, że biografia Leszka Balcerewicza może być tak interesująca Balcerewicz od młodszych lat był nastawiony na osiąganie wyników i zdobywanie sukcesów. Ze wszystkich sił dążył do tego, żeby odnosić założone cele. To objawiało się m.in. w zwycięstwach na zawodach sportowych czy chociażby studiach. Jego cechy miały przełożenie na politykę. Nie dbał o sondaże wyborcze, był nastawiony na zmiany i wytrwałe do nich dążył. Jego biografia jest przykładem tego, że uporem i konsekwencją swoich czynów można przemienić każdą sytuację, nawet polityczną. Poza tym chłopczykowi o współczesnej polityce i sytuacji gospodarczej trafiona w samo sedno.

 • BEATA DMOWSKA

  Są czasy, w których żyjemy i są ludzie, których mamy możliwość poznania nie z opowieści, anegdot, plotek. Są ludzie, o których następne pokolenia będą uczyły się w szkołach i do nich właśnie należy Leszek Balcerowicz. Jest moda na pisanie biografii i po niektóre z nich warto sięgać. Do takich dobrych, godnych polecenia biografii należy książka ebook Trzeba się bić. Zalecam

 • siemieniec

  bardzo ciekawa, omawia samego profesora lecz i czasy w jakich działał, trudności i postacie jakie musiał pokonać. jest w niej to co profesor zrobił a czego nie zrobił, i co chciał lecz nie zdążył. zgadzam się z jego poglądami w 99.5% ( te 0.5% to jest to co spisał o kobietach samotnie wychowujących dzieci) pozdro. zalecam

 • Jerzy Marek

  Leszek Balcerowicz o sobie. I to na dużo tematów. Praktycznie po raz pierwszy miałem okazję dowiedzieć się tak dużo o tym ekonomiście. Opowiadanie Balcerowicza jest barwna i bardzo szczera, dzięki czemu lepiej poznajemy jego postać a także całe zaplecze przemian ekonomicznych jakie miały miejsce w Polsce.

 • Enicsa

  Mam wrażenie, ze jestem nieliczną osobą z mojego pokolenia, która szanuje pana Balcerowicza jako człowieka i jako ekonomistę. Uważam, że zrobił dużo dobrego dla polskiej gospodarki, co jest niestety bardzo niedocenione. Książka ebook mądra, wyważona i rozsądna - jak na mądrego i rozsądnego człowieka przystało :)

 • CelticTinker

  Zalecam ten tytuł wszystkim zainteresowanym tematem. Myślę, że lepszej książki nie znajdziecie. Osobiście długo ponad kupnem nie musiałem się zastanawiać, bo polityka i politycy mnie interesują. Biografia ciekawa, lekko napisana, że aż miło się czytało. Dużo można się z niej dowiedzieć interesujących rzeczy na temat Pana Balcerowicza.

 • Bitterli

  niestety jestem z pokolenia, które głównie pamięta hasła "Balcerowicz musi odejść"... kiedy je słyszałam nie wiedziałam kim jest owy Balcerowicz i co zrobił że musi odejść. Teraz kilka lat potem wiem już nieco więcej i zdecydowanie podziwiam pana Leszka Balcerowicza. Właśni dlatego kupiłam książkę, sądzę że "trzeba się bić" to doskonały dla niej tytuł. Zdecydowanie zalecam lekturę tej ksiażki.

 • BeataRosa

  Od takiej strony prawdopodobnie Leszka Balcerowicza nie znaliśmy. Ponieważ tak naprawdę wiemy o nim tyle, ile usłyszymy z oficjalnych informacji z programów telewizyjnych. Dlatego tym bardziej byłam interesująca tej opowieści o Leszku Balcerowiczu. Zawsze wydawał mi się ogromnie oficjalny, teraz myślę, że ma przede wszystkim wielkie poczucie humoru.

 • Marta Rex

  Zawsze jest przyjemnie poznać wyjątkowego człowieka. Jednak znacznie milej wiedzieć za jaką sprawę walczy i przyłączyć się do niego. Osobiście wolę prowadzić dyskusję z ekonomicznego punktu widzenia o programie prof. Balcerowicza i dowodzić sceptykom, że to On ma rację. Książka ebook jest dodatkiem do kawy na który niewątpliwie można poświęcić kilka chwil.

 • Ella

  Zalecam nie tylko tym, którzy są zainteresowani polskim życiem politycznym, lecz tym, którzy kochają biografie. Anegdoty, fotografie z prywatnego archiwum, wielka polityka od kuchni. Polecam, połknęłam jednym tchem!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!