Czytaj więcej:
Sztuka sięgania gwiazd okładka

Średnia Ocena:Sztuka sięgania gwiazd

Potrzebujesz jednej małej chwili bez strachu. To wówczas robi się najbardziej niesamowite rzeczy. Rozpaczliwy haust powietrza, Sole traci grunt pod nogami i… leci. Skok ze spadochronem to pierwsza pozycja na jej liście. Delikatna i wrażliwsza od innych Sole unika w życiu wszelkich niebezpieczeństw. Tak bardzo boi się lecieć samolotem, że nie przyjmuje zaproszenia do Paryża od własnej jedynej przyjaciółki Stelli. Niespodziewanie przychodzi cios. Stella ginie w tragicznych okolicznościach, a Sole ze łzami w oczach czyta jej ostatni list: „Musisz wybiec życiu naprzeciw! Zdziwisz się, co jesteś w stanie zrobić! Żyj, póki jesteś żywa!”. Postanawia zrobić listę stu rzeczy, których najbardziej się boi, lecz których od zawsze pragnie. Czuje, że musi spróbować żyć tak jak Stella – z uśmiechem na ustach i otwartym sercem. Czy Sole będzie umiała żyć pełną piersią? I czy odważy się na miłość, której boi się bardziej niż skoku na bungee? Przeczytaj, zrób swoją listę i zacznij żyć dzielnie każdego dnia! Chiara Parenti, nazywana włoską Jojo Moyes, od dzidziusia obawiała się wszystkiego: pająków, ciemności, mówienia tego, co myśli. Jej powieść, niczym najbardziej inspirujący poradnik, dała siłę tysiącom czytelniczek. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Sztuka sięgania gwiazd
Autor: Parenti Chiara
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2020

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Sztuka sięgania gwiazd pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Sztuka sięgania gwiazd Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Sztuka sięgania gwiazd PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • ewa1may /EwaCzyta/

  Kiedy zaczynałam czytać tę książkę #sztukasięganiagwiazd #chiaraparenti bałam się.... Bałam się, że mnie rozczaruje, że będzie nijaka, egzaltowana i infantylna... Bałam się niepotrzebnie, ponieważ jak powiedział F.D. Roosevelt "jedyne, czego powinniśmy się bać, to sam strach". A po co to piszę - ponieważ jest to opowieść o strachu, o pokonywaniu własnych lęków, jest to również opowieść o mocy przyjaźni, która jest silniejsza od śmierci, o poszukiwaniu swojej drogi i o sile, którą trzeba odnaleźć właśnie w sobie.... Sole /z włoskiego słońce/ i Stella /gwiazda/ mieszkają w małym, urokliwym, nadmorskim, włoskim miasteczku i przyjaźnią się od dzieciństwa. Co może wyniknąć ze spotkania dwóch "gwiazd", co się stanie kiedy jedna z nich nagle zgaśnie? Marię Sole i Stellę poznajemy w momencie, kiedy są już dorosłe. Mają po dwadzieścia parę lat i każda żyje po swojemu. Sole pracuje w markecie, nie idzie na studia, jest ograniczona przez własne lęki, a boi się praktycznie wszystkiego. Jest również niepoprawną romantyczką, która 26 razy czytała Dumę i uprzedzenie i jest platonicznie zakochana w bracie przyjaciółki/uosabiającym powieściowego pana Darcy'ego/. Natomiast Stella jest jej całkowitym przeciwieństwem. Żyje pełnią życia. Jest zawsze roześmiana, głośna i wyzwolona. Od jakiegoś czasu mieszka w Paryżu z niedawno poznanym chłopakiem. Kiedy Stella ginie w dramatycznych okolicznościach, Sole jest zdruzgotana. Zwłaszcza, że niedawno kobiety bardzo się pokłóciły.... Wkrótce okazuje się, że Stella zostawiła przyjaciółce list. Od tego momentu Sole postanawia przemienić własne życie i pokonać strach, po prostu robiąc wszystko to, czego się boi... Przy okazji poznaje wielu interesujących ludzi i odkrywa nowe uczucia... I właśnie taka powinna być interesująca powieść, chwilami smutna, chwytająca za serce, momentami zabawna, momentami pouczająca, a przede wszystkim klimatyczna i pełna emocji. Czytajcie, poczujecie smaki dań z nadmorskiej knajpki, poczujecie wiatr we włosach i smak morskiej bryzy, poczujecie euforię jaką czuje ktoś, kto robi coś wyjątkowego... @wydawnictwoznakpl

