Czytaj więcej:
Towarzyszka panienka okładka

Średnia Ocena:Towarzyszka panienka

„Towarzyszka panienka” to pełna autoironii, dowcipna, a momentami bardzo głęboka historia życia Moniki Jaruzelskiej. Jakim ojcem był słynny każdemu Polakowi generał Jaruzelski? Jaką córką była ona sama? Jak wygląda życie u boku sławnego ojca? Okazuje się, że niełatwo jest być córką generała, bez względu na to, czy jest się dzieckiem, nieśmiałą nastolatką czy dojrzałą kobietą. Trudno iść przez życie posiadając tak słynne i budzące kontrowersje nazwisko.  Biografia napisana lekkim piórem, bez zbędnego patosu i podtekstów politycznych. Zamknięte w krótkich rozdziałach luźne wspomnienia układają się w piękną i ciekawą historię życia Moniki Jaruzelskiej a także bliskich jej osób. Całość uzupełniona zdjęciami.

Szczegóły
Tytuł Towarzyszka panienka
Autor: Jaruzelska Monika
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czerwone i Czarne
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Towarzyszka panienka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Towarzyszka panienka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Towarzyszka panienka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • majsterek

  Cudowne wspomnienia, dzieciństwo, wiele cudownych myśli.

 • Maja

  Ksiazka napisana w interesujacy sposob, migawkowych i pomieszanych wspomnien.

 • gosik

  Pierwsza element trylogii o życiu Moniki Jaruzelskiej. I wbrew tytułowi: TO NIE JEST KSIĄŻKA O ZABARWIENIU POLITYCZNYM !!! Podkreślam to, gdyż nazwisko autorki zwykle samo nasuwa skojarzenia. W tej książce pdf nie ma 'Generała', 'Generałowej' i 'Generałówny'. Jest za to Ojciec, Matka i Córka. To opowiadanie o tym, co daje, a co zabiera życie w cieniu ojca - kontrowersyjnego polityka i jego otoczenia. Czy to życie wyjątkowe, czy 'normalne'. Bardzo nieźle się czyta, tym bardziej, że są tu także wzmianki o wielu słynnych postaciach, nie tylko z kręgów politycznych...

 • Ewa/ Domowabogini.pl

  Książka ebook ta pisana jest w formie migawkowych wspomnień. To mój ulubiony sposób, który sama praktykuje tutaj, może dlatego było mi tak miło chłonąć treść. Autorka książkę rozpoczyna od wspomnień z dzieciństwa, poprzez dorastanie, wspominki o różnorakich słynnych jej i nam postaciach polityki i życia publicznego, podróże dyplomatyczne z Ojcem, delikatnie zaznacza rys własnego życia zawodowego, niemal zupełnie pomijając watek osobisty lat współczesnych.Mimo wszystko jednak dowiemy się w trakcie lektury paru faktów nie słynnych wcześniej (ja się dowiedziałam), pochłoniemy atmosferę Polski lat dzieciństwa (jeżeli taka była naszym udziałem) i na pewno delikatnie zbliżymy się do zrozumienia, kim i dlaczego, jest jaka jest, córka TEGO Wojciecha Jaruzelskiego… W każdym razie na tyle, na ile nam pozwala autorka.Bardzo podobają mi się dwie myśli, które rzuca pod koniec książki, a które są zbliżone do mojego odbioru rzeczywistości.Pierwszy:„(…) SAMOTNOŚĆ. Samotność jest dla mnie czymś regenerującym, taka terapia na wszystko. Kiedy mam stres, jest mi źle- muszę pobyć sama. A kiedy jest mi dobrze, rozkoszuje się samotnością. Teraz to Niemal niemożliwe. na szczęście Gucio jest dzieckiem, które potrafi się sobą zająć. Na pewno nie mogę czytać przy nim Dostojewskiego, lecz mogę przejrzeć gazety. Gucio przemienił moje życie(…)”I drugi:(…) CIERPIENIE. Z irytacja czytam w celebryckich wywiadach zbanalizowany cytat z Nietzschego: „Co cie nie zabije, to cię wzmocni”. Uważam, że jest wręcz przeciwnie. To dobre doświadczenia dają nam siłę, pewność siebie i optymizm. Rozpacz ogranicza, wywołuje rysy, które wpisują się na twardy dysk naszej osobowości. I gdzieś tam pozostają, mniej albo bardziej ukryte. gdyby miały wzmacniać, to największymi herosami winni być ludzie po Auschwitz. A nie są…”Mądre słowa.Książkę oceniam jako miłą lekturę. Bezstresową, szybką do pochłonięcia (może zasługa jest tu również fakt, ze lubię książki biograficzne). Strony nie są ciasno zadrukowane a niektóre wolne myśli, choć nie zabierają nawet połowy strony, po zakończeniu wątku, pozwalają pozostać, wolnej od druku, drugiej połowie strony.W efekcie, bardzo polecam.

