Czytaj więcej:
Secesja w Poznaniu okładka

Średnia Ocena:Secesja w Poznaniu

Nie trzeba podróżować do Wiednia, by cieszyć oczy secesją. Starczy przejść się ulicami Poznania, unieść głowę i zobaczyć prawdziwe skarby – misternie rzeźbione balkony, dekoracje na murach, niepowtarzalne detale. Zamiarem twórców tej albumowej publikacji jest zwrócenie uwagi na ginące na naszych oczach zabytki architektury i rzemiosła. Na szczęście coraz więcej kamienic odzyskuje zamierzchły blask, co pieczołowicie odnotowują zamieszczone w książce pdf fotografie i ilustracje. Nowe, poprawione wydanie zawiera nie tylko kolejne przykłady pięknej architektury, lecz także dokumentuje jej renowację, a dzięki zamieszczonej mapie pozwala na wędrówkę szlakiem poznańskiej secesji.

Szczegóły
Tytuł Secesja w Poznaniu
Autor: Skuratowicz Jan, Adamczewska Magdalena, Walichnowski Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Secesja w Poznaniu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Secesja w Poznaniu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Secesja w Poznaniu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Wkp

    Secesja. Art Nouveau. Jugendstil. Stile floreale. Stworzony pod koniec XIX wieku styl europejskiej sztuki ma dużo nazw i na równie wielu płaszczyznach artystycznych był realizowany, obejmując swym zasięgiem kraje starego kontynentu. Polska nie jest szczególnie kojarzona z tym kierunkiem, ot taki Wyspiański jedynie ciśnie się na usta. A jednak jest to mylne przekonanie, o czym zaświadczają autorzy wznowionego właśnie przez Media Rodzina pięknego albumu.Każdy, kto chciałby obcować ze sztuką secesyjną, z cudownymi dokonaniami architektów, zdobiących własne budowle misternymi ornamentami i detalami, za poradą przewodników najchętniej wybrałby się do Belgii bądź również Austrii. A czy nie można bliżej? Czy nie można bez uciekania za granicę? Ależ oczywiście, że tak! Jedno z polskich miast, Poznań, to miejsce, w którym starczy przejść ulicą, zadrzeć głowę do góry, rozejrzeć się i już można sycić wzrok imponującymi kamienicami, idealnymi witrażami i zdumiewającymi balkonami. Trzeba tylko chcieć. Trzeba tylko wiedzieć. A ten album nie tylko prezentuje wszystko jak na dłoni, lecz przede wszystkim staje się kierunkowskazem dla każdego, kto chciałby zwiedzić Poznań pod tym kątem.Po raz następny potwierdza się więc powiedzenie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Niestety, równie nierzadko taki stan rzeczy wynika z niewiedzy, co i ignorancji biorącej się z błędnego przekonania, że trawa zieleńsza jest po drugiej stronie płotu. Trzeba więc mówić, trzeba pokazywać, aby nasze swoje niezła kulturowe nie zanikły, a tego typu pozycje czynią to w idealny sposób.Co znajduje się na łamach „Secesji w Poznaniu”? Bardzo wiele. Przede wszystkim są to zdjęcia, wysokiej jakości, wielkiego formatu (sam tom do małych także nie należy) i całego bogactwa architektonicznych dokonań sztuki secesyjnej. Setki zdjęć, porcja informacji, szczypta historii miasta opowiedziana przez pryzmat głównego tematu, wreszcie zaś podział na architektów, których dzieła po dzisiaj dzień mamy okazję podziwiać. Wraz z autorami, wędrujemy poprzez Poznań, oglądamy budynki z zewnątrz, zanurzamy się w ich wnętrzach, przypatrujemy detalom i chłoniemy wzrokiem sztukę. A gdybyśmy zechcieli wybrać się tam sami i na swoje oczy poznać to wszystko, twórcy przygotowali dla nas także mapę miasta z oznaczonymi wszystkimi budowlami, które omówione zostały w niniejszej publikacji.A publikacja to naprawdę piękna, szczegółowa, interesująca i idealnie wydana. Idealny papier, idealna jakość fotografii, twarda oprawa i porcja nad 70 świeżych zdjęć, których nie posiadało poprzednie wydanie. Jeśli kochacie sztukę, jeśli fascynuje Was secesja lub sam Poznań, sięgnijcie koniecznie – warto!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!