 • wybitna.marzycielka

  Z początkiem czytania trochę się ciągnęła, lecz jak juz znalazłam trochę wiecej czasu to przeczytałam juz do końca! Nie mogłam się oderwać. Zainspirowała mnie opowiadanie o Sole i o jej historia przyjaźni. Rzadko w życiu spotyka się taką więź łącząca dwoje ludzi, zwłaszcza przyjaciółki. Razem z nią przeżywałam całą jej emocjonalną przemianę. Jedyne co mnie irytowało to ciągle przywiązanie głównej bohaterki do Massima. Dobrze, że sie w koncu opamiętała i zrozumiała. Chociaż w epilogu przeżyłam zawał (bohaterka umie dbać żeby przy książce pdf nie zasnąć 😂) Trafilam na dobrą książkę w dobrym czasie, właśnie taką chciałam teraz przeczytać, spokojną, reflejsyjną obyczajówkę. Napisano, że Chiara Parenti jest włoską Jojo Moyes, hmm.... powiem Wam, że w każdej plotce jest ziarno prawdy😂 myślę, że mają podobny styl pisania. 🌟🌟🌟🌟,5/5

 • kate_in_bookland

  "Sztuka sięgania gwiazd" to książka, która ma w sobie ogromne pokłady ciepła i nadziei. Chiara Parenti stworzyła wzruszającą historię żałoby po stracie ukochanej osoby połączoną z wyboistą drogą do odkrywania siebie i własnego miejsca w świecie. To emocjonalny rollercoaster bólu, żalu, lęku, rozczarowań, nadziei, szczęścia i miłości. Tak dużo różnorakich uczuć towarzyszyło mi podczas lektury. "Sztuka sięgania gwiazd" jest jedną z tych książek, które świecą wewnętrznym światłem a także pozostawiają czytelnika z uśmiechem na twarzy, mokrymi oczami i ciepłem w sercu. To słodko-gorzka opowiadanie o kruchości istnienia, delektowaniu się każdą chwilą i czerpaniu z życia pełnymi garściami tak, by nie marnować ani sekundy. O pokonywaniu słabości a także dzielnym sięganiu po marzenia. Przeczytałam jednym tchem i idealnie spędziłam czas. Bardzo inspirująca książka, cudownie napisana i doskonała na trudne chwile. Serdecznie polecam.

 • aaniaa1912

  Ostatnio, odkryłam, że lubię literaturę skandynawską. Coś w niej jest takiego, że przez długi czas nie mogę o niej zapomnieć. Myśląc o tym odkryciu postanowiłam, że dam szansę autorom z innych państw, po których książki rzadko sięgam. Gdy myślę o literaturze włoskiej to do głowy przychodzi mi tylko jeden autor, którego książki czytałam. Bardzo podobała mi się jego twórczość, ale od paru lat nic nowego spod jego pióra nie ukazało się na polskim rynku. Trudno mi nawet wymienić innych włoskich autorów. Gdy tylko zobaczyłam książkę Chiary Parenti, to od razu pomyślałam, że to jest książka, z którą muszę się zapoznać. Jaka to była interesująca podróż. Już od pierwszych stron książki „Sztuka sięgania gwiazd" polubiłam styl autorki. Sprawiał, że bez problemu odrywałam się od rzeczywistości i przenosiłam się do świata Sole i nie chciałam z niego wychodzić. Ta książka ebook potrafi sprawić, że zapomina się, że właśnie leżysz pod ciepłym kocykiem, wydaje Ci się, że jesteś we Włoszech obok Sole i obserwujesz jej życie, jak ktoś z otoczenia, kto ją bardzo nieźle zna. Podziwiasz ją za to, jakie postawiła sobie wyzwanie i zaczynasz się zastanawiać ponad swóim życiem i czy nie postawić sobie jakiegoś wyzwania, żeby poczuć się chociaż trochę jak główna bohaterka książki. Jestem pewna, że książka ebook „Sztuka sięgania gwiazd" zostanie w mojej pamięci na długo. Mam również wrażenie, że będzie jedną z nielicznych pozycji do których w przyszłości wrócę, żeby przypomnieć sobie historię, jak i te wszystkie własne uczucia, które towarzyszyły mi podczas czytania. Moim zdaniem „Sztuka sięgania gwiazd" to bardzo niezła książka, która niesie przesłanie o pokonywaniu strachu i własnych ograniczeń. Polecam!

 • Joanna W.