 • Krzysztofa Kołodziejczak

  Książka ebook ciekawa. Opisująca czasy mojego dzieciństwa dzięki czemu zachęciła mnie do pogłębienia wiedzy z historii. Czyta się ją z dużym zainteresowaniem. Zalecam w 100% i jestem pewna, że nikt nie poczuje się zawiedziony, bo można w niej znaleźć kilka niezłych życiowych rad.

 • kropka75

  Książkę polecam. Idealnie się ją czyta. Wchodzi po prostu sama. Mija parędziesiąt minut i człowiek zastanawia się czemu już się skończyła. Chce więcej.Ja chciałam.I bardzo ucieszyłam się widząc na półce w księgarni element kolejną. Interesująca jestem kto ocenił tę książkę na 1 gwiazdkę i gdzie są argumenty?Jak uważam są to ludzie mający blade pojęcie o tamtych czasach, lub tacy zupełnie zaślepieni zawiścią do człowieka, którego nie znali i o którym wiedzą NIC. A swą niechęć przerzucili na córkę generała. Żałosne. Książka ebook jest dobra. I naprawdę warta przeczytania.

 • Patrycja

  Byłam bardzo interesująca tej książki ponieważ jestem dzieckiem komuny, niemniej jednak zawsze szanowałam gen. Jaruzelskiego, byłam interesująca jakie dzieciństwo (porównując z moim) miała jego córka i jakim jest człowiekiem. Książkę dynamicznie się czyta jest ciekawie napisana, odkrywa/ uczłowiecza generała i jego rodzinę, perspektywa dzidziusia ma tę przewagę, że nazbyt nie zagłębia się w kłopoty ówczesnych czasów, a to plus. Zalecam

 • ka102ha

  Książka ebook napisana z perspektywy dziecka, młodej osoby i dorosłej kobiety. Trudne czasy historii widziane oczyma dorastającej dziewczyny. Zalecam w 100 % przeczytałam z przyjemnością

 • Linsdal

  Bardzo szkoda, że stale i stale Pani Monika oceniana jest przez pryzmat własnego ojca. Jest bardzo dobrą pisarką, mądrą i rozsądną kobietą, która nigdy nie odcieła się od rodziny, lecz również nie powinna być rozliczana za czyny ojca. "Towarzyszka..." to pełna autoironii książka ebook o życiu, młodości i dorastaniu w cieniu ojca. Doskonała książka. Zalecam wszystkim!

 • Jola Junkiert

  Przeczytałam i mam mieszane uczucia, czegoś mi brakuje, iwcale nie "news'ów" spod kołdry, lecz mam jakiś niedosyt....

 • Tomasz Perschke

  Wsppaniala, lekko napisana ksiazka. Miło sie czyta, szybko. Szkoda, ze taka krotka ponieważ chcialbym czytac dalej......Pewnie jeszcze wroce do lektury Pani Moniki J. ;) Zalecam innym!

 • ania

  Przeczytałam przez jeden wieczór pierwszą element biografii pani Moniki a teraz jestem w trakcie czytania " Rodziny". Obie książki bardzo przypadły mi do gustu. Pani Monika ma lekkie pióro i bardzo fajne poczucie humoru. Nie wiem kiedy moja książka ebook do mnie wróci bo w kolejce na jej przeczytanie z tego co wiem czeka jeszcze 3 moich kolegów :). To o czymś świadczy. Zalecam .