  Już pierwsze słowa z okładki sprawiły, że poczułam sympatię do tej książki, jeśli w ogóle można ją poczuć do książki. "Potrzebujesz jednej małej chwili bez strachu. To wówczas robi się najbardziej niesamowite rzeczy". Brzmi banalnie? Może i tak, może dużo razy myśleliśmy sobie, że pewne frazesy zawarte w powieściach, a nawet ebookach psychologicznych są tylko oklepanymi formułkami, których i tak nie da się zastosować w życiu. Ponieważ ono po prostu takie jest i nie ma co się z nim zmagać. Ja również należę czasami do tego typu osób i nie wierzę, że rady są remedium na wszystko. A co jeśli mój sceptycyzm został wystawiony na próbę? Co jeśli coś do mnie dotarło, choć zupełnie się tego nie spodziewałam, ponieważ zostało mi podane "na tacy" pod przykrywką książki obyczajowej? Powiem tak - jestem absolutnie zachwycona i zauroczona tą książką! To doskonała oferta na pokrzepienie serc, powieść, która wnosi w nasze życie nadzieję. Która tak normalnie sprawia, że zaczynamy wierzyć, że można tak dużo przemienić wokół siebie, starczy tylko przestać się bać. Że można poczuć się tak, jakbyśmy sięgali gwiazd, starczy tylko przeciwstawić się swoim obawom i spróbować przezwyciężyć lęki. I ja uwierzyłam. Płakałam, śmiałam się, zatrzymywałam się na chwilę i próbowałam po swojemu przepracować tę z pozoru normalną książkę. Po jej lekturze czuję się uskrzydlona. Nie wiem jeszcze kiedy będzie właściwy moment, żeby wcielać zmianę siebie samej w życie, lecz mam motywację, żeby to zrobić! I wiecie co? Nawet teraz, kiedy piszę tę opinię, uśmiecham się do siebie. Cały czas mam przed oczami tę historię, która własną prostotą i wewnętrznym ciepłem odnalazła drogę wprost do mojego serca. Podsumowując: Myślę, że książka ebook Chiary Parenti to pozycja, którą każdy powinien mieć na własne półce i sięgać po nią w chwili zwątpienia. Zwątpienia w samego siebie i otaczający nas świat. Wzruszająca, pełna ciepła i pozytywnych myśli, piękna opowiadanie o oswajaniu strachu. O przyjaźni, miłości i wierze w to, że można sięgnąć gwiazd, starczy tylko uwierzyć. Bardzo polecam!

 • Ewelina Lebida

  Fantastyczna, dająca do myślenia, podnosząca na duchu, wspierająca, rozpościerająca skrzydła :) Polecam!

 • Monika Ambroziak

  Ta książka ebook to balsam dla duszy. Bałam się, że może będzie infantylna, banalna, nijaka...a okazała się być cudowna. Ciepła, mądra, dająca nadzieję. Taki pozytywny oddech szczególnie niezbędny w momencie kiedy mamy gorsze chwile. Myślę, że nie znajdzie się osoba która nie kibicowalaby głównej bohaterce Sole. Kobiecie mężnie zmagającej się z swoimi lękami. Któż z nas nie ma własnych swoich strachów? Myślę, że większość. A kto odważył by się zmierzyć z swoimi lękami?... to wcale nie jest takie proste, a jednak Sole mężnie mierzy się z tym co powoduje u niej lęk. Zalecam z całego serca.

 • kp0018

  "Sztuka sięgania gwiazd" opisana jest jako książka ebook o pokonywaniu strachu, swoich ograniczeń i wychodzenia ze strefy komfortu. Ja jednak odebrałam ją trochę inaczej... Dla mnie to przede wszystkim książka ebook o radzeniu sobie z żałobą po stracie kogoś bliskiego. To głównie historia przyjaciółki, lecz też brata, rodziców, narzeczonego, którzy starają się odnaleźć w rzeczywistości po niespodziewanej śmierci Stelli. Piękna książka!!!

 • kp0018

  "Sztuka sięgania gwiazd" opisana jest jako książka ebook o pokonywaniu strachu, swoich ograniczeń i wychodzenia ze strefy komfortu. Ja jednak odebrałam ją trochę inaczej... Dla mnie to przede wszystkim książka ebook o radzeniu sobie z żałobą po stracie kogoś bliskiego. To głównie historia przyjaciółki, lecz też brata, rodziców, narzeczonego, którzy starają się odnaleźć w rzeczywistości po niespodziewanej śmierci Stelli. Piękna książka!!!

 • Anonim

  Idealna książka! Dla każdego, kto chciałby przemienić coś w swoim życiu, lecz paraliżuje go strach. Opowiadanie o cudownie przyjaźni i mocy jaką ona daje.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!