 • alicjaszczepanik

  Tą wyjątkową książkę powinni przeczytać wszyscy, zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy W. Jaruzelskiego, ponieważ można powiedzieć, że jest ona poza politycznymi podziałami. To opowiadanie zwyczajna i zwyczajna, taka jak zdaje się również być sama pani Monika. Nie ulega wątpliwości, że emocje i kontrowersje zawsze będą, lecz pomijając to, to bardzo ciekawa książka.

 • shitar

  Nie czytałem tej książki tylko kupiłem ją na prezent, ponieważ dużo dobrego o niej słyszałem. Jak się okazało biografia ta była strzałem w dziesiątkę. Po przeczytaniu dostałem od znajomej esemesa, że dawno nie czytała tak nieźle napisanej biografii z poczuciem humoru. Zatem jeśli szukasz dobrego prezentu to właśnie znalazłeś.

 • Dorat

  Jest to o tyle interesująca biografia, że omawia życie córki generała Jaruzelskiego, a nie jego samego. Jeśli zdecydujesz się na nią, a uważam, że warto odnajdziesz w niej dużo ciepłych a czasem wręcz zabawnych opisów z życia Moniki Jaruzelskiej. Dodatkowym atutem tej biografii jest znaczna ilość zdjęć. Polecam.

 • Ekspert Empiku

  "Towarzyszka Panienka" to książka ebook napisana lekkim i barwnym językiem. Epizody w postaci felietonów a także zamieszczone zdjęcia dokumentujące historię rodziny Jaruzelskich sprzyjają łatwości odbioru tej autobiografii. Autorka, Monika Jaruzelska, jawi się w niej jako dziewczyna sukcesu, kochająca ludzi i życie, która humorystycznie, lecz zarazem bardzo osobiście opowiada o swoim życiu. Pokazuje, że w państwie przepełnionym nienawiścią i zawiścią można być zwyczajnym człowiekiem, nawet gdy jest się córką "tego" generała. Tomasz Rędzia, empik Warszawa

 • jaak

  Z Gucia-Moniki wyrósł idealny człowiek, dziewczyna sukcesu, kochająca życie i ludzi. Taki obraz Moniki Jaruzelskiej został ukazany w tej dowcipnej i zawierającej dużo trafnych i interesujących spostrzeżeń biografii. Czy Pani Monika Jaruzelska jest taka na prawdę w swoim życiu? Myślę, że tak. Zalecam przeczytanie tej książki.

 • Mati

  Przyjemna lektura na jesienną słotę, zwłaszcza dla ludzi, którzy cokolwiek z czasów opisanych przez M.Jaruzelską pamiętają:) Cieszę się, że książka ebook nie jest przegadana – jest wręcz odwrotnie – jest krótko i węzłowato, lecz przy tym bardzo dowcipnie. Całość jest wzbogacona o prywatne fotografie – naprawdę warto przeczytać!

 • Atomówka

  Czekalam na tę książke i nie zawiodłam się! Przeczytałam błyskawicznie i z olbrzymią przyjemności. Jest ciekawa, pełna autoironii, napisana piękną polszczyzną! Po lekturze naprawdę jeszcze większy szacunek dla Pani Moniki Jaruzelskiej - interesująca osoba, fantastyczne historie, wielka klasa w wypowiedziach. Zalecam

 • Zuza44

  Na szczęście nie jest to książka ebook o generale Jaruzelskim, którego jedni podziwiają inni nienawidzą. „Towarzyszka panienka” to wspomnienia córki generała- Moniki. Pisane lekkim piórem epizody czyta się bardzo przyjemnie. Wspomnienia są pozbawione żalu, politycznych odniesień i oceny obecnej sytuacji wokół ojca. Autorka chce pokazać czytelnikowi, że nazwisko Jaruzelski nie musi się kojarzyć tylko ze stanem wojennym. Miłym i ciekawym akcentem są zawarte w książce pdf fotografie z życia Moniki Jaruzelskiej. Zalecam tę lekturę, osobą które nie oceniają książki tylko po okładce, a w tym wypadku po nazwisku.